Siedemnastu piłkarzom kończą się umowy. Niektórzy poznali już swój los

17 grudnia 2023, 14:38 | Autor:

W sobotę piłkarze Widzewa zakończyli granie w 2023 roku, a dziś po raz ostatni część z nich spotkała się w klubie przed świąteczno-noworocznymi urlopami. Niektórzy zawodnicy, w indywidualnych rozmowach, poznali swoją przyszłość w klubie.

Przy Piłsudskiego postanowili zastosować ten sam schemat, co latem. Dzień po zakończeniu poprzedniego sezonu, zanim piłkarze wyjechali na wakacje, doszło do rozmów z ówczesnym trenerem Januszem Niedźwiedziem. Kilku graczy usłyszało wtedy, że w kolejnych rozgrywkach sztab szkoleniowy nie będzie na nich regularnie stawiać, dlatego dostają oni tzw. wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, gdyby nie chcieli zaakceptować marginalnej roli w zespole. Takie informacje zmotywowały do zmiany barw m.in. Bożidara Czorbadżijskiego czy Juliusza Letniowskiego. Przekazano wtedy także brak chęci przedłużenia umów z takimi piłkarzami, jak Wasyl Łytwynenko czy Patryk Lipski.

Nie publikowano jednak oficjalnie listy transferowej i tym razem ma być podobnie. Jeśli jacyś widzewiacy usłyszą, że ich czas w RTS dobiega końca, nie zostanie to przekazane szerszemu gronu, choć nie można wykluczyć, że w formie plotek przedostanie się to do mediów czy kibiców. Następnie od podejścia poszczególnych zawodników zależeć będzie to, czy opuszczą szatnię już zimą, czy będą chcieli poczekać co najmniej do lata. Wówczas o rozstania będzie łatwiej, bo umowy wygasać będą aż siedemnastu piłkarzom! Wiadomo jednak, że niektórzy są dalej widziani w składzie, a grono to otwierają przede wszystkim Marek Hanousek i Bartłomiej Pawłowski. Trzeba jednak dojść z nimi do porozumienia, ponieważ w ich kontraktach nie ma obecnie zapisów umożliwiających podjęcie jednostronnej decyzji o ich pozostaniu.

Wśród graczy, których umowy dobiegną końca w czerwcu 2024 roku, są też regularnie pojawiający się na boisku Dominik Kun czy Jordi Sanchez. Nie wiadomo jednak, jak potoczą się ich losy. Kun nigdy nie prezentował wybitnego poziomu piłkarskiego, ale zawsze można było liczyć na jego solidność oraz zaangażowanie, więc regularnie biegał po boisku również w Ekstraklasie. Docierają do nas natomiast sygnały, że Sanchez sam nie wyklucza odejścia. W Widzewie nie zamierzają na siłę go zatrzymywać, ale podstawowy warunek jest taki, że musi za niego wpłynąć odpowiednia oferta. Wydawało się, że ta jest blisko, ale ostatnio jeden temat Hiszpanowi się „wysypał”. Na razie napastnik wyjechał do ojczyzny i nawet nie pojawił w niedzielę w „Sercu Łodzi”. Trudno na dziś przewidzieć, jaka czeka go przyszłość w zespole.

Klub ma jednak możliwość przedłużenia współpracy z napastnikiem, bo jego kontrakt zawiera roczną klauzulę. W takiej samej sytuacji są m.in. Andrejs Ciganiks, Serafin Szota, Jakub Szymański, Paweł Zieliński i Mateusz Żyro. Wydaje się, że najmniejsze szanse na pozostanie będzie mieć Zieliński, który co prawda po przyjściu Daniela Myśliwca w końcu zaczął dostawać szanse, ale czy zaprezentował się na tyle dobrze, by wiązać z nim dalszą przyszłość? Z niezłej strony pokazał się w meczach pucharowych Szymański, więc można przypuszczać, że dojdzie do prolongaty umowy. Spodziewamy się także takich decyzji w przypadku Szoty i Żyry. Pod znakiem zapytania stać może plan względem Ciganiksa, który miał w tej rundzie wzloty i upadki, a ostatnio siedział na ławce rezerwowych.

Wspomnieć warto także o Patryku Stępińskim, Mato Milosu, Juljanie Shehu i Erneście Terpiłowskim. Ten pierwszy stracił najwięcej po zmianie trenera, gdyż u Niedźwiedzia był jednym z podstawowych zawodników, a jego następca stawia na kapitana dużo rzadziej. Możliwe więc, że to jeden z kandydatów do odejścia nawet tej zimy. Jego miejsce na prawej obronie zajął właśnie Milos, ale końcówkę jesieni Chorwat stracił z powodu złamania kości w stopie. Jeszcze poważniejsza kontuzja dopadła Shehu, który zerwał więzadła krzyżowe i może pauzować nawet do końca sezonu. Czy Myśliwiec będzie chciał dać mu szansę po powrocie do zdrowia? Bardzo to wątpliwe. Trudno natomiast przewidzieć przyszłość Terpiłowskiego, który wyraźnie obniżył loty po straceniu statusu młodzieżowca i chyba nie jest już tak oczywistym kandydatem na sprzedaż, jak myślano o nim rok temu. Po roszadzie na ławce trenerskiej stał się żelaznym rezerwowym, ale ostatnio coraz częściej wchodził na boisko jako zmiennik. Być może dlatego, by definitywnie ocenić jego przydatność, która naszym zdaniem jest mocno wątpliwa. Umowy całej czwórki również kończą się 30 czerwca 2024 roku i nie mają zapisów o przedłużeniu.

