A. Chodera: „Cieszę się, że dziewczyny zagrały z takim zaangażowaniem”

6 marca 2024, 18:55 | Autor:

Bardzo ważne zwycięstwo odniosły wczoraj koszykarki Widzewa Łódź. Czerwono-biało-czerwone wygrały przed własną publicznością z AZS II Poznań 66:52 i są już praktycznie pewne gry w fazie play-off I ligi. Po zakończonym spotkaniu głos zabrała trenerka zespołu Anna Chodera. Co powiedziała?

Wtorkowe zwycięstwo łodzianki w dużej mierze zawdzięczają świetnej dyspozycji w trzeciej kwarcie. „Cieszę się, że dobrze wyszłyśmy na to spotkanie po przerwie, bo patrząc na statystyki, to udało nam się wygrać tylko jedną kwartę, bo dwie były na remis i jedna przegrana. Przed trzecią kwartą powiedziałyśmy sobie w szatni, że musimy doprowadzić w końcu do domowego zwycięstwa. Bardzo się cieszę, że dziewczyny tak do tego podeszły i zagrały z tak wielkim zaangażowaniem w tej trzeciej kwarcie” – usłyszeliśmy w pomeczowej rozmowie.

Jakie dokładnie elementy przesądziły o tym, że udało się rzucić więcej punktów od rywalek? „Miałyśmy bardzo dobry fragment i powiedziałam moim zawodniczkom, że musimy grać dużo od kosza do kosza. Ta, która penetrowała i ściągała na siebie całą obronę musiała odrzucać piłkę na obwód. Dobrze, że tam wpadło dziś trochę trójek, bo też dzięki temu utrzymałyśmy tę przewagę. To spowodowało również, że wszystkie dziewczyny mogły dziś zagrać” – dodała szkoleniowiec.

Nie ma co ukrywać, że w ostatnim czasie terminarz łodzianek nie oszczędza. Po kilkutygodniowej przerwie od ligowych zmagań, teraz RTS rozegra aż 3 mecze w ciągu 7 dni. „Terminarz ma bardzo duże znaczenie. Od soboty do soboty gramy w sumie trzy mecze, więc zobaczymy ile sił starczy nam na ten najbliższy. Wcześniej także zdarzało nam się grać tak często, ale teraz dochodzi do tego po bardzo długiej przerwie, bo ponad 2,5 tygodnia nie grałyśmy. Jutro pewnie popracujemy spokojnie, bo musi nastąpić regeneracja, a w piątek będziemy trenować do meczu z Jelenią Górą, który już w najbliższą sobotę” – skomentowała trenerka.

Zwycięstwo z poznańską drużyną praktycznie zapewnił Widzewowi udział w fazie play-off. Bardzo ważne będzie jednak rozstawienie w niej, a o pozycji wyjściowej zadecydują dwa ostatnie spotkania fazy zasadniczej. „Zdecydowanie to zwycięstwo jest bardzo ważne. Tym bardziej, że 4-5 zespołów ma aktualnie praktycznie tę samą sytuację. Każdy z każdym wygrywa i każdy z każdym przegrywa, dlatego każdy mecz jest na wagę złota. Isands Wichoś Jelenia Góra bardzo się wzmocnił, ten zespół gra z meczu na mecz coraz lepiej i na pewno trzeba zwrócić uwagę na fakt, że nasze rywalki są mocne fizycznie. Musimy przygotować odpowiednią taktykę i mam nadzieję, że uda nam się w sobotę zwyciężyć” – zakończyła Anna Chodera.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x