Kapitan na wylocie z klubu. Kto jeszcze?

18 grudnia 2023, 08:05 | Autor:

W niedzielę informowaliśmy, że część zawodników usłyszała od sztabu szkoleniowego, że ich przyszłość w klubie jest zagrożona. Wiadomo już, o jakich piłkarzy chodzi. Na wylocie jest między innymi aktualny kapitan drużyny, Patryk Stępiński!

Poprzedniej zimy Widzew nie szalał na rynku transferowym. Świetna runda jesienna spowodowała, że nie chciano niczego popsuć w dobrze funkcjonującym mechanizmie. Do trzeciej drużyny Ekstraklasy, jaką na tamten moment byli łodzianie, dołączył tylko jeden nowy zawodnik – Andrejs Ciganiks. Mocno rozglądano się także za środkowym ofensywnym pomocnikiem, o jakiego poprosił trener Janusz Niedźwiedź. Zatrudnienie Daniego Ramireza nie wypaliło jednak z powodów proceduralnych, a Ales Cermak wybrał pozostanie w Czechach. Po bardzo nieudanej wiośnie właśnie brak większych zakupów wymieniany był jako jedna z przyczyn niepowodzenia.

Czerwono-biało-czerwoni wygrali w drugiej części rozgrywek tylko dwa mecze i w końcowej tabeli spadli z podium aż na 12. miejsce. Teraz przy Piłsudskiego nie chcą popełnić tego błędu, wpuszczając do szatni więcej świeżej krwi. Aby w kadrze pojawiły się nowe twarze, najpierw trzeba zrobić dla nich miejsce, ponieważ głębia składu niekoniecznie ma zostać zwiększona. W tym celu pion sportowy wytypował pierwsze nazwiska zawodników, jacy mieliby rozstać się z klubem. Wczoraj o decyzjach zostało poinformowanych trzech widzewiaków, co ujawnił w serwisie X związany z Radiem Widzew Michał Nibarski.

Skreśleni zostali dwaj prawi obrońcy – wspomniany Stępiński oraz Paweł Zieliński. Ten pierwszy, pełniący od dwóch sezonów funkcję kapitana zespołu, do niedawna należał do kluczowych graczy również pod kątem sportowym. W olbrzymim stopniu przyczyniła się do tego zmiana pozycji, jakiej na początku swojej obecności w klubie dokonał Niedźwiedź. Jako jeden z trójki środkowych defensorów Stępiński radził sobie bardzo solidnie. Problemy zaczęły się, gdy poprzedni szkoleniowiec postanowił zmienić ustawienie. W czteroosobowej formacji „Stępina” wylądował z powrotem na boku, gdzie występował przez większość kariery. Radził sobie tam jednak gorzej, a gdy w Łodzi pojawił się Daniel Myśliwiec, został odstawiony od składu. Początkowo grywał tylko w meczach pucharowych, dopiero później zaliczając dwa występy w ligowych potyczkach. Nowy trener uznał, że postawa 28-latka go nie zadowala, stąd umieszczenie go na „czarnej liście”. Raczej nie przejdzie to bez echa, bowiem jest to jedna z najbardziej związanych z czerwono-biało-czerwonymi barwami osób w klubie.

Sytuacja Zielińskiego jest nieco inna. Już w poprzedniej kampanii nie zachwycał swoją grą, ale ku zdziwieniu wielu kibiców, latem przedłużono jego umowę. Pytanie, w jakim celu, skoro pod wodzą Niedźwiedzia piłkarz zaliczył tylko dwadzieścia osiem minut? Dopiero po przyjściu Myśliwca 33-latek zaczął częściej pojawiać się na murawie, ale mimo, iż był chwalony w oficjalnych wypowiedziach, jemu także postanowiono podziękować za dalszą współpracę.

Trzecim zawodnikiem, którego sztab szkoleniowy nie widzi w kadrze na rundę wiosenną, jest Ernest Terpiłowski. Gdy posiadał status młodzieżowca, miejsce w składzie miał za półdarmo. Schody zaczęły się w bieżącym sezonie, ale mimo wyraźnego spadku formy Terpiłowski mógł liczyć na zaufanie Janusza Niedźwiedzia. Dopóki trener był w RTS, pomocnik dostawał szansę. Zagrał we wszystkich siedmiu spotkaniach, raz wpisując się na listę strzelców. Później zaczął przyzwyczajać się do siedzenia na ławce rezerwowych, nie zawsze wchodząc do gry jako zmiennik. A gdy już się to zdarzało, 22-latek nie przekonywał jakością. Jeszcze poprzedniej zimy „Terpił” typowany był jako jeden z piłkarzy, którzy stanowią najwyższy potencjał sprzedażowy. Teraz czynione będą starania, by opuścił zespół.