Jest też grono młodych widzewiaków, jak Ignacy Dawid, Hubert Lenart, Filip Przybułek (ma roczną klauzulę), którym nie brakuje talentu, ale jak dotąd ich potencjał nie został poważniej uwolniony, a także Juliusz Letniowski, do końca rozgrywek wypożyczony do Ruchu Chorzów. Reszta graczy związana jest z Widzewem na dłużej.

W mediach pojawiały się informacje, że działacze zamierzają zimą dokonać trzech-czterech transferów. Doniesienia dziennikarzy są jednak ze sobą sprzeczne, zarówno dotyczące ruchów przychodzących, jak i możliwego zarobku na transferach wychodzących. Przegląd Sportowy serwował inny przekaz, niż np. Bartłomiej Stańdo w serwisie Sektor Widzew. Oficjalnie znamy tylko wypowiedzi Tomasza Stamirowskiego, który zaznaczył na łamach Interii, że jeśli do drużyny dołączą w trakcie przerwy nowi piłkarze, to tacy, którzy mają realne szanse na wywalczenie miejsca w wyjściowej jedenastce. Póki co, nic więcej o personalnych planach nie wiemy. Możliwe, że poznamy je w przyszłym tygodniu, bowiem planowana jest szersza rozmowa z trenerem Myśliwcem.

Pamiętajmy też, że podejście włodarzy mogło ulec zmianie pod sam koniec rundy jesiennej. Drużyna zaprezentowała się na ligowym finiszu roku bardzo źle, przegrywając trzy ostatnie mecze. Sprawi to, że zimę spędzi blisko strefy spadkowej, co z pewnością wprowadzi na Piłsudskiego dużo nerwowości. Nastrojów nie poprawi nawet fakt awansu do 1/4 finału Pucharu Polski.

Kontrakty piłkarzy pierwszej drużyny Widzewa:

Imię i nazwisko Data zakończenia Opcja przedłużenia
Fran ALVAREZ
30.06.2025 rok
Andrejs CIGANIKS 30.06.2024 rok
Kamil CYBULSKI
30.06.2025 rok
Ignacy DAWID
30.06.2024
Marek HANOUSEK 30.06.2024
Juan IBIZA
30.06.2025 rok
Sebastian KERK
30.06.2025 rok
Antoni KLIMEK
30.06.2025 rok
Jan KRZYWAŃSKI
30.06.2025 dwa lata
Dominik KUN
30.06.2024
Paweł KWIATKOWSKI
30.06.2025 rok
Hubert LENART
30.06.2024
Juliusz LETNIOWSKI* 30.06.2024 rok
Mato MILOS
30.06.2024
Fabio NUNES
30.06.2025
Bartłomiej PAWŁOWSKI 30.06.2024
Filip PRZYBUŁEK
30.06.2024 rok
Henrich RAVAS 30.06.2025
Imad RONDIĆ
30.06.2025 rok
Jordi SANCHEZ
30.06.2024 rok
Juljan SHEHU
30.06.2024
Luis SILVA
30.06.2025 rok
Patryk STĘPIŃSKI 30.06.2024
Jakub SYPEK*
30.06.2025
Serafin SZOTA
30.06.2024 rok
Jakub SZYMAŃSKI
30.06.2024 rok
Ernest TERPIŁOWSKI
30.06.2024
Dawid TKACZ
30.06.2025 rok
Paweł ZIELIŃSKI 30.06.2024 rok
Mateusz ŻYRO
30.06.2024 rok

* piłkarze wypożyczeni do innych klubów

Subskrybuj
Powiadom o
114 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
6 miesięcy temu

Najpierw to może władze klubu określą czy dadzą mamonę na transfery czy znowu za free czyli 0

Kołomir
Odpowiedź do  Adam
6 miesięcy temu

No właśnie widać po Wichniarku kogo będzie sprowadzać już jest pierwszy kandydat z rezerw Lech talent nie z tej ziemi z którym Lech nie przedłuża umowy i w Styczniu przyjdzie do Widzewa za darmo idealny kreator gry dla Widzewa. Kiedy ten partacz odpierdoli się od nas.

Kołomir
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Dodam jeszcze tylko że np. Górnik za 23 letniego Yokote zapłacił 30 tyś Euro a po tym sezonie pewnie sprzeda go za któryś milion. Więc jak widać można panie Wichniarek i Stamirowski tylko trzeba być fachowcem w swoim fachu.

Bula
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Skoro Górnik to takie rekiny biznesu to dlaczego ich skumulowany dług względem Zabrza wynosi ~150 mln zł? Raz im się trafiło jak ślepej kurze ziarno, tylko kto zapłaci za nasze pomyłki transferowe? Tam płaci Zabrze a u nas kto, Kołomir?

Piotr
Odpowiedź do  Bula
6 miesięcy temu

Nie NASzE pomyłki, tyko tego dyletanta Wichniarka który nadaje się do tarcia chrzanu

Kołomir
Odpowiedź do  Bula
6 miesięcy temu

A Ty jesteś aż tak mało rozgarnięty czy ja piszę że żabole to jakieś krezusy ?? Podaję Ci przykład że za 150 tys. zlotych przy dobrym fachowcu możesz pozyskać fajnych zawodników o Marczuku już nie piszę bo to idealny przykład spierdolenia Wichniarka i Stamirowskiego z Rydzem. Ja Ci nie każę robić transferów za 5 milionów i zadłużać klubu ale przy 45 – 50 milionach budżetu niech przestaną pierdolić że nie stać nas żeby dobremu pilkarzowi płacić 100 tyś na miesiąc i jeszcze za rok czy dwa sprzedać go za dobre pieniądze. To według Ciebie lepiej mieć 3 nieudaczników którzy nie… Czytaj więcej »

