Silva zacznie wiosnę tydzień później. Co z urazami stoperów?

17 grudnia 2023, 08:29 | Autor:

W sobotnie popołudnie Widzew stracił nie tylko komplet punków w starciu z Pogonią Szczecin, ale także aż trzech obrońców! Jeden będzie musiał pauzować ze względu na kwestie dyscyplinarne, a dwaj inni nie dokończyli meczu z powodów zdrowotnych.

Po porażce z „Portowcami” humory przy Piłsudskiego nie są najlepsze i tak będzie przez całą przerwę zimową. Trudno się dziwić, ponieważ była to już trzecia kolejna ligowa porażka zespołu Daniela Myśliwca, co niebezpiecznie zbliża go do strefy spadkowej. Okazja do poprawy swojej pozycji nastąpi dopiero wiosną, pierwszą kolejkę drugiej części sezonu zaplanowano na drugi weekend lutego. Łodzianie zagrają wówczas na swoim stadionie z jedną z rewelacji jesieni, Jagiellonią Białystok.

Wiadomo, że w spotkaniu tym nie będzie mógł wystąpić Luis Silva. Portugalski obrońca już w 10. minucie obejrzał żółtą kartkę za niebezpieczne zachowanie, gdy wysoko podniesioną nogą zaatakował Alexandra Gorgona. Było to już czwarte jego napomnienie w bieżących rozgrywkach, więc w następnych zawodach będzie musiał usiąść na trybunach. W przypadku Silvy to już trzecie takie zdarzenie. Wcześniej był dwukrotnie zawieszony za bezpośrednie czerwone kartki, jakie otrzymał w Derbach Łodzi oraz w wyjazdowym klasyku z Legią Warszawa.

Portugalczyk zaczął sobotnią potyczkę tam, gdzie ma być jego docelowa pozycja, czyli na lewej obronie, ale kończył na środku formacji. Spowodowane było to kontuzją, jakiej nabawił się po kwadransie gry Juan Ibiza. Piłkarz przewrócił się bez kontaktu z przeciwnikiem, trzymając na mięsień dwugłowy uda, co zdecydowanie sugeruje powrót wcześniejszych problemów. Przypomnijmy, że uraz ten dopadł Hiszpana w Częstochowie, ale przerwa nie trwała wówczas długo. Jak będzie tym razem, nie wiadomo. Zapewne Ibiza będzie musiał przejść badania, które określą skalę problemu. Oby obrońca zdążył wyleczyć się przed pierwszym noworocznym treningiem i mógł normalnie przejść przez okres przygotowawczy.

Dobre wiadomości dotyczą nieoczekiwanego debiutanta. Paweł Kwiatkowski także zgłosił dolegliwość przed końcowym gwizdkiem, choć miało to miejsce już w końcówce spotkania. Okazało się, że 16-latek nie doznał żadnych większych obrażeń, a jedynie poczuł skurcze w mięśniach nieprzyzwyczajonych do grania na takiej intensywności. Nic poważnego nie nastąpiło, więc utalentowany zawodnik mógłby normalnie trenować nawet od dziś.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Radek
7 miesięcy temu

Jedyna korzyść wczorajszego meczu to ten udany debiut Kwiatkowskiego i co za tym idzie podreperowanie minut młodzieżowców.

Darek
Odpowiedź do  Radek
7 miesięcy temu

Zgadza się. Trzeba liczyć, że Szota,Milos i Kerk będą gotowi do gry bo walka o utrzymanieniestety będzie do ostatniej kolejki. Teraz punkty na jesień wyglądają gorzej niż rok temu a nasze granie na wiosnę zawsze było gorsze. Trzeba rozejrzał się za rozgrywającym ale to chyba nie przejdzie w trakcie sezonu no u pewnie kasy brak. Choć przy naszym spadku tracimy finansowo i sportowo kilka razy wiece. W Jagielloni nie zagra z nami z kartki Romańczuk i trzeba liczyć, że nie będą po zimie w pełni formy.

