A. Ciganiks: „Zacząłem czuć w głębi serca, że to moje miejsce”

11 lutego 2024, 08:31 | Autor:

Po Marku Hanousku i Bartłomieju Pawłowskim przyszedł czas na Andrejsa Ciganiksa. Przedłużeniu kontraktu z Łotyszem towarzyszyła właściwa dla tego typu okazji oprawa medialne. Co obrońca mówił o pozostaniu w Widzewie na dłużej?

O przedłużeniu umowy

„Czuję się bardzo szczęśliwy, że zostaję tu na kilka kolejnych lat. Jest do dla mnie świetna sprawa. Od samego początku czuję się tutaj bardzo dobrze, ale z biegiem czasu, dzięki wsparciu kibiców i kilku innych spraw, również tych pozaboiskowych, zacząłem w głębi serca czuć, że jest to moje miejsce. Złożenie podpisu pod kontraktem nie było więc dla mnie trudną decyzją, choć byłem nieco zaskoczony, gdy pierwszy raz zaproponowano mi przedłużenie umowy, ponieważ u poprzedniego trenera nie grałem zbyt często. Teraz czuję zaufanie ze strony szkoleniowca i zarządu”.

O początkach w Widzewie

„Przyszedłem do Widzewa rok temu, w rundzie wiosennej nie szło nam najlepiej, więc start miałem niełatwy. Zwłaszcza, że byłem jedynym piłkarzem, który przyszedł wtedy do drużyny. Potrzebowałem czasu, by się zaadaptować, więcej niż zwykle ze względu na wyniki zespołu, a one są najważniejsze dla każdego zawodnika. Gdy nie wygrywasz, jest ciężko, i tak było właśnie w moim przypadku, choć byłem szczęśliwy, że skończyliśmy ligę tak, jak skończyliśmy. Oczywiście, po szalonej jesieni były apetyty na więcej, ale to końcowe miejsce było niezłe”.

O obecnym sezonie i dołączeniu do rady drużyny

„Jest inaczej. W trakcie rundy jesiennej zmienił się trener, pojawiło się też kilku nowych piłkarzy. To daje mi nową energię i stymuluje mnie do działania. Jestem szczęśliwy, że mogę tutaj być. Obecność w radzi drużyny to wielki honor, ale też wielka odpowiedzialność, bo będę to robił nie tylko przed zespołem, ale przed każdą osobą związaną z Widzewem. Lubię wyzwania i presję, więc to powinno pomóc mi wejść na wyższy poziom”.

O atmosferze na stadionie

„Usłyszeć swoje nazwisko na stadionie po strzelonym golu to świetne uczucie. To jedna z najbardziej szalonych rzeczy w moim życiu, bo dotąd nie grałem nigdy przed taką publicznością, jaka jest na Widzewie. To wyjątkowe chwile, ponieważ nie gram na pozycji napastnika, więc nie zdobywam bramek zbyt często. Ale gdy już mi się to uda, a zazwyczaj zdarzało się to na naszym stadionie, jestem szczęśliwy, gdy kibice skandują moje nazwisko na trybunach”.

O dalszych celach i relacjach

„Chciałbym pomóc we wzniesieniu Widzewa na wyższy poziom, bo widzę, jak wielki to klub. Kocham występować w Sercu Łodzi, bardzo lubię miasto i czuję się w nim komfortowo. Staram się utrzymywać relacje ze wszystkimi zawodnikami, ale najlepsze mam z Sebastianem Kerkiem. Chcę także rozwijać się indywidualnie, a każdemu z nasz życzę lepszych wyników, samych zwycięstw!”

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
(...)
4 miesięcy temu

Zadzwoniliby z jakiegos New England Revolution to by zmienił zdanie w sekundę. A że ewidentnie nie dzwonili to można rzucać takie wielkie hasełka na wiatr bo słowa nic nie kosztują a gdy klamka zapadła to można się takim populizmem wkupic w serca kibiców.
Wkup się dobrą grą Cigi, nie bajeruj nas.

Last edited 4 miesięcy temu by (...)
SarevokAnchev
Odpowiedź do  (...)
4 miesięcy temu

Nawet jeśli wybierze lepszy kierunek jakim jest MLS to będziesz miał do niego pretensje? Większe pieniądze i granie przeciwko graczom, którzy poszli sobie tam przy okazji na emeryturę z mocną marką. Każdy idzie do roboty gdzie najlepiej na niej wyjdzie. Piłkarz to zawód i każdy chce wycisnąć ze swojej kariery ile może.

Ava
Odpowiedź do  (...)
4 miesięcy temu

Mało w tym temacie wiesz, no ale nieważne nie Ty pierwszy i nie ostatni. Chciał przedłużyć kontrakt to chciał, nawet choćby po to by klub mógł na nim cokolwiek zarobić w razie pojawienia się zainteresowanego jego osobą.

urek
4 miesięcy temu

Dzisiaj doskakujemy do środka tabeli

ŁOWCA JELENI ***** ***
Odpowiedź do  urek
4 miesięcy temu

Nie dmuchaj balonika… to nie jest potrzebne

AVE Widzew

aaa
4 miesięcy temu

super, ze zostaje z nami

Jaco
4 miesięcy temu

Powodzenia pokaz na co cie stać..

twoje masło
4 miesięcy temu

Brawo i gratulacje!

SarevokAnchev
4 miesięcy temu

Największy mam problem z jego grą w obronie. Nie pasuje zbytnio na lewego obrońcę, bo za dużo baboli ma miejsce. Z drugiej strony przesunięcie wyżej uwolniło kilka jego naprawdę dobrych cech. Nie do końca umiemy go dobrze wykorzystać, ale może Myśliwiec po pełnym presezonie nieco doszlifował w tej kwestii wiele rzeczy.

Profesor
4 miesięcy temu

Super wiadomość. Dobre posunięcie – uniwersalny gracz o sporych atutach, przy czym cały czas się rozwija i co najważniejsze – ma tę chęć i iskrę do rozwoju.
Pozostaje temat wielu innych graczy.

Zenek
4 miesięcy temu

Cigi pokaż w końcu na co cię stać!!!Na dzisiaj to ten nowy kontrakt dla mnie jest mocno na wyrost.

johny
4 miesięcy temu

Przeciętny grajek jakich wielu. Jeżeli chcemy walczyć o coś więcej to tacy piłkarze góra wejście z ławki.

RTS
4 miesięcy temu

Dawać Ciganiksa wysoko, skrzydełko albo nawet do ataku. W obronie popełnia błędy natomiast ja widzę jego walory ofensywne. Nogę ma ułożoną, nie wiem czy nie najlepiej w drużynie, w każdym razie bije na łeb Sancheza i Rondicia.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x