Ikon
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Najwięcej w drużynie zarabia najlepszy czyli Pawłowski i są to kwoty rzędu ok 50k miesięcznie a ty chcesz żeby wzięli młodzieżowca, który wcale nie musiał się sprawdzić w Eks i dali mu 100? Albo może Wdowiaka, który też oczekiwał podobnej kasy a w Zagłębiu takiej znowu furory nie robi. Wichniarek to może nie jest rekin biznesu ale z ciebie byłby jeszcze gorszy… BTW jeśli o młodzieżowców chodzi to mamy Klimka, który przyszedł za darmo i zarabia dużo mniejsze pieniądze niż Marczuk chciał, więc przestań wyć

Jordi
Odpowiedź do  Ikon
6 miesięcy temu

Wydaje mi się ,że Kerk

Sławomir
Odpowiedź do  Ikon
5 miesięcy temu

Pawłowski zarabia ok. 60K i jeśli Wdowiak tyle chciał, to trzeba go było brać, bo jest solidnym ligowcem… Natomiast jeśli ma ktoś robić furorę, to trzeba mu zapłacić150-200K, bo takie są dzisiaj realia płacowe piłkarzy. Jesteście dusigroszami nieprzystającymi do dzisiejszej rzeczywistości i dlatego kontraktujecie tylko słabych piłkarzy, którzy mają małe wymagania, albo wręcz nie znają się na dzisiejszych pieniądzach… Marczuk wcale tak dużo nie chciał zarabiać, ale wy macie określony pułap pieniężny na poziomie 1 ligi i to sprzed dwóch lat, zatem nigdy nie pozyskacie kogoś wartościowego… Wasza polityka transferowa to jest bieda z nędzą i dlatego trafiają do nas… Czytaj więcej »

Michał
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Wichniarek w otoczeniu, którym pracuje to i tak mistrz. Słup stamirowski wydaje polecnie sprowadzania zawodników tylko darmowych, do tego kontarktowania ich z pensjami na poziomie co najwyżej 1 ligi. To czego się kur..a spodziewać, że kogo wichniarek sprowadzi – Messiego, czy Lewandowskiego? Nawet sprowadzenie darmowego Marczuka upadło, bo nie było zgody na godne, choć i tak niewygórowane jak na ekstraklasę wynagrodzenie! Proponuję się zastanowić, i skierować swoje żale pod właściwy adres, czyli trzymającego władzę, opowiadającego banialuki o transferach stamirowskiego.

Michał
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

Wichniarek w otoczeniu, którym pracuje to i tak mistrz. Słup stamirowski wydaje polecnie sprowadzania zawodników tylko darmowych, do tego kontarktowania ich z pensjami na poziomie co najwyżej 1 ligi. To czego się kur..a spodziewać, że kogo wichniarek sprowadzi – Messiego, czy Lewandowskiego? Nawet sprowadzenie darmowego Marczuka upadło, bo nie było zgody na godne, choć i tak niewygórowane jak na ekstraklasę wynagrodzenie! Proponuję się zastanowić, i skierować swoje żale pod właściwy adres, czyli trzymającego władzę, opowiadającego banialuki o transferach stamirowskiego.

Waldi
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

ORTOGRAFIA!

Pieko
6 miesięcy temu

Pewnie Stępiński na wylocie. Wczoraj przy tylu zmianach obrońców nie pojawił się na boisku to wiele mówi

Raaf
Odpowiedź do  Pieko
6 miesięcy temu

A najgorsze jest to, że decyzje będzie podejmował Myśliwiec. Gość, który uważa, ze ogrywany przez wszystkich Cyganiks jest lepszym obrońcą niz Stępiński.

DonJ
Odpowiedź do  Raaf
6 miesięcy temu

Nie ma żadnego znaczenia czy lepszy, czy gorszy w sytuacji, w której jeden to prawy a drugi lewy obrońca.

eren
Odpowiedź do  Raaf
6 miesięcy temu

Wziąłeś pod uwagę, że Ciganiks i Stępiński grają na dwóch różnych pozycjach?

Rysiek
6 miesięcy temu

Czyli nie mamy na kim budować składu hehe. Trzeba było po tamtej rundzie tego Jordiego sprzedać coś by nam wpadło. To samo z Terpilowskim. Jak się pojawia oferta to trzeba sprzedać bo później już się więcej nie pojawi a forma znika

OldSchool
6 miesięcy temu

Kun ,Shehu , Zieliński , da Silva , Sanchez , Cyganiks – krzyżyk na drogę. Rozwijać ,,kariery” albo… wziąć się za normalną pracę. Warto stawiać na młodych ,cokolwiek miałoby to znaczyć. Zamiast sprowadzać paralityków i płacić prowizje menagerom. Stępiński chyba też czas się pożegnać. Wszystkiego Widzewskiego !!! Wesołych Świąt !!!

Kuba1910
Odpowiedź do  OldSchool
6 miesięcy temu

Co do Cyganiksa się w ogóle z Tobą nie zgodzę …

OldSchool
Odpowiedź do  Kuba1910
6 miesięcy temu

Masz takie prawo. Podaj ile razy ten facet wniósł coś pozytywnego w ciągu ostatnich kilku miesięcy ? On naprawdę lepszy już nie będzie. Chojniczanka , Pogoń Siedlce. To jego poziom. Pozdrawiam.

RTS
Odpowiedź do  OldSchool
6 miesięcy temu

Do przodu gra super. Powinien grać jako skrzydłowy bo takie ma papiery, no i wykończenie akcji ma lepsze od naszych gwiazd z ataku.

Kingoff
Odpowiedź do  Kuba1910
6 miesięcy temu

On ma udział w co 3 bramce straconej tak samo jak Silva i Zieliński na zmianę się uzupełniają…

Rafi
6 miesięcy temu

Zieliński, Milos, Shehu, Tkacz, Ciganiks, , Terpiłowski, i cała praktycznie obrona do wywalenia.

