WTM Awards 2023 – wyniki

10 lutego 2024, 22:30 | Autor:

Trzecia edycja plebiscytu WTM Awards 2023 – Widzewskie Trofea Mistrzów już za nami! Przez ostatnie tygodnie głosowaliście na najlepszych piłkarzy, mecze czy oprawy poprzednich dwunastu miesięcy. Nadszedł czas poznać laureatów!

Tegoroczna edycja naszej zabawy była już trzecią i planujemy, by na stałe wpisała się w widzewski kalendarz. Ponownie do Waszej dyspozycji było pięć nominacji w dziewięciu kategoriach. Wskazanie kandydatur nie było dla naszej Redakcji łatwe, kilka musieliśmy z żalem serca odrzucić. Ostatecznego wyboru dokonywali Czytelnicy, którzy jak zwykle nie zawiedli. W sumie we wszystkich kategoriach oddali oni prawie 10 tysięcy głosów, za co serdecznie wszystkim dziękujemy!

NAJWIĘKSZA POZYTYWNA PRZEMIANA

Pierwszym laureatem w naszym plebiscycie jest Mateusz Żyro. Obrońca rzeczywiście przeszedł w minionym roku wyboistą drogę. Szczególnie podpadł kibicom, gdy po jego indywidualnym błędzie Widzew stracił gola w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Była to szansa dla stopera, który wskoczył do składu za zawieszonego kolegę i zawalił sprawę. Drugiej okazji już nie zmarnował i do końca roku prezentował wysoki poziom. Wygrał całkiem sporą przewagą głosów nad Fabio Nunesem.

1. Mateusz Żyro – 43% głosów
2. Fabio Nunes – 28% głosów
3. Andrejs Ciganiks – 18% głosów
4. Luis Silva – 8% głosów
5. Mato Milos – 3% głosów

NAJLEPSZA ATMOSFERA I DOPING NA DOMOWYM MECZU

Takiego wyniku można było się spodziewać. Derby Łodzi to wyjątkowe spotkanie i choć przyznaje się za zwycięstwo w nich „tylko” trzy punkty, każdy piłkarz, trener, działacz czy kibic doskonale wie, że triumf w sąsiedzkiej rywalizacji smakuje wyjątkowo. Najlepszym dowodem są wyniki głosowania w tej kategorii i zwycięstwo starcia z Łódzkim Klubem Sportowym wyraźnie przed drugim w zestawieniu „Meczem przyjaźni”. Derby dostały ponad połowę głosów!

1. Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:0 – 51% głosów
2. Widzew Łódź – Ruch Chorzów 2:1 – 27% głosów
3. Widzew Łódź – Pogoń Szczecin 3:3 – 12% głosów
4. Widzew Łódź – Lech Poznań 1:2 – 7% głosów
5. Widzew Łódź – Górnik Zabrze 2:3 – 3% głosów

NAJWIĘKSZE POZYTYWNE ZASKOCZENIE

W kategorii „Najlepsze pozytywne zaskoczenie” rywalizacja o zwycięstwo była nieco bardziej zażarta. Ostatecznie nasi Czytelnicy uznali, że najbardziej zaimponował im swoją boiskową postawą Juan Ibiza. Co ciekawe, Hiszpan był ostatnim piłkarzem, sprowadzonym do Widzewa w letnim oknie transferowym. Zadebiutował dopiero w spotkaniu 8. kolejki z Cracovią, a więc w tym samym pojedynku, co trener Daniel Myśliwiec. Drugie miejsce zajął Antoni Klimek.

1. Juan Ibiza – 34% głosów
2. Antoni Klimek – 23% głosów
3. Paweł Kwiatkowski – 22% głosów
4. Fran Alvarez – 16% głosów
5. Jakub Szymański – 4% głosów

NAJŁADNIEJSZY GOL

Faworyt nie zawiódł. Przepiękne trafienie Andrejsa Ciganiksa w meczu ze Stalą Mielec było nie tylko efektowne, ale przede wszystkim dało wymierny efekt punktowy. Gdyby po tym trudnym uderzeniu Łotysza piłka nie wpadła do bramki Mateusza Kochalskiego, łodzianie mogliby nie wygrać, a wówczas mieliby w tabeli dwa oczka mniej. Jest to więc przykład gola urodziwego i bardzo potrzebnego, więc nic dziwnego, że wygrał w głosowaniu deklasując konkurencję!

1. Andrejs Ciganiks (Stal Mielec) – 67% głosów
2. Fran Alvarez (Puszcza Niepołomice) – 10% głosów
3. Jordi Sanchez (Legia Warszawa) – 9% głosów
4. Fabio Nunes (Ruch Chorzów) – 7% głosów
5. Fran Alvarez (Lech Poznań) – 6% głosów

NAJLEPSZY MECZ

W głosowaniu na najlepsze spotkanie w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych w 2023 roku mieliśmy najlepszy jednostkowy wynik. Aż 78% głosujących uznało, że to właśnie wygrana przy Bułgarskiej nad Lechem Poznań zasłużyła na największe wyróżnienie. Przypomnijmy, że gole dla Widzewa strzelali wówczas Fran Alvarez, Antoni Klimek i Bartłomiej Pawłowski. Co ciekawe, drugie miejsce zajął mecz, którego RTS nie wygrał.

