A. Chodera: „To jest bardzo dobre otwarcie”

9 października 2021, 21:45 | Autor:

Bardzo dobrze zainaugurowały nowy sezon w I lidze koszykarki Widzewa Łódź! Po wygranej w poprzednim spotkaniu z MOSiR Bochnia, dziś wieczorem podopieczne Anny Chodery pokonały na własnym parkiecie ekipę Tęczy Leszno 72:65. Co po końcowej syrenie miała do powiedzenia opiekun czerwono-biało-czerwonych?

Trener łodzianek przyznała, że zwycięstwo udało się odnieść głównie dzięki świetnej trzeciej kwarcie, bo w czwartej rywalki zbliżyły się na niewielki dystans. „Gdybyśmy przełamały barierę dwudziestu punktów, to ten mecz by się inaczej potoczył. Grałyśmy już z Lesznem w przedsezonowym sparingu i wiemy, że one nie odpuszczają. Wtedy do trzeciej kwarty wysoko prowadziłyśmy, a na czwartą one wyszły tak nabuzowane, że odrobiły wszystkie straty i wygrały. Tego się więc spodziewałyśmy. W ostatniej części dopadła nas niemoc rzutowa, jednak dzięki bardzo dobrej grze w trzeciej udało się nam odnieść zwycięstwo” – usłyszeliśmy.

Pierwsze skrzypce odgrywała Anna Kudelska, która zdobyła dwadzieścia siedem punktów. Trudne zadanie miała za to Ewelina Gala. „W Bochni Ania miała trochę słabszy mecz, dlatego obawiałam się, czy wyjdzie z tego dołka. Na szczęście wyszła i rzucała w ważnych momentach. (…) Jeżeli chodzi o Ewelinę, to z treningu na trening rozumiemy się coraz lepiej. Dzisiaj miała bardzo trudne zadanie, bo trzy rywalki ciągle na niej wisiały. Starała się brać ciężar gry na siebie, odrzucała piłki na obwód, dzięki czemu wpadło kilka trójek” – stwierdziła szkoleniowiec.

Widzewianki rozpoczęły nowy sezon w I lidze od dwóch wygranych, co na pewno wszystkich w sekcji bardzo cieszy. Trener Choderę martwi jednak fakt zbyt małej rotacji w zespole. „To jest bardzo dobre otwarcie. Obawiam się jednak o to, że mamy małą rotację. Nie wiem, jak długo dziewczyny wytrzymają grając po trzydzieści pięć czy trzydzieści osiem minut. Nie ukrywam, że trzeba będzie wprowadzić trochę większą rotację” – zdradziła na koniec rozmowy.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x