Valdano
Odpowiedź do  Rafi
6 miesięcy temu

Tak. I jeszcze 3/4 miasta Łodzi do wywalenia. Nie mieszajcie WSZYSTKICH z błotem !! Zieliński słaby,ale Tkacza już też skreślamy ??? To najlepiej skreśl cały klub .

Bogdan
Odpowiedź do  Valdano
6 miesięcy temu

A ja pochylonym się jeszcze nad Shehu. Jeszcze słaby taktycznie, ale mama bardzo duży potencjał,. Nie pokazał tak naprawdę połowy umiejętności. Tkacz – zdolny chłopak z dobrym uderzeniem. Warto w niego inwestować, tak jak w Kwiatkowskiego, którego występ mnie naprawdę pozytywnie zaskoczył.l
Że ja

Psiak
Odpowiedź do  Bogdan
6 miesięcy temu

w bajki wierzysz?? Gratuluję. Biega z opóźnionym zapłonem, Drewniak

andirts
Odpowiedź do  Rafi
6 miesięcy temu

Tkacza byś wywalał? 18 -latka, który robił furorę w 1 lidze a u nas jest od pół roku, gdzie przyszedł z kontuzją i potem znowu kontuzje złapał… Gratuluję Qrva fachowcy…

Rybak
Odpowiedź do  andirts
6 miesięcy temu

Furorę?? Chyba zawodników pomyliłeś. Przyszedł z kontuzją, drugą łapną. Taki fajny szklany chłopiec.

Jazz1910
6 miesięcy temu

Brakuje nam właściwie wszystkiego oprócz kibiców. Ale przede wszystkim brakuje pomysłu na drużynę. Pierwszym transferem powinien być spod znaku Wichniarek – aut. Dał się poznać jako człowiek który nie ma pomysłu i doświadczenia na tym polu. Kto w zamian? Jest duże grono naszych byłych piłkatzy z Michalskim, Łapą, Chałaśkiewiczem i Szarpaniem na czele. A potem należy przyjąć długofalową koncepcję. Np. ogrywamy młodych, rok – dwa walczymy o utrzymanie, ale potem już o wyższe cele. (Arsenal… ). I jasny przekaz o to, jaki jest cel.

Dixon
Odpowiedź do  Jazz1910
6 miesięcy temu

cel jest taki by się pijawki nachapały

Widz
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

Podobno 10 procent budżetu idzie na stowarzyszenie. Więc jak mogą się nachapać

Widz
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

Podobno 10 procent budżetu idzie na stowarzyszenie. Więc jak mogą się nachapać doją ile, mogą

Michał
Odpowiedź do  Jazz1910
6 miesięcy temu

Ciekawe, który z wymienionych kandydatów zrobi lepsze „transfey” za darmo i z ofertą wynagrodzenia w ekstraklapie na poziomie 1-2 ligi??? Nikt z nich nie przyjdzie, bo nikt z nich nie wezmie tej roboty w takich warunkach!

Mariusz
6 miesięcy temu

Szanowni działacze klub posiada zapewne takie środki aby sprowadzić zima 3-4 kluczowych bo w przyszłej rundzie będziemy jeździć do Niecieczy
Pozdrawiam Widzewiaków

Widz
Odpowiedź do  Mariusz
6 miesięcy temu

Do Niecieczy to chyba dobrze. Zwiedzimy nowe miasto

Reminio
6 miesięcy temu

Trzy ostatnie porazki dały jeden plus, że może zauważa decydenci jak pali się nam grunt. Osobiście jak wiekszosc ponoć nie wierze w słowa stamira i dyro. Po raz kolejny nie jaram się, dopóki nie zobaczę. Chciałbym 3-5 solidnych wzmocnień, ale by były musi też kilklku odejść. I tak, Jordi adios…jeden drewniany napastnik już jest, w zamian wtedy minimum 1, najlepiej dwóch. Jak nie odejdzie to stać będzie nas tylko na jednego. Poza tym pizegnalbym najsłabsze ogniwa: Stępina, Zielu, Terpi, Kun, Shehu. Jeśli naprawdę na ich miejsce ściągnięto by LEPSZYCH JAKO WZMOCNIENIA, doszli by kontuzjowani, to kadra byłaby jak na nasze… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by Reminio
Bogdan
Odpowiedź do  Reminio
6 miesięcy temu

Zastsnowilbym się nad Shehu. Gość nie pokazał naprawdę połowy swoich możliwości. Jest surowy taktycznie , ale ma potencjał. Z resztą się zgadzam. Z tym , że Rondic też powinien dostać bilecik out.

Reminio
Odpowiedź do  Bogdan
6 miesięcy temu

Wszystkich napastników nie możemy się pozbyć, bo kto by grał. Przecież mimo, że wichniarek od ponad kilku lat ogląda tych wyselekcjonowanych i obserwowanych to pewnie znów przyjdzie ktoś na odpierdol. Zreszta jak pisałem, oni są tak fachowi, że nawet nie wiedzą, która noga jest wiodącą u zawodnika.
Co do Shehu się nie zgodzę. Mianowicie, chciałem go zobaczyć jak dostanie szanse, bo niedzwiedz go nie wystawial i nic nie pokazał, poza kartkami. Poza tym zanim dojdzie do formy, będzie grudzień za rok, a nas nie stać na to. Za to można mieć zdrowego grajka nowego.

Last edited 6 miesięcy temu by Reminio
Dario
Odpowiedź do  Reminio
6 miesięcy temu

Ale styl, tylko pozazdrościć.

Hubert
6 miesięcy temu

Poza Pawłowskim, Hanouskiem i Szotą wszyscy, którym kończą się kontrakty mogą odejść z Sanchezem na czele. Są za kiepscy na ekstraklasę.