Kingoff
Odpowiedź do  Darek
7 miesięcy temu

KERK MA ZACZAC TRENINGI W LUTYM TAKZE NIE MYSL O NIM JAKO WZMOCNIENIU…
GORZEJ JAK SIE HANSSEN POKAZE z nami ZE WICHNIAREK SIE MYLIL Z MISIEM CO DO JEGO OSOBY

Kołomir
Odpowiedź do  Kingoff
7 miesięcy temu

Dokładnie Kerk ma wrócić przy dobrych wiatrach pod koniec Lutego więc okres przygotowawczy ma z głowy. Marzec będzie dochodził do formy i granie na poważnie z piłką zacznie w Kwietniu lub Maju jak już będzie po sezonie. Jeszcze raz się pytam czy Wy tam na Zegrze śpicie jak długo bedziemy jeszcze włazić w dupę Rydzowi razem z Wichniarkiem i Stamirowskim interesiki dobrze idą ?? Cierpliwości kibiców powolutku się wyczerpuje, nie będzie karnetów to nie będzie frekwencji i kasy z cateringu i trawki.

Radek
Odpowiedź do  Kołomir
7 miesięcy temu

Święte słowa. Kiedyś Widzew to była ambicja ,wola walki i przede wszystkim sportowa rywalizacja. Dziś tylko kasa i śmiech w twarz nam Kibicom.

Marcin
Odpowiedź do  Kołomir
7 miesięcy temu

Kerk niech wraca, jak najszybciej, w formie to będzie jeden z lepszech piłkarzy w ex, moze grać w srodku i na skrzydle, my potrzebujemy napastnika killera, który w sezonie jest w stanie ustrzelić dwucyfrową ilość, obecnie bramki strzelają wszyscy oprócz napastników.to wstyd, żeby napastnik miał w rundzie 3 trafienia. Nie wierzę w jakąś ofensywę transferową i uważam, że dwa, ale wartościowe wzmocnienia byłyby ok i w to trzeba wierzyć. A Kwiatkowski naprawdę na plus, wczorajszy występ pokazuje, że przynajmniej o tę pozycję na wiosnę nie musimy się martwić.

Piotr
Odpowiedź do  Marcin
7 miesięcy temu

On tu przyjechał po szmal, łatwy szmal i jego plan się ziścił. Który to już gościu co doi nasz Widzew

Kołomir
Odpowiedź do  Marcin
7 miesięcy temu

Czytasz ze zrozumieniem, on nie wróci a jak już wyleczy się i dojdzie do formy to będzie Maj i koniec sezonu. Też bym chciał żeby szybko wrócił ale to raczej nie realne. Co do napastnika to pełna zgoda tylko kto będzie mu piłki podawać Nunes Cyganiks Kun Alvareza czy Hanuska też w tej roli nie widzę. Jak myślisz dla czego Myśliwiec próbuje Bartka na rozegraniu bo sam już zobaczył tą beznadzieję Wichniarkową w śród kreatywnych piłkarzy do rozegrania akcji. Całą naszą jakość było widać w 3 ostatnich meczach.

Jura
Odpowiedź do  Kołomir
7 miesięcy temu

Ciganiks akurat umie dograć – do Terpiła w Krakowie i do Frana w sobotę.

Mariusz
Odpowiedź do  Kołomir
7 miesięcy temu

To jest właściwe pytanie. Jak długo jeszcze prezes i właściciel będą liczyć tylko na kibiców ( sprzedaż karnetów).A samemu tylko będą co chwila ponaglać kibiców o ich kupno. Właściciel nie jest prawdomówny.W poprzednim artykule jeden z piszący napisał że była z Kanady która chciała przejąć Widzew ale właściciel nie podjął rozmów i zataił przed kibicami. Tak można wierzyć właścicielowi.

lewiatan137
Odpowiedź do  Mariusz
7 miesięcy temu

Rozsiewasz PLOTKI . Zgodnie z umowa Stamirowski nie może zbyć udziałów w klubie przed upływem 5 lat to był WARUNEK przejęcia klubu przez Stamirowskiego czyli podziękuj STOWARZYSZENIU.bo to oni postawili warunki nabycia pakietu wiekszosciowego.