1. Lech Poznań – Widzew Łódź 1:3 – 78% głosów
2. Legia Warszawa – Widzew Łódź 2:2 – 11% głosów
3. Widzew Łódź – ŁKS Łódź 1:0 – 10% głosów
4. Raków Częstochowa – Widzew Łódź 1:1 – 1% głosów
5. Stal Mielec – Widzew Łódź 1:2 (Puchar Polski) – 1% głosów

NAJLEPSZY PIŁKARZ

Dla odmiany w tej kategorii byliśmy świadkami najbardziej wyrównanej walki o końcową wygraną. Ostatecznie nieco więcej głosów powędrowało na konto Henricha Ravasa, a więc jedynego kandydata, który obecnie nie występuje już w Widzewie. Jak wiadomo, niedawno został sprzedany do Stanów Zjednoczonych. Popularny „Heniu”, dla którego jest to drugi z rzędu trium w WTM Awards (!), nieznacznie wyprzedził Bartłomieja Pawłowskiego.

1. Henrich Ravas – 39% głosów
2. Bartłomiej Pawłowski – 37% głosów
3. Marek Hanousek – 19% głosów
4. Juan Ibiza – 3% głosów
5. Fran Alvarez – 2% głosów

NAJLEPSZY WYJAZD

Bezdyskusyjnie za najlepszy i najciekawszy wyjazd w 2023 roku wybraliście ten, który spośród piątki propozycji był… najbliższy kilometrowo. Wyjazd do Warszawy na mecz z Legią zawsze wzbudza jednak olbrzymie emocje. Nawet, gdy jest drugą wizytą przy Łazienkowskiej w odstępstwie kilku miesięcy. Tym razem widzewiacy zawiedli oczekiwania kibiców na całej linii, bo w przeciwieństwie do lutowego starcia nie wywalczyli nawet punktu. W sektorze gości zabawa była jednak i tak przednia! Na drugim miejscu znalazł się z kolei wyjazd najdalszy.

1. Warszawa (jesień) – 52% głosów
2. Szczecin (jesień) – 24% głosów
3. Gdańsk (wiosna) – 10% głosów
4. Lubin (jesień) – 7% głosów
5. Gliwice (jesień) – 6% głosów

NAJLEPSZA OPRAWA MECZU

Musimy przyznać, że końcowe rozstrzygnięcie w kategorii poświęconej działaniom Ultras Widzew mocno nas zaskoczyło. Spodziewaliśmy się zwycięstwa jednej z bardziej skomplikowanych opraw, a tymczasem głosującym bardziej przypadła do gustu prostota, w której często drzemie duża siła. Tak było właśnie w przypadku choreografii zaprezentowanej na trybunie C przy okazji „Meczu przyjaźni”. Kto wie, może głosowali na nią także kibice z Chorzowa. „Zgodowe kufle” wyprzedziły „Świata poza Tobą nie widzę” z wiosennego starcia z Górnikiem Zabrze.

1. „Zgodowe kufle” (Ruch Chorzów) – 37% głosów
2. „Świata poza Tobą nie widzę” (Górnik Zabrze) – 27% głosów
3. „Prezentacja Łodzi” (ŁKS Łódź) – 24% głosów
4. „Coś miałaś, ale już tego nie masz…” (Lech Poznań) – 11% głosów
5. „Racowisko i chaos flag” (Pogoń Szczecin) – 1% głosów

NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE

Ostatnia, dziewiąta kategoria także przysporzyła emocji ze względu na niewielką różnicę głosów między pierwszym a drugim miejscem. Finalnie okazało się, że najbardziej wartościowym wydarzeniem poprzednich dwunastu miesięcy było dla Was pozostanie Widzewa w szeregach Ekstraklasy. Nieco mniej istotne było wywalczenie awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski. Może w WTM Awards 2024 nominujemy obecność w półfinale tych rozgrywek, albo nawet… Lepiej nie zapeszajmy!

1. Utrzymanie w Ekstraklasie 2022/2023 – 32% głosów
2. Awans do ćwierćfinału Pucharu Polski – 30% głosów
3. Dotacja na budowę Widzew Training Center – 26% głosów
4. Zmiana trenera – 7% głosów
5. Zmiana prezesa – 5% głosów

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim Czytelnikom za oddane głosy i zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
No name
5 miesięcy temu

Druga edycja plebiscytu WTM Awards 2023 – Widzewskie Trofea Mistrzów już za nami!
Tegoroczna edycja naszej zabawy była już trzecią…
To w końcu która to edycja??

W imię zasad
Odpowiedź do  No name
5 miesięcy temu

Takich trzech jak nas dwóch nie ma ani jednego

2
0
Would love your thoughts, please comment.x