Widz
Odpowiedź do  Hubert
6 miesięcy temu

Najlepiej to wszyscy niech odejdą trawę wiosna dobrze pod siać i będzie parę belotow. A później krowy niech się pasą. Wtedy narzekań nie będzie ⛔

SarevokAnchev
6 miesięcy temu

Ufff, nasz budżet nie wyrobi od takich zysków sprzedażowych autorstwa partacza Wichniarka. Nie dość, że parodyści mają krótkie umowy, więc nie sprzedamy nawet za grosze to jeszcze podstawowi gracze mają krótkoterminowe umowy, więc nawet na poważny zastrzyk nie będzie można liczyć. Legia aż nam zazdrości takich majstrów.

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
6 miesięcy temu

Wczoraj w debiucie dobrze zagrał Kwiatkowski. Młody chłopak, a zaprezentował się lepiej, niż niejeden z jego starszych kolegów z drużyny. A dlaczego tak się stało ? Bo prawdopodobnie , oprócz talentu, Paweł chciał dobrze się zaprezentować, po prostu bardzo mu zależało, i to wystarczyło.

Hubert
6 miesięcy temu

Z tych 17 tylko trzech tj. Pawłowski, Hanousek i Szota nadają się do ekstraklasy. To pokazuje wartość transferów Widzewa. Dalej gadajcie jak to obserwujecie piłkarzy i ich selekcjonujecie a potem sprowadzajcie bezgotówkowo wolnych zawodników, których nikt nie chciał, są bez klubu, bez treningu, po kontuzjach lub z kontuzjami. 

ogr
Odpowiedź do  Hubert
6 miesięcy temu

O jakiej obserwacji tu mowa jak ponoć chłop odpowiadający za sprowadzenie da Silvy nawet nie wiedział tak podstawowej rzeczy jak to, która noga Portugalczyka jest wiodąca…

Mr1910
Odpowiedź do  Hubert
6 miesięcy temu

Tak powinno być tylko ta 3. Nie tęskniłbym za pozostałymi plus dołożyłbym do tego Wichniarka. Ilość szrotu w stosunku do trafień jest druzgocąca.

AdaMys
6 miesięcy temu

Potrzebujemy takiego Rodado z Wisly

eren
Odpowiedź do  AdaMys
6 miesięcy temu

Nie stać nas. Po pierwsze już ustawiła się kolejka chętnych po niego, po drugie nie jest dostępny za darmo.

Kołomir
Odpowiedź do  eren
6 miesięcy temu

A nie przyszło Ci do głowy że nie chodzi konkretnie o niego i wydawanie milionów tylko o piłkarza podobnego których w Hiszpanii jest dużo ale to trzeba mieć rozeznanie i być fachowcem żeby ściągnąć takiego piłkarza do 1 ligi a nie analfabetom piłkarskim jakim są Wichniarek Rydz i Stamirowski.

lewiatan137
Odpowiedź do  Kołomir
6 miesięcy temu

To nie tylko rozeznanie. Poczytaj sobie wywiady z tymi Hiszpanami. Podkreślają ze bardzo nie chętnie podchodzą do wyjazdów zagranicznych. Wola grać za mniejsze pieniądze ale na swoich śmieciach i ze trudno ich przekonać do wyjazdu bo pieniądze to dla nich nie wszystko. U nas każdy lapie takie okazje a oni nie inna mentalność..

defensens
Odpowiedź do  AdaMys
6 miesięcy temu

RODANDO CHCE AMICA LEGŁA…. I PEWNIE Z 1 MLN EU BEDA CHCIELI ZADLUZENI WISLACY…

Radek
6 miesięcy temu

A Zatorowcy odrobili 2 pk do Nas przez 2 kolejki.

DonJ
Odpowiedź do  Radek
6 miesięcy temu

Co to za różnica – oni akurat i tak spadną. Mnie będzie martwić jeśli Korona i/lub Cracovia odrobią jakieś punkty, a mają po dwa mecze mniej. A największe jaja będą jeśli Puszcza wygra zaległe spotkanie i nas o punkt wyprzedzi.

Dixon
6 miesięcy temu

opylić tego Sancheza byle szybciej

DonJ
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

Biorąc pod uwagę kończący się kontrakt, wiek i formę – Sanchez nie jest wart nawet czapki gruszek za którą opchnęli Karaska…

defensywny napastnik
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

nie jest wart nawet samej czapki do tych gruszek

gacet
6 miesięcy temu

Popatrzcie, siedemnastu zawodnikom ( nie mylić z piłkarzem) kończą się kontrakty i nie ma kogo zostawić… Kogo oni sprowadzają? W tym momencie mamy odzwierciedlenie ignorancji tzw pionu sportowego…. Można powiedzieć że nawet ci darmowi nas kosztują a sportowo nie mogą nic dać bo nie mają nic do zaoferowania jak było widać.

Bohdan
6 miesięcy temu

Sanchez ma muszki w nosie, chce odejść, ktoś go chce??. Ciekawe kto chce napastnika, który nie umie strzelać goli ???.
W normalnych uwarunkowaniach to klub sam powinien chcieć się pozbyć bezwartościowego zawodnika. Trudno wierzyć, że ktoś taki jak Wichniarek może wzmocnić zespół.