Cała trójka dostała bowiem informację, że ich czas w Widzewie dobiegł końca. Z tego, co się dowiedzieliśmy, nie jest planowane przesunięcie „odpalonych” graczy do rezerw. Jeśli nie będą skłonni do rozwiązania umów za porozumieniem stron, wylądują poza składem i najbliższe pół roku będą mogli uznać za stracone, obserwując kolegów z trybun. Z końcem czerwca przyszłego roku ich kontrakty wygasną i wtedy będzie można powiedzieć o formalnym zakończeniu współpracy. Niewykluczone, że wspomniane grono zostanie jeszcze powiększone, ale dalsze decyzje mają zależeć od powodzenia na rynku transferowym.

Niedzielne ruchy potwierdzają, że priorytetem na zimowe okno będzie pozyskanie następcy Patryka Stępińskiego i Pawła Zielińskiego. Po ich odsunięciu od gry, jedynym prawym obrońcą będzie w kadrze Mato Milos, obecnie dochodzący do zdrowia po złamaniu kości w stopie. Możliwe, że będą również czynione starania, by załatać dziurę po Erneście Terpiłowskim. Na pewno takie próby zostaną podjęte w celu zwiększenia rywalizacji w środku pola. Zwłaszcza, że po zerwaniu więzadeł krzyżowych Juljan Shehu nie pomoże drużynie prawdopodobnie już do końca rozgrywek. W Widzewie chcą zimą przeprowadzić trzy-cztery transfery.

Subskrybuj
Powiadom o
94 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Drozd33
6 miesięcy temu

Wola trenera…Stępiński z pewnością nie ma już tej szybkości i zwrotoscin ale jest na tyle uniwersalnym graczem że czasem powinien dostać szanse.Peqnie znów chodzi o wysokości kontraktpw

Zbigniew
Odpowiedź do  Drozd33
6 miesięcy temu

Zbyt 'lekką ręką” pozbyli się Juliusza Letniowskiego. To był „kreator gry” i – przynajmniej moim zdaniem – był to jeden z kluczowych piłkarzy Widzewa.Także zbyt „lekką ręką” pozbyli się Martina Kreuzerieglera (to był chyba najlepszy obrońca Widzewa). Sam bramkarz – choćby najlepszy – nie zapewni „zero z tyłu”, jeśli jest „dziurawa” obrona.

Tommy
Odpowiedź do  Zbigniew
6 miesięcy temu

Julek w dramatycznie słabym Ruchu zaliczył dosłownie półtora dobrego meczu. Często nie był nawet pierwszym wyborem czy to Skrobacza czy Wosia. Oglądam dużo ekstraklasy, widziałem w zasadzie każdy mecz Ruchu. Sam liczyłem, że dla niego wypożyczenie, to może być szansa na złapanie regularnej formy i może wróci do nas jako bardziej pewny siebie, zbudowany niezłym sezonem na wypożyczeniu. Ale po tej rundzie po prostu jest Julkiem z Widzewa. Tym samym nieregularnym. Nie potrzebujemy zmiany koloru auta, potrzebujemy nowego i lepszego. Czy dostaniemy, to już inna sprawa :) A co do Martina, to może by nas zbawił, może nie. Teraz juz… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by Tommy
Dixon
Odpowiedź do  Zbigniew
6 miesięcy temu

szklany Julek, Wielki Kreator :)

DonJ
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

Taki ze Zbigniewa znawca piłkarski, że aż się boję czy to Wichniarek nie pisze pod tym nickiem.

eren
Odpowiedź do  Zbigniew
6 miesięcy temu

Kreatorem gry Widzewa to Julek był w pierwszej lidze i obawiam się, że to jest poziom którego nie przeskoczy

defensens
Odpowiedź do  eren
6 miesięcy temu

po operacji juz nie wrocił do 1 ligowej formy…. zreszta do nas tez przychodzil po kontuzji!

Psotnik 1910
Odpowiedź do  Zbigniew
6 miesięcy temu

hehehe dobry żart bo jedną bramkę strzelił a ten lamentuje bo Julka się pozbyli co w Widzewie miał milion szans i nic nie pokazał więcej kontuzjowany jak grał

Marko
Odpowiedź do  Zbigniew
5 miesięcy temu

Letniowski to był „kreatorem gry” ale jeszcze w Pierwszej lidze przed kontuzją. Od tamtego czasu nie mógł dojść do prezentowanej wcześniej formy i niestety łapał błąd za błędem . Obecnie występując w Ruchu odnotował jeden bardzo dobry strzał , to trochę mało jak na zawodnika, który ma być kluczowym ogniwem zespołu. Co do zwolnienia Kreuzerieglera to mówi się, że zaważył o tym jego wysoki kontrakt ale trudno teraz powiedzieć czy to prawda, czy plotka.

Markoni
Odpowiedź do  Zbigniew
5 miesięcy temu

Jedyne w czym się z tobą zgadzam to to że :
„Sam bramkarz – choćby najlepszy – nie zapewni „zero z tyłu”, jeśli jest „dziurawa” obrona.”
Cała reszta… gdyby ryby…jedynie o Hansenie coś tam słychać i właśnie to była porażka klubu.