Łukasz
7 miesięcy temu

Kwiatkowski duży plus po wczorajszym meczu. Ma zimną głowę i nie boi się zaryzykować wejścia, a na tej pozycji to duży plus. Ale pamiętajmy że objawienie meczu z Unionem – Dębiński, kopie w drugiej lidze. Oby młody nie poszedł w jego ślady i tak niespodziewanie jak się pojawił, nie zniknął.

lewiatan137
Odpowiedź do  Łukasz
7 miesięcy temu

Dębińskiego to wykończył Niedzwiedz bo w ogóle nie dawał mu grać. Ciekawi mnie gdzie jest Kempski bo chłopak nieźle się prezentował czy nie można go sprawdzić chyba nie będzie gorszy od naszych „etatowych” napadziorów. Warunki fizyczne ma.

obiektyw
Odpowiedź do  lewiatan137
7 miesięcy temu

Kempski chyba jeszcze nie wznowili treningów po poważnej kontuzji (więzadła bodajże).

Tommy
Odpowiedź do  obiektyw
7 miesięcy temu

Wznowił. Była gdzieś informacja, że to on ma być do rywalizacji z naszymi „strzelbami”

Dawid
7 miesięcy temu

Z Kwiatkowskiego będą ludzie

Geo
7 miesięcy temu

Oby Kwiatkowski okazał się drugim Tomkiem Łapińskim!:)

Piotro
Odpowiedź do  Geo
7 miesięcy temu

Tak sobie właśnie pomyślałem przed meczem. Niech będzie drugim Łapińskim.

Poniatowski
Odpowiedź do  Piotro
7 miesięcy temu

Zeby był drugim Boguszem to juz by było juz ekstra

NaPletek
7 miesięcy temu

Ravas, Bartek,Hanusek,Szota,Żyro,……reszta do grzecznego podziękowania. To obrazuje że nie ma kim grać. Drugi sezon gramy beż napastnika.Jesteśmy jak stary bezzębny lew. Niby groźnie mruczymy a nie ma czym ugryźć.

Krzysztof
7 miesięcy temu

Umów należy przestrzegać jednak nasz przypadek z Kerkiem powinien być zabezpieczony jakimiś aneksem . Placimy pensje za nie wykonywaną pracę. Ponadto mam pytanie czy ktoś w klubie monitoruje jego proces leczenia a tak w ogóle to czy Kerka interesuję los drużyny czy on przebywa w Łodzi mam co do tego wiele wątpliwości.

Tommy
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

Kerk przechodzi rehabilitację w Łodzi i sam na to nalegał. Jest cały czas blisko zespołu, był też normalnie na klubowej Wigilii. Na całym świecie piłkarze podpisują, a potem się zdrowotnie posypują. Nigdy nie wiesz czy poprzednia kontuzja była twoją ostatnią. Są oczywiście narzędzia w postaci badań żeby takie ryzyko przed podpisaniem kontraktu minimalizować, ale 100% pewności nie masz. Podpisujesz, to respektuj. Pracownik jak pracownik. To tak jakby podpisywać aneksy z osobami piszącymi na klawiaturze. Złamał rękę nie może pisać, dobrze że mamy aneks i możemy mu nie płacic ileś tam % pensji. Januszexowe podejscie.

Rafał
Odpowiedź do  Tommy
7 miesięcy temu

Januszexowe a jeszcze lajki dostał….

Krzysztof
Odpowiedź do  Tommy
7 miesięcy temu

Twoja odpowiedź mnie uspokoiła.Nigdzie takich informacji nie czytałem. Januszowe myślenie cóż można i tak nazwać troskę o dobro klubu . Informacja dotycząca Kerka jak jest wiarygodna to bardzo dobrze o nim świadczy. Cieszę się wesołych świąt.