OldSchool
Odpowiedź do  Bohdan
6 miesięcy temu

Co najmniej pół Primera Division. A tak na serio : we łbie mu się poprzewracało. Do widzenia. Bez żalu.

fazi
Odpowiedź do  Bohdan
6 miesięcy temu

Nie umie strzelać goli??? Ta łamaga nie umie nawet piłki przyjąć. Jedynie co umie to biegać i machać łapami. Może na maratonczyka by się nadał ale nie na piłkarza

AdaMys
Odpowiedź do  Bohdan
6 miesięcy temu

Czubak też nie umiał strzelać bramek

defensens
Odpowiedź do  AdaMys
6 miesięcy temu

BO NIE DOSTAWAŁ SZNASY ZA TO GRAŁ SPROWADZONY ZA PODNAD 200 TYS WICHNIARKA AS TOMCZYK! I ON MUSIAL GRAC!
ODSZEDŁ I BEDZIE 3 RAZ W TYM SEZONIE KROLEM STRZELCOW 1 LIGI A MA 24 LATA!

AdaMys
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Jak dla mnie to bardziej wina trenera niż zawodnika

Marian
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

I właśnie za takie rzeczy Wichniarka nikt nie rozlicza a on siedzi sobie w Widzewie z dobrą posadką… O co tu kur@a chodzi!!

cuccuredu
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Myślałem,że królem strzelców zostaje zawodnik ,który strzeli najwięcej bramek.

Bench Warmer
6 miesięcy temu

Widziałem mecz Ruchu z Łódzkim Klubem Spadkowym i najbardziej się wyróżniał Miłosz Kozak. Jak to jest, że biedny Ruch jest w stanie wypatrzyć takiego grajka i wyłożyć na niego 500 tys. zł? To stosunkowo niska kwota

Mala
Odpowiedź do  Bench Warmer
6 miesięcy temu

I tym zawodnikiem Widzew powinien się zainteresować. Brać go bo jest lepszy od nie jednego naszego asa.

Mariusz
Odpowiedź do  Mala
6 miesięcy temu

Też kiedyś podsunąłem tego piłkarza by trafił do Widzewa .Odpisali mi wtedy że to rasista.

Jura
Odpowiedź do  Mariusz
6 miesięcy temu

Czyli odpowiedni charakter.

Tadeo
Odpowiedź do  Mala
6 miesięcy temu

Kozak , to taki lakierowany kozaczek, egoista boiskowy, gwiazdeczka podobna charakterem do Sancho, czyli zawsze być na pierwszym planie. Tacy zawodnicy rozwalają spójność w drużynie

KacperRDG
Odpowiedź do  Bench Warmer
6 miesięcy temu

U nas za pół bańki wynajęto biura, bo się niektórym w dupach poprzewracalo. W Widzewie od dawna na wszystko jest kasa tylko nie na to, o co chodzi w piłce nożnej, czyli odpowiednich piłkarzy, którzy dadzą wynik sportowy. Za wynikiem pójdą większe przychody (wyższa lokata), a co za tym idzie potencjalny zysk z transferów i byłoby nie tylko na biura, ale i na marmurowe schody do nich. Tylko u nas wszystko jest robione od dupy strony… Do tego transferowo nie istniejemy od reaktywacji, to są jakieś jaja. Jak długo jeszcze te wszystkie szkodniki typu Student, Tomasz Dzwonie Obserwuje Ściągam Za… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by KacperRDG
defensens
Odpowiedź do  Bench Warmer
6 miesięcy temu

PRZECIEZ STAMIROWSKI NEI WYDA PIENIEDZY NA TRANSFER GOTOWKOWY! W LECIE TAK MOWIŁ PRZED SPRZEDAZA KARNETOW A POZNIEJ JUZ MILCZAŁ I ZATRUDNILISMY NEICHCIANYCH LUB PO KONTUZJACH I Z KONTUZJAMI…

Valdano
6 miesięcy temu

WICHNIAREK jest do zmiany na dyrektora MASŁOWSKIEGO. Inaczej szkoda prądu i zachodu p.Stamirowski. Trzeba umieć przyznać się do błędów i dalej ich nie powielać. WICHNIAREK SZKODNIKU WON z Widzewa.

Last edited 6 miesięcy temu by Valdano
DonJ
Odpowiedź do  Valdano
6 miesięcy temu

A dlaczego Masłowski miałby chcieć odejść z Jagiellonii, w której mu dobrze idzie i przyjść do Widzewa, w którym swego czasu mu podziękowano, bo uznano, że jest słabym dyrektorem sportowym?

defensens
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

AKURAT MASŁOWSKIM SIE INTERESUJA LEPSZE KLUBY …. A ON JUZ TUTAJ NIE WROCI BO TO STAMIROWSKI GO NAJPIERW ZATRUDNIŁ A POZNIEJ ZWOLNIL…

defensywny napastnik
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

Masłowski u nas pogrążył się paszulewiczem

DonJ
Odpowiedź do  defensywny napastnik
6 miesięcy temu

Zgadza się – to była mega wtopa. Tylko, że ds powinien być co najwyżej od zaopiniowania kandydata na trenera, a za finalną decyzję powinien odpowiadać prezes. Tutaj wszystko zwalili na Masłowskiego bo tak było pajacom wygodnie. Było minęło…

Last edited 6 miesięcy temu by DonJ
defensens
Odpowiedź do  Valdano
6 miesięcy temu

JAK NARZIE TO WICHNIAREK ZROBIL MASŁOWSKIEMU PREZENT W POSTACI DARMOWEGO PIŁKARZA ! HANSSENA!

Darek 70 Celtic
6 miesięcy temu

Szkodnik wichniarek będzie lepił i improwizował .

Marco
6 miesięcy temu

Ciganiks Shehu Zieliński Terpił Jordi Milos ładnie podziękujmy i uścisk dłoni Kun jako Walczak pomaga jest charakter u chłopaka jeszcze bym brał do rywalizacji i na zmiany rok plus rok można pomyśleć a na przyszłość z ligi Albanskiej i krajów Bałtyckich bym już nie próbował szczęścia

Kowboy
6 miesięcy temu

Wszyscy jada po Wichniarku w sumie ja tez xD to czemu kibice nie zaprotestuja tak jak to zrobili w lechu tylko spiewaja R.T.S Nic sie nie stalo. No to jak sie nic nie stalo to niech sie dzieje dalej tak jak jest. I niech robia dalej z WidzeWa posmiewisko. Wy myslicie ze Wichniar sam odejdzie? On wie ze jak odejdzie to go nigdzie nie zatrudnia.