Darek
Odpowiedź do  Drozd33
6 miesięcy temu

A Terpilowski? Najlepszy gaz w drużynie, grał dużo i dobrze strzelił bramki. Dlaczego dostaje tak mało szans. Pójdzie jak Hansen do Jagi czy Piasta i odpali a my będziemy żałować, że odszedł

Mario
Odpowiedź do  Darek
6 miesięcy temu

Hansen w pewnym momencie miał najlepszą w całej lidze statystykę minuty/bramki Ernest nie wskoczył nigdy na ten poziom

Sławomir
Odpowiedź do  Drozd33
6 miesięcy temu

Stępek nigdy nie był orłem szybkości, sprawności, kreatywności i przeglądu pola, więc jego nieprzydatność do gry w Widzewie, jest słuszna. Pozostałych również. Sęk tylko w tym, żeby na miejsce tych niechcianych zaangażować piłkarzy przez duże „P”, a nie cieniasów typu Da Silva. Poza tym ten „chudy” skład należy powiększyć, żeby trener miał możliwość manewru i zabezpieczył się przed ewentualnymi kontuzjami, kartkami, chorobami ,czy innymi niespodziankami. Przewagi nad strefą spadkową praktycznie nie mamy, a wiosny są u nas zazwyczaj słabe, więc zbagatelizowanie tego problemu, GROZI SPADKIEM Z LIGI. Jeżeli ta prosta zależność nie dotrze do rządzących Widzewem działaczy, to niech zapomną… Czytaj więcej »

SarevokAnchev
6 miesięcy temu

Ja jeszcze czekam aż ktoś łaskawie wypierdzieli tego partacza który okupuje a nie piastuje stanowisko dyrektora sportowego. Pamiętajmy, że brak środków na gotówkowe transfery to też jego wina. Polityka rozwiązywania umów z każdym niechcianym, krótkoterminowe umowy i fatalne warunki transferów to podstawowe ogólniki za które odpowiada. Ten nieudacznik nawet trenera nam nie załatwił. To on fatalnie nas latem wzmocnił. W normalnej robocie się takich nie pakuje tylko każe robić wyjazd w podskokach. Może w końcu niech kibice też okażą na trybunach że trzeba w końcu pogonić tego Dyzmę? W Poznaniu regularnie się mobilizowali i coś to wnosiło. Bez dobrego budowniczego… Czytaj więcej »

eren
Odpowiedź do  SarevokAnchev
6 miesięcy temu

W przypadku dzbana wichniarka istnieje prawdopodobieństwo zamiany przeciętnych graczy na słabszych graczy. Tego się obawiam

Adi1910
Odpowiedź do  SarevokAnchev
6 miesięcy temu

To jest kret wpuszczony do klubu. Na meczu w Poznaniu nawet się nie cieszył, bo miało być inaczej. Widzę na tym stanowisku tylko Łukasza Masłowskiego, ale to marzenie ściętej głowy…

Mat
6 miesięcy temu

Naprawde Stepinski jest az taki slaby? Od dwoch lat podstawowy zawodnik, 100 serca zostawia na boisku i do tego jeden z niewielu Widzewiakow w skladzie. Pozbywamy sie go tak lekka reka? Argumenty ze Patryk mial ostatnio slaba forme o tyle do mnie nie trafiaja ze u nas „slaba forme” ma praktycznie kazdy z wyjatkiem garstki zawodnikow (Ravas, Hanousek i Pawlos choc i on ostatnio gra slabiej). Na takiej zasadzie u nas powinno wyleciec 3/4 skladu a pierwszy do wylotu jest akurat Stepinski. Naprawde mam uwierzyc ze Patryk nie lapie sie do sklady ktory tak pieknie zakonczyl runde? Niestety wyglada na… Czytaj więcej »

Raaf
Odpowiedź do  Mat
6 miesięcy temu

Stępiński jako stoper grał bardzo dobrze. Bok obrony to nie jest jego pozycja. Tam potrzeba szybkości, biegania , dryblingu. Patryk wiele razy mówił, że chce grać na stoperze, bo to jest jego optymalna pozycja. Jeśli Myśliwiec tego nie wie i widzi coś innego to tylko trzeba sie martwić „Czy leci z nami pilot”

eren
Odpowiedź do  Raaf
6 miesięcy temu

Czy Stępiński jest lepszy od Żyry, czy nawet Juana Ibizy? Śmiem wątpić. Stępiński sprawdzał się, gdy graliśmy trójką środkowych obrońców w roli prawego półśrodkówego obrońcy. Grając dwójką środkowych obrońców już za trenera Niedźwiedzia zabrakło dla niego miejsca. Na wiosnę obniżył loty, a w nowym sezonie był najsłabszym ogniwem obrony. Na pewno jego kontrakt do najniższych nie należy i to jest kolejny argument dlaczego został odstrzelony.

Yareck
Odpowiedź do  eren
6 miesięcy temu

Kwiatkowski lepiej pokazał się od Żyry

Poniatowski
Odpowiedź do  Yareck
6 miesięcy temu

Kwiatkowski zagrał tylko jeden mecz nie będę zdziwiony jeśli się okaże że pierwszy i ostatni. Dajmy mu czas.