Tommy
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

Musiałbyś do każdego piłkarza tak podchodzić i nie tylko w Widzewie, a na świecie. Skoro Kerk, to czemu nie Shehu, który ma sezon z głowy? Czy to jego wina, że przy kontakcie zerwał więzadła? Uraz Kerka, to też wynik wejścia przeciwnika. A że jest już po poważnej kontuzji wcześniej, a i tak tu gra, to kwestia zadowolenia z wyników badań przed podpisaniem kontraktu po stronie klubu. Być może błędna. Sport jest obarczony ryzykiem kontuzji. To nie tak, że ja mam w dupie dobro finansowe klubu. Sam się do budżetu dokładam kupując w sklepie czy mając karnet. Oczywiście to uwiera, że… Czytaj więcej »

Padre
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

Jak zajrzysz na FB to 3 dni temu były wrzucane zdjęcia z Wigilii i można tam wypatrzyć Kerka (siedzi koło Żyry).

Maks
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

Wystarczyło by minimalnie się zainteresować by wiedzieć że rehabilitacji Kerka przechodzi dobrze a sam piłkarz cały czas przebywa w Łodzi cały czas. Wczoraj np. był w strefie kibica przed meczem.

Łukasz
Odpowiedź do  Krzysztof
7 miesięcy temu

Wczoraj rozdawał autografy.

Stamir
7 miesięcy temu

Panowie przy tym właścicielu to mamy max 1 ligę. Wyciąga tylko kasę dla siebie. Tutaj nic się nie zgadza. Budżet duży a prezesa, dyrektora sportowego, trenera i odpowiednich zawodników niema. Ale kasa na koncie Stamirowskiego jest. Jeszcze niedawno znawcy cieszyli się ze są słabe beniaminki a co teraz powiedzą co wyprawia Puszcza. Nas pokonała, wczoraj z wiceliderem Jagiellonia przegrywali 0-3 a wyciągnęli na 3-3 a jeszcze mogli wygrać w końcówce poprzeczka. I mają jeszcze mecz zaległy, wygrywają i nas przeskoczą. I co jaki Budżet ma Puszcza? Bez własnego stadionu, wszystkie mecze na wyjeździe. I tak popatrzcie teraz na nas jaka… Czytaj więcej »

Adam
Odpowiedź do  Stamir
7 miesięcy temu

Radomiak przegrywał też wyciągnął remis a tu ciapciaki nie umieją albo się nie chce.Zabrakło walki na 200 %

DonJ
Odpowiedź do  Stamir
7 miesięcy temu

Jakby był raport finansowy to może byśmy się czegoś dowiedzieli…

Dixon
Odpowiedź do  DonJ
7 miesięcy temu

cicho sza

Dee
7 miesięcy temu

Co do obrony i młodego Kwiatkowskiego, 16 latek wyglądał jak doświadczony obrońca, pewne interwencje, wygrywał pojedynki główkowe, pewnie krył Koulurisa a i niejednokrotnie wygarniał piłkę Grosickiemu. Zauważyłem jeden błąd, ale jest młody ma jeszcze czas na eliminację złych stron. Oby to było Nasze Widzewskie odkrycie.
Oby Myśliwiec na niego stawiał wiosną, jak będzie grać tak jak z Pogonią to będziemy mieli z niego dużo pożytku a za 2-3 lata będzie to świetna inwestycja dla klubu.
Proszę skautów i trenera Myśliwca o wypatrywanie więcej takich Kwiatków.

Last edited 7 miesięcy temu by Dee
obiektyw
Odpowiedź do  Dee
7 miesięcy temu

Dokładnie, trzeba na chłopaka stawiać nawet jak mu się przytrafi jakiś błąd, bo pozostali obrońcy też nie są bezbłędni, a lepiej ogrywać zawodnika z perspektywami na duży rozwój, niż np. takiego da Silve.

Adam-polsat sport
7 miesięcy temu

Niedżwiedź w cafe futbol

Toya
Odpowiedź do  Adam-polsat sport
7 miesięcy temu

Szkoda, że nie w Widzewie..

OldSchool
Odpowiedź do  Toya
7 miesięcy temu

Chyba w Turze Turek. Tam pasuje. Ewentualnie może iść do pracy.

Radek
7 miesięcy temu

Panie Wichniarek mam pytanie. Po co Dikws przyszedł do Widzewa? Jedyna jego dobra interwencja to ta z ŁKS

38
0
Would love your thoughts, please comment.x