Mariusz
Odpowiedź do  Kowboy
6 miesięcy temu

Bo są kibice którym zależy na dobru klubu i są tacy co stoją murem za właścicielem a ten nie przepędzi Pyry.Wiec to aprobują.

Dixon
Odpowiedź do  Kowboy
6 miesięcy temu

kibice czyli kto? Grupa Decyzyjna ułożona ze Stamirem?

Hans
6 miesięcy temu

Zieliński, Kun i Stępiński powinni szukać sobie nowych klubów. Ciganiks, Shehu, Milos, Rondic i da Silva według mnie bardzo przeciętni. Sancheza i Terpiłowskiego absolutnie bym nie skreślał, bo nie raz pokazali, że mają umiejętności, tylko z różnych przyczyn nie zawsze potrafią to pokazać na boisku. Wbrew wielu negatywnym opiniom, uważam, że mamy solidny kręgosłup drużyny (Ravas, Szota, Żyro, Alvarez Hanousek, Kerk, Pawłowski, Klimek, Sanchez). Wystarczą 3 lub 4 transfery do pierwszego składu i uważam, że górna polówka tabeli jest w naszym zasięgu. Mam nadzieję, że Pan Stamirowski tym razem pozwoli sięgnąć głębiej do klubowej kasy i wiosną nasz Widzewek da… Czytaj więcej »

defensywny napastnik
Odpowiedź do  Hans
6 miesięcy temu

Alvarez …..poza bramką nędza straszna
Kerk ….na razie chyba za to że kiedyś w bundeslidze grał

Widz
Odpowiedź do  Hans
6 miesięcy temu

Marzyciel, czy coś wziąłeś dobrego

eren
6 miesięcy temu

Pierwszym do odstrzału jest pseudo dyrektor sportowy wichniarek.

Last edited 6 miesięcy temu by eren
Mariusz
Odpowiedź do  eren
6 miesięcy temu

A jak to zrobisz? Skoro właściciel stoi za nim murem.

defensens
Odpowiedź do  Mariusz
6 miesięcy temu

TO NIECG STOI I BEDIE LAŁ POD MUREM 1 LIGOWYM I NIE BEDZIE KASY Z CANALU I EX ORAZ SPONSORZY ODEJDA…

Widz
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Kibice przyniosą

Anek
6 miesięcy temu

jak patrzę na to zestawienie i widzę to przez pryzmat zmiany trenera dopiero w czasie rundy jesiennej, to mam nieodparte wrażenie, że zarząd w ogóle nie ma pomysłu długofalowego rozwoju klubu…

defensens
Odpowiedź do  Anek
6 miesięcy temu

Skoro Wichniarek ktory jest dyrektorem sportowym na 3 tygodnie przed otwarciem okna transferowego nie wie na jakie pozycje maja byc wzmocnienia to jak tutaj jest polityka ? TANIO…aby zaoszczedzic na budzecie ale społka ponoc tak mowił Stamirowski jest NON -PROFIT wiec jakas hipokryzja lub zbiera na budowe nowego osrodka ( kredyt i wklad wlasny)

Dixon
Odpowiedź do  Anek
6 miesięcy temu

pomysł jest taki żeby klub maksymalnie doić na kasę

Kowboy
6 miesięcy temu

Podobno 2 z legi ma przyjsc tak mowili w Cafe Futbol

defensens
Odpowiedź do  Kowboy
6 miesięcy temu

ON MIAL PRZYJSC LATEM NA WYPOZYCZENIE….
TYLKO ZE W REZERWACH LEGŁY NIC NIE GRAŁ ZA DUZO NIESTETY W TEJ RUNDZIE…
https://transfery.info/aktualnosci/widzew-lodz-stara-sie-o-zawodnika-legii-warszawa/187205

defensens
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu
szczery
6 miesięcy temu

przeciez Stamir aka wielki fan Widzewa, nie da ani zlotowki na transfery. Piniedzy nie ma i nie bedzie. To przeciez wynika z raportu finansowego, ktory po publikacji kazdy moze przeczytac. szukamy takich po kontuzji, moze sie nie odnowi

evil_din
6 miesięcy temu

czekam aż oddamy Terpiłowskiego za darmo a potem przytuli go taka Jaga albo Warta i będzie nap***alał aż miło.

Bench Warmer
Odpowiedź do  evil_din
6 miesięcy temu

A to jest całkiem możliwe

Włodzimierz
6 miesięcy temu

Pamiętacie prośbę małego chłopca o Brazylijczyka ? Wszyscy byli za . Kilkoro . Tak za Wichniara. Środkowy napastnik — Dominik Vinicius 195 cm , lewonożny Brazylijczy Środkowy pomocnik — tu więcej gości bez kontraktu . Waleczny Connor WICKHAM / CARDIF / 189 cm. . 23 lataMarco Kvasina Austryjak , 195 cm.26 lat . Brazylijczyk Joao OLIVEIRA Vera 182 cm.23 lat Zapomniałem , że trzeba z nimi rozmawiać , proponować i być wizjonerem , podobnym do tych z WARTY , STALI czy KORONY . Mały budżet dobra drużyna z perełkami .

Gujano francuskie
6 miesięcy temu

Wichniarek nigdy przed nami nie był dyrektorem sportowym trudno żeby wymagać cuda od niego . Prosimy tylko o opuszczenie naszej Łodzi przez tego Pana. W takim klubie musi być dyrektor sportowy z potwierdzonymi sukcesami na tym stanowisku.