Nonsens
Odpowiedź do  Raaf
6 miesięcy temu

Pytanie,czy faktycznie rządzi Trener ,czy może jednak Fachowcy Wichura i Szymański

Hoho
Odpowiedź do  Mat
6 miesięcy temu

Stępiński nie nadaje się na bok bo za wolno rozgrywa piłkę i za dużo myśli. Spowalnia co chwila grę. Na środku obrony może i gra lepiej, ale z jego wzrostem to jakby się nie spinał to jest to niepotrzebne ryzyko. Stępiński to przeciętny kopacz, z mizerną techniką i warunkami fizycznymi. Jego największą zaletą jest mentalność (ale to samo mamy u Hanouska i cała reszta lepsza), dawałby radę gdyby jednak nie spowalniał gry tyle. Moim zdaniem warto byłoby go wypróbować jako defensywnego pomocnika odbierającego piłkę, musiałby popracować nad szybszym podejmowaniem decyzji wtedy.

Toya
Odpowiedź do  Hoho
6 miesięcy temu

Byłby troche jak J.Kimmich z Bayernu

Kingoff
6 miesięcy temu

WICHNIARKOWI TEZ SIE KONCZY KONTRAKT W CZERWCU A SKORO ON W POLOWIE GRUDNIA NIE WIE NA JAKICH POZYCJACH potrzebuje Widzew wzmocnień to też pora odesłać to do Poznannia na zieloną trawke bo przez 3 lata nikogo on nie znalazł ani nie odkrył a wręcz było odwrotnie cel Hanssen itd…

Pieko
6 miesięcy temu

I pomyśleć że o Terpiłowskiego w zeszłym sezonie pytały zagraniczne kluby. Strasznie zjechał w tym roku. Druga sprawa,że może to właśnie wina przepisu o młodzieżowcu. Skończył wiek w którym się na niego łapał to przepadł

Jaco
6 miesięcy temu

Stępiński? Dalej cyrk jest w klubie..brak słów

dowcipniś
6 miesięcy temu

Szkoda Stępnia,bo w formie jeden z lepszych piłkarzy.
Niestety, rok przespany ,zagubiony.

Dixon
Odpowiedź do  dowcipniś
6 miesięcy temu

jeden problem, dawno nie był w formie

BEKA
6 miesięcy temu

Terpiłowki i Zieliński rozumiem…
ale skreślić RABARBARA, to już lekka przesada…
Idąc tym kluczem natychmiast powinniśmy odpalić Cigiego i Mate… Wichniarek zakontraktuje kolejnych spadochroniarzy z zagranicy których kontrakty będziemy musieli spłacać w 1-lidze!

DonJ
Odpowiedź do  BEKA
6 miesięcy temu

Oby poszli tym kluczem, bo pierwszy nadaje się na Łotwę, a drugi na ławkę jako zmiennik. Stępiński nie zagrał nawet wówczas, gdy w podstawowym składzie znalazł się 16-latek. Jest bez formy i ma za słabe warunki fizyczne na stopera, natomiast na boku obrony jest za wolny, nie ma dryblingu, podejmuje wolno decyzje przed którymi musi sto razy dziubnąć sobie piłkę i w 4 na 5 przypadków podaje w bok lub do tyłu. To może być stoper w grze 3, tak jak grał za JN, pod warunkiem wysokiej formy.

Dps
6 miesięcy temu

Stępiński na wylocie a zostawiamy Szote i Żyro?
Może czas na zmianę trenera i dyr sport na jakiś profesjonalnych zamiast czekać do kwietnia aż się zacznie palić koło d*py?

Pineiro
6 miesięcy temu

Marcel Pieczek, wychowanek Widzewa, przenosi się do Korony Kielce…

Nonsens
Odpowiedź do  Pineiro
6 miesięcy temu

Szał,czyli idzie do słabszej drużyny

Tommy
Odpowiedź do  Pineiro
6 miesięcy temu

A gdyby miał przyjść do nas, to patrząc uczciwie, wyłączając Widzewską przeszłość. Czy to piłkarz leszy od Ciganiksa, Silvy czy Nunesa(chociaż tu chyba już nie ma mowy o powrocie na lewą stronę)? Jeżeli potrzeba nam powrotu Widzewskiego serca, to bardziej Mariusza Stępińskiego czy Łukasza Masłowskiego za biurko. Nie żadnych ligowych kopaczy. Z całym szacunkiem do ich klubowego przywiązania.

Mat
6 miesięcy temu

I jeszcze jedna sprawa, takich milosow, cyganiksow czy jordich mozemy miec na peczki, wichniarek czy jakis inny moga z trzy 11 z takich zawodnikow zbudowac. Ale ktos kogo mozna nazwac Widzewiakiem to prawie wymarly gatunek, pozbywac sie nie powinismy dopoki zawodnik autentycznie nie odstaje, a Stepinski nie odstaje od tej calej ekipy co np. z puszcza zagrala. Nastepny Pawlos? Od czasu nowego trenera zjazd z forma w dol (jeszcze przed kontuzja) i tez nie gra na swojej pozycji bo ktos inny tam jest. Naprawde coraz trudniej sie na to wszystko nie zzymac!

