Urodziny Alexandru Curtiana

11 lutego 2024, 13:28 | Autor:

Swoje święto obchodzi dziś Alexandru Curtian. Były piłkarz Widzewa, jedyny Mołdawianin w historii łódzkiego klubu, kończy 53 lata. Życzymy mu wiele zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu prywatnym!

Curtian urodził się 11 lutego 1971 roku w stolicy swojego kraju – Kiszyniowie. W seniorskiej karierze związany był głównie z miejscowym Zimbru, w barwach którego rozegrał siedem sezonów, zanim przeniósł się do Polski. W przerwie sezonu 1996/1997 trafił do Widzewa. Wystąpił w jedenastu ligowych spotkaniach, pomagając zespołowi w obronie mistrzowskiego tytułu. W kolejnych rozgrywkach czternastokrotnie wybiegał na boisko, a zimą zmienił barwy, przenosząc się do Zenitu Sankt Petersburg.

Później przeniósł się do HSV Hamburg, ale nie podbił Bundesligi po roku wrócił do Rosji. Następnie ponownie wylądował w Zimbru Kiszyniów, a karierę kończył w Torpedo Moskwa. W reprezentacji Mołdawii zaliczył 28 występów. W 2007 rozpoczął pracę szkoleniowca, zasiadając m.in. na ławce trenerskiej młodzieżowej drużyny narodowej. Obecnie pełni rolę opiekuna Dinamo Petersburg.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Oksymoron
4 miesięcy temu

Od razu przed oczyma czlowiek ma pamietny mecz w Warszawie i jego podanie do Majaka. To byl poczatek konca Legii w tym meczu.

Leon
4 miesięcy temu

Pamiętam. Najlepszego!

Robert
4 miesięcy temu

Filigranowy rozgrywający,/pomocnik trochę za mało wykorzystywany przez trenera Smudę . Świetna technika.

Mr1910
4 miesięcy temu

Rosja grozi jego krajowi utratą niepodległości, a on trenuje rosyjski klub…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x