Bastian
6 miesięcy temu

Pewniacy do składu na wiosnę wg mnie: Ravas Szota, (m) Kwiatkowski, od biedy Żyro Pawłowski, Hanousek, Shehu? , Nunes, (m) Dawid, Klimek (m), Tkacz (m), Kerk ( jeśli w ogóle się wyleczy) Napastnicy … Nie ma Alvarez – mało przekonujący, ma fajne momenty, zobaczymy wiosną,na razie to nie jest błyskotliwy playmaker Ibiza – trudno powiedzieć, zobaczymy wiosną Da Silva – nie mam zaufania do jego umiejętności Ciganiks – nie umie bronić Zieliński, Stępiński, Kun … Nie nadają się już Milos – surowy techn. i bezmyślny, taki koń pociągowy do biegania Przybułek – nic ciekawego nie grał Terpił – dla mnie… Czytaj więcej »

Chudy
Odpowiedź do  Bastian
6 miesięcy temu

Ewidentnie sam jesteś niezrównoważonym idiotą skoro tak piszesz o innych. W dodatku ślepym skoro Tkacza widzisz do pozostawienia. Boże widzisz i nie grzmisz

Bastian
Odpowiedź do  Chudy
6 miesięcy temu

Piszę że idiota na boisku, a nie w życiu, to po pierwsze. Po drugie Tkacz mało miał okazji do grania, więc rozsądnym byłoby skoro młodzieżowiec dać mu szansę. Podobno ponad 60% społeczeństwa nie umie czytać ze zrozumieniem. Musisz ewidentnie do tej grupy należeć.

Chudy
Odpowiedź do  Bastian
6 miesięcy temu

Bez znaczenia w jakim kontekście! Ty ewidentnie należysz do grupy , która nie potrafi pisać. Zanim coś napiszesz , pomyśl. Tkacz nawet w rezerwach się nie łapał na 90 minut. No ale Wichniarek, geniusz transferu go ściągną.

Psiak
6 miesięcy temu

Dziękujemy i żegnamy: Milos, Terpiłowski, Kun, Zieliński, Sanchez, Shehu.
Shehu nigdy nie wskoczy na wyższy poziom, dość sentymentów i wstawiania bezproduktywnie grających zawodników.

Gwiazdorki
6 miesięcy temu

Ten suczez jest cienki jak rabarbar, do wymiany natychmiast

spectator_zm
6 miesięcy temu

Cóż, tak naprawdę, to wszystkich należałoby rozpędzić z tego klubu. No ale kto wtedy by grał?
Ostatnie porażki wcale mnie nie dziwią, wszak to już runda wiosenna, a w niej jak wiadomo, Widzew zdobywa tylko ok. 1/3 punktów z dorobku jesiennego. Wychodzi na to, że po zimowej przerwie zdobędzie tych punktów 7-8, a to oznaczać będzie tylko jedno. Niechybny spadek do 1 ligi i to z ogromnym hukiem!

Roger
6 miesięcy temu

Sanchez AUT!!

RTS OD 26 LAT
Odpowiedź do  Roger
6 miesięcy temu

Lubie goscia bo dal mi duzo satysfakcji i radosci w niektorych meczach. Nie traktuje go jako zabawki tak na boku. Nie wykazuje ponadprzecietnosci a coraz bardziej macha rekoma i tylo glupie bledy robi.
Adios Sanchez..dziekuje za kilka dobrych meczy, ale to za malo aby nasz Widzew byl Widzewem!

defensens
6 miesięcy temu

WICHNIARKOWI TEZ SIE ZA PÓŁ ROKU KONCZY KONTRAKT!

Widzewiak
6 miesięcy temu

Chciałbym żeby Myśliwiec dał Cybulskiemu debiut. Bywałem na treningach pierwszej druzyny i chłopak naprawdę niezle wyglądał na tle o wiele starszych zawodników, był odważny, wchodził w pojedynki z obrońcami, a Klimek ma ostatnie pół roku młodzieżowca, wiec może warto by Cybulskiego przygotować pod grę w ekstraklasie? Tkacz mnie nie przekonuje chociaż na paru treningach i meczach miał przebłyski, ale mimo wszystko jest innym typem zawodnika od Klimka czy Cybulskiego. Potrzeba nam skrzydłowych z dobrym dryblingiem i takich co potrafią stworzyć sytuacje, a klimek i cybulski się tym cechuja.

Mirek
6 miesięcy temu

Koncepcja gry, ustawienie drużyny i podejście do rozwoju piłkarzy nie jest złe. Tutaj trener Myśliwiec moim zdaniem spełnia oczekiwania kibiców. Mnóstwo nie wykorzystanych sytuacji bramkowych i straconych bramek świadczy o braku jakości piłkarskiej większości zawodników. To pokłosie działań najgorszego dyrektora sportowego w ekstraklasie. Dopóki Pan Stamirowski nie zrozumie że tego kreta trzeba jak najszybciej się pozbyć i sprowadzić piłkarzy z jakością, gra będzie wyglądała tak jak do tej pory. I żaden trener nic tu nie zmieni.

sebaaaa
5 miesięcy temu

Zieliński zaczął grac wiece przestaliśmy punktować nie pamiętam jego dobrych zagrań . ekstraklasa nie dla niego . Shehu chyba tez do odpalenia strasznie nie równy zawodnik . pawłoski tez obniżył gre zwłaszcza w ataku bo w obronie zawsze był beznadziejny . jednym słowem jest co robic zima .Sebastian KERK szkoda ze nie mogł grac

114
0
Would love your thoughts, please comment.x