Dixon
Odpowiedź do  Mat
6 miesięcy temu

chcemy budowac ekpie biorac jako standard tą, co z Puszcza przegrała?

Dejv
6 miesięcy temu

Ich miejsce zajmie Hiszpan Javier Bilbao, były zawodnik Ordasi Gulchasi, zespołu rumuńskiej ligi okręgowej który w poprzednim sezonie rozegrał 22 spotkania w tym 15 w pełnym wymiarze czasowym. W bieżącym sezonie popadł w konflikt z trenerem i stracił miejsce w składzie. Zawodnik ten straci początek przygotowań do rundy wiosennej ekstraklasy ponieważ pośliznął się na bananie i przechodzi rehabilitację po złamaniu obydwóch nóg. Jutro rebus, pierwsze zdjęcie to będzie RTG z ortopedii…

Dixon
Odpowiedź do  Dejv
6 miesięcy temu

po rebusie ogłoszą że się jednak nie dogadali

Hubert
Odpowiedź do  Dejv
6 miesięcy temu

No i jeszcze Wichniarek napisze, że pomimo że ten grał.malo lub wcale to go od roku obserwował.

Marcin
6 miesięcy temu

Pierwszy transfer. Paweł Sokołowski odchodzi z Legii z kartą na rynku. Duże wzmocnienie 2 lini

defensens
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

akurat by sie przydał bo Shehu juz nie wroci a kuna juz mozna tez odesłac na boczny tor bo słabiutki coraz bardziej…

Tommy
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

To jest piłkarz o którym też pomyślałem. Ok, w Legii grał mało, ale rywalizacja umówmy się, jest ciut wyższa niz w większości klubów Ekstraklasy. W czasach Piasta wyróżniający się chłopak.

Adam
Odpowiedź do  Marcin
6 miesięcy temu

Patryk syn Tomasza

Luk
6 miesięcy temu

Zieliński to już dawno powinien opuścić szeregi. Patryk, faktycznie obniżył już swoje loty, ale Terpiłowski powinien zostać. Widać w jego grze charakter i ambicję. Potrafi ładnie podać, a i ze strzałami też nie ma problemu.

defensens
Odpowiedź do  Luk
6 miesięcy temu

jak nie ma problemu jak ostatnio mial setke i walnał w trybuny???
a ile goli strzelil odkad jest u nas?
4 gole w 39 meczach…

Kołomir
Odpowiedź do  Luk
6 miesięcy temu

Co Ty bredzisz on ma z wszystkimi problemy a największy z trafieniem w bramkę. Jak Ty chcesz na takich piłkarzach przyszłość Widzewa budować to szybko się obudzisz w 2 lidze. Może zacznijmy wymieniać słabe ogniwa na trochę lepszych pilkarzy i grać o coś więcej niż rozpaczliwe utrzymanie.

twój stary
6 miesięcy temu

Szkoda że Terpił nie poszedł na wypożyczenie w sierpniu. Ten gość gdyby grał regularnie np w I lidze wróciłby do nas oszlifowany. Jeśli grałby słabo po prostu byśmy nie przedłużyli umowy. Zarówno Widzew jak i on stracił co najmniej pół roku.

defensens
Odpowiedź do  twój stary
6 miesięcy temu

on juz był na wypozyczeniu kiedys w termalice i sie odbił a pozniej w 2 lidze cos tam pokazał i u nas troche ale ogolnie jest surowy technicznie a oprocz szybkosci ktora zagubil to slabiutko!

Tom
6 miesięcy temu

Jak Wy cytujecie debila nibara to już źle z wami

Zwierzolub
6 miesięcy temu

Stepinskitgo mi nie żal. Terpilowski musiał być leniwy na treningsvh skoro nie dostaje szansy na obóz. W młodym wieku można było się pokusić o rozwinięcie potencjału. Zielu to wiadomo. Pesel robi swoje.
Pytanie tylko czy faktycznie dojdą wartościowi zmiennicy. Bo znając Wichniarka to można mieć obawy

Jaco
6 miesięcy temu

Bardziej Myśliwiec jest do odstrzału niż Stępiński..gramy gorzej niż za Niedźwiedzia jesteśmy niżej i jeszcze chcemy się pozbyć walczaka…a walka o utrzymanie bedzie trudna w tym sezonie i trzeba zostawić serducho na boisku..

Nonsens
Odpowiedź do  Jaco
6 miesięcy temu

Ta waleczność gdzieś odleciała

obiektyw
Odpowiedź do  Nonsens
6 miesięcy temu

Od jakiegoś czasu jego waleczność to głównie polegała na rzucaniu „kulwami” w szatni…

Sebastian
6 miesięcy temu

Na transfermarkt.pl Tarpił ma 2 najwyzsza wartość w naszym zespole. Niech go wezmą na obóz zimowy i wtedy podejmą decyzję. Odchodzi 2 prawych obrońców to może mu zmienić pozycje. Piszczek też kiedyś był napastnikiem.

defensens
Odpowiedź do  Sebastian
6 miesięcy temu

to go sprzedaj za tyle! to było rok temu jak runde jesienna mial dobra ii ktos go tam ogladal!
Terpiłowski jest słaby technicznie jak sanchez dlatego maja duzo strat i słaba skutecznosc…
Ravas tez ma 1,5 mln eu wartosc a Sanchez 700tys eu a ich nawet za połowe tych wartosci najwyzszych nie sprzedaz!

Sebastian
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

No to dlatego powinni go na obozie zimowym doszlifować, tak by dał wiosną z 6 bramek i pójdzie za 700 tyś. Chlopak ma 22 lata i pozwolić mu odejść za darmo to wszyscy będą płakać jak po odejsciu Karaska.

Don Fredro
Odpowiedź do  Sebastian
6 miesięcy temu

To interes życia przed tobą. Kupuj go polowe tego co podaje Transfermarkt, Widzew na pewno go puści, a potem sprzedasz za cenę z Transfermarkt. 100% zyski.

Tommy
6 miesięcy temu

Na korzyść Patryka działa zmiana systemu. A zupełnie inaczej gra się jako stoper w czwórce. Na boku ma braki motoryczne nawet względem Milosa. Zresztą jeśli w hierarchii spadasz za Zielińskiego, który też jest na wylocie, to o czymś to świadczy. Piłkarsko rozumiem, natomiast serce wie, że odejdzie człowiek lokalny, któremu na Widzewie zależy. A takich piłkarzy niestety z roku na rok coraz mniej…

DonJ
Odpowiedź do  Tommy
6 miesięcy temu

Chyba na „niekorzyść” ta zmiana systemu z 3 na 4. ;)
Przypomnij sobie jeszcze, że były mecze, gdzie na stoperze w 4 był próbowany Zieliński, a Stępiński kisił się na ławce, a to właściwie jakby dostał gołą dupą w twarz.

Tommy
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

No wlasnie na NIEkorzyść :) Problem w tym, że edycja komentarza, też zadziałała na niekorzyść, tym razem moją :)

pawel
6 miesięcy temu

W ich miejsce Wichniarek sprowadzi kilku kontuzjowanych lub za czapkę śliwek -kasy nie można wydawać bo wszystko musi byc dla darmozjadów

obiektyw
6 miesięcy temu

Zieliński już lepszy nie będzie, a nawet na ten moment jest za słaby nawet na ławkę, bo wchodząc z niej nic nie daje. Stępiński pewnie nie godzi się z rola rezerwowego, a na tyle obniżył loty, że na środku nie ma szans nawet bez wzmocnień (słabszy od Żyro, Szoty i Ibizy, a i Kwiatkowskiego lepiej ogrywać bo bardzo młody z dużym potencjałem), a na boku tym bardziej nie da zbyt wiele z jego szybkością (a raczej jej brakiem). Terpiłowski to grał w zeszłym sezonie z braku laku jako młodzieżowiec, ale jego poziom to jest max 1 liga i już w… Czytaj więcej »

Last edited 6 miesięcy temu by obiektyw
DonJ
Odpowiedź do  obiektyw
6 miesięcy temu

Ciganiks również do pożegnania bo jest bardzo słabym lewym obrońcą, a na lewym skrzydle grają lub mogą grać: Klimek, Tkacz, Nunes i Pawłowski.

defensens
Odpowiedź do  obiektyw
6 miesięcy temu

Cyganiks ma chyba z 6-7 bramek w tej rundzie na swoim koncie i w poprzedniej nie był lepszy…
Kun ze swoimi kóleczkami ciagle spowalnia gra i ma duzo strat! za walecznosc grac w ex bez umiejetnosci???

Last edited 6 miesięcy temu by defensens
obiektyw
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

Dlatego napisałem, że Kuna też bym pożegnał. Co do Ciganiksa, to on do przodu chociaż coś daje, więc mógłby zostać do czerwca jako opcja awaryjna na lewą obronę, jak trzeba gonić wynik i z zadaniem poprawy gry w defensywie prze ten czas, a jak nie poprawi się do końca sezonu to wtedy do pożegnania.

Wic
6 miesięcy temu

Proponuje najpierw trochę się zagłebić w temacie a potem wylewac swoje madrosci. Nie bronie Wichniarka ale co moze dyrektor byle jaki ktory ma ogranioczny mocno budzet , nie bierzesz kogo chcesz a bierzesz kogo mozesz. Dopoki nie bedzie kasy beda transfery takie ktore sa realne . a i tak uwazam ze kilka transferow jest bardzo dobrych ( Ravas , Marek , Hansen – odpalil go Niedzwiedz , Szota , Ibiza , Fran itd ) za te pieniadze na nasze realia to sa zawodnicy na jakich nas stac .

defensens
Odpowiedź do  Wic
6 miesięcy temu

Hansena sciagał Stupkaa odpalił Wichniarek przy pomocy Niedzwiedzia!
Ravasa nikt nie ogladal bo byl ciagany w trybie awaryjnym po kontuzji Wrabla…
Ibiza juz 2 razy kontuzjowany z ta sama kontuzja co mial w hiszpani gdzie pol sezonu poprzedniego nie gral!
Fran narazie jakos w ofensywie sie pokazuje ale defensywnie ma 3-4 bramki na swoim koncie stracone…

Wic
Odpowiedź do  defensens
6 miesięcy temu

ok jak czytam to co piszesz to tym bardziej sie utwierdzam ze nie masz pojecia o tym co piszesz .Hansesna sciagal wichniarek , Ravas byl obserwowany i byla okazja zeby wziac go za darmo . Ibiza 120 meczy na poziomie 2 ligi hiszpanskiej , fran to zawodnik glownie ofenswyny . Jesli nie masz pewnej wiedzy to nie pisz farmazonow

eren
Odpowiedź do  Wic
6 miesięcy temu

Sprowadzenie Hansena to nie zasługa wichniarka. Obserwowany był Kreuzriegler, natomiast gra Hansena zrobiła dobre wrażenie na trenerze Niedźwiedziu. Dlatego Hansen pojawił się w Widzewie. Podobnie w przypadku Alvareza można by dyskutować, czy to zasługa wichniarka, czy może jednak Sancheza. Nie pisz farmazonów pouczając innych i broniąc tego nieudacznika wichniarka, który pracując w Widzewie przez dobre ponad 3 lata, najpierw jako szef skautingu, a następnie dyrektor sportowy zbudował zespół o potencjale pierwszoligowym. Natomiast przy tym ograniczonym budżecie stać było Widzew na podpisanie kontraktu z zawodnikiem najlepiej zarabiającym w historii klubu, Kerkiem. Problem w tym, że za te pieniądze można było ściągnąć… Czytaj więcej »

Kingoff
Odpowiedź do  eren
6 miesięcy temu

MARCZUKA I PEWNIE KOGOS JESZCZCE A TRANSFER KERKA BYL POD PIBLIKE TYLKO JAKOS 3 MIESIACE NIK NA NIEGO SIE NIE POLAKOMIL!
GFZIE WIXHNIAREK OGLADAL RAVASA ? JAK ON PRZYSZEDL AWARAYJNIE BO PO KONTUZJI WRABLA BO ZOSTAL NA WTEDY 1 BRAMKARZ? CHYBA NA VIDEO…

defensens
Odpowiedź do  Wic
6 miesięcy temu

Niedawno zastanawialiśmy się, czy to już nie czas, by szansę po ponad rocznej przerwie dostał Jakub Wrąbel. 26-latek był podstawowym bramkarzem Widzewa jesienią ubiegłego sezonu. Spisywał się znakomicie. Niestety w marcu doznał kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca sezonu, a także na pierwszą rundę już w PKO Ekstraklasie. Na szczęście Henrich Ravas, którego klub ściągnął w trybie awaryjnym, okazał się godnym następcą Ravasa. Słowak przyczynił się do awansu, teraz należy do czołówki bramkarzy w polskiej lidze.
https://tulodz.pl/sport/nie-moglo-byc-inaczej-widzew-lodz-przedluza-umowe-z-bramkarzem/ZetdL4uuOfvJeIyPULxQ

Dixon
6 miesięcy temu

po ch* był przedłużany kontrakt z Zielińskim? Po ch* pier…lenie o potencjale sprzedażowym Terpiłowskiego?

DonJ
Odpowiedź do  Dixon
6 miesięcy temu

Jeżeli prawdą jest, że rok temu ktoś za Terpiłowskiego wykładał jakiekolwiek pieniądze, to ten co podjął decyzję o ich odrzuceniu powinien, z chwilą odejścia Terpiłowskiego za darmo, wyrównać różnicę… ;)

defensens
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

ZA NIEDZWIEDZIA RAKOW TEZ DAWAL KASE TAK SAMO JAK CHCIELI SANCHEZA…

kowal
6 miesięcy temu

wg mnie Stępiński jako rezerwowy powinien zostać i raczej na stoperze

DonJ
Odpowiedź do  kowal
6 miesięcy temu

Silva, Szota, Żyro, Kwiatkowski – na dwa miejsca mamy 4 stoperów i mogących tam zagrać Silvę i (awaryjnie) Hanouska. Piąty stoper jest kompletnie zbędny, tak w kadrze jak i w budżecie płac.

Daw87
Odpowiedź do  DonJ
6 miesięcy temu

Silva to miernota daj spokój już wolę Stępińskiego .Zwalaniac Patryka i zostawić Silve kur.. kto rządzi w tym klubie .

defensens
Odpowiedź do  Daw87
6 miesięcy temu

SILVA ZAWALIŁ NAJWIECEJ GOLI W TEJ RUNDZIE JAK BYŁ NA BOISKU…

Last edited 6 miesięcy temu by defensens
DonJ
Odpowiedź do  Daw87
6 miesięcy temu

A czy ja bronię Silvy i chwalę jego umiejętności? Nie, bo jest słaby. Co jednak nie zmienia faktu, że Stępiński gra jeszcze gorzej, przegrywa walkę o skład z 16-latkiem, jak również ze słabym Silvą w chwili kontuzji Ibizy oraz Ciganiksem, który wówczas wszedł na lewą obronę. Lepszego podsumowania dramatycznego zjazdu w dół nie można sobie wyobrazić.
E: a bywało, że na stoperze przegrywał rywalizację z (sic!) Zielińskim

Last edited 6 miesięcy temu by DonJ
Dixon
Odpowiedź do  kowal
6 miesięcy temu

u nas to sami rezerwowi

Yareck
6 miesięcy temu

Potrzebny nam RASOWY napastnik.

Bench Warmer
6 miesięcy temu

Wichniarek ma już na ich miejsce dwóch starych Słowaków i do kompletu jeszcze Michał Kucharczyk z Pachtakora Taszkient

Janek
6 miesięcy temu

Elegancko, powodzenia w 1 lub 2 lidze

Mr1910
6 miesięcy temu

Zieliński i Stępiński to oczywista oczywistość są za wolni i za mało zwrotni na ekstraklasę. Natomiast Terpiłowski to chyba musi być kwestia psychiki, bo potencjał ma duży. Nie wiem dlaczego nagle przestał angażować się w grę…jakby był w drużynie za karę. Rozważyłbym zmianę pozycji na bocznego obrońcę. Do wyżej wymienionych dodałbym Tkacza (może wypożyczenie) lepiej stawiać na Dawida czy Kwiatkowskiego. Mam duże wątpliwości co do napastników Rondic ma za małe umiejętności na ekstraklasę, a Sanchez musi chyba dużo pracować z psychologiem, a nas czeka walka o pozostawienie w ekstraklasie!

Last edited 6 miesięcy temu by Mr1910
Bench Warmer
Odpowiedź do  Mr1910
6 miesięcy temu

W ostatnich 2 meczach Terpił wszedł za Nunesa i grał lepiej od niego. W meczu z Puszczą jako jeden z nielicznych zagrał przyzwoicie i oddał nawet celny strzał, podczas gdy zmorą Widzewa jest walenie niecelnie, przodują w tym Kun, Jordi i Alvarez – tych 2 pierwszych powinno się już pożegnać (Fran przynajmniej coś strzelił i może coś z niego jeszcze będzie).

Mr1910
6 miesięcy temu

Muszę przy okazji pochwalić Nunesa, że się tak się fajnie ogarnął. Szkoda tylko, że nie mamy bocznych obrońców i napastników.

A_qwerty
6 miesięcy temu

Czyli Nibar jest teraz insajderskim źródłem, tak? :D

eren
6 miesięcy temu

Stępiński, Zieliński są za słabi na ekstraklasę, podobnie jak Kun, choć ten prawdopodobnie pozostanie w składzie. Co do Terpiłowskiego, wydaje mi się, że gdy grał ze statusem młodzieżowca i tak dawał więcej niż Klimek obecnie. Klimek zagrał jedno świetne spotkanie, reszta jego występów pozostawia wiele do życzenia. W dodatku jeśli ma występować na lewym skrzydle kosztem Bartka Pawłowskiego to według mnie pomysł nietrafiony i zespół wiele traci w ofensywie. Terpiłowski raczej nie wygra rywalizacji z Fabio Nunesem. Bez żalu należy pożegnać też Jordi Sancheza, jeśli nie transfer definitywny to chociaż wypożyczyć. Priorytetem jest transfer środkowych napastnika i pomocnika, oraz dwóch… Czytaj więcej »

Valdano
6 miesięcy temu

Tylko po cholerę Zieliński dostawał kolejny kontrakt a teraz odejdzie jeszcze z odprawą ??? Czy w końcu tym klubem przestaną kiedyś rządzić PÓŁGŁÓWKI ???? Jakich super zawodników pościągał pan Masłowski do Jagiellonii to głowa mała. A tu w Widzewie nieustanie NIEUDACZNIKI na każdym temacie.

Last edited 6 miesięcy temu by Valdano
zając
6 miesięcy temu

Pierwszym, który powinien wylecieć z hukiem na zbity pysk jest nieudacznik i leń Wichniarek.

akir
6 miesięcy temu

Jeszcze do tej paczki powinien dołączyć Milos I Ciganiks, bo z takimi latawcami co zamykają oczy i wrzuta na ślepo to nam nie potrzeba. Tak wiem Ciganiks miał asystę, raz celnie podał po 20 stratach, słaby argument

Max1910
6 miesięcy temu

Ciganiks też powinien odejsc…. bo miec jeden mecz dobry na 10 to nie sztuka…. a jak za Jordiego jest oferta to niech odchodzi :) nam potrzeba napastnika ktory zrobi cos zniczego tak jak trafila z transferem stal mielec z skhurinem :)

Bohatyrzwembleju
5 miesięcy temu

Bardzo zła decyzja. O ile Zielu powinien powinien poszukać sobie klubu o tyle Patryk i Terpił powinni zostać. Nie sądzę żeby Wichniarek był w stanie sprowadzić do klubu piłkarzy o ich potencjale.

94
0
Would love your thoughts, please comment.x