A. Stolarek: „Reakcja ludzi przerosła moje oczekiwania”

21 listopada 2020, 13:55 | Autor:

Dzisiaj oficjalnie zaprezentowany został mural z okazji 110-lecia Widzewa Łódź. Jego pomysłodawcami byli kibice czerwono-biało-czerwonych z osiedla Radogoszcz, których podczas specjalnego briefingu prasowego reprezentował Arkadiusz Stolarek. O czym mówił?

Stolarek zdradził, co przyświecało powstaniu muralu. „Chcieliśmy pokazać, że małe marzenia kibiców można spełnić. Widzewiacy zamieszkujący osiedle Radogoszcz marzyli o tym, żeby taki mural powstał w miejscu, w którym można byłoby zapoznać się z klubem i jego historią. Chcieliśmy, żeby każdy mógł identyfikować się z tym, co widać na obrazku. Nic nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie prezes spółdzielni, który udzielił nam wsparcia” – usłyszeliśmy.

Skąd wziął się pomysł na projekt trzech chłopców bawiących się na trzepaku? „Projekt wziął się od Mateusza Sipy, który pozwolił nam na jego rearanżację. Pierwotna wersja była dedykowana sezonowi 1996/1997, kiedy to najczęściej noszonymi koszulkami były trykoty Ronaldo z Barcelony, Del Piero z Juventusu i właśnie Marka Citko. My postanowiliśmy pokazać tę pasję z trochę innej strony. Każde dziecko ubrane jest w koszulkę piłkarza Widzewa z innego dziesięciolecia” – stwierdził reprezentant kibiców Widzewa z Radogoszcza.

Jak podkreślił Stolarek , każda z zaprezentowanych koszulek została dokładnie odwzorowana. „Pierwsza koszulka pochodzi z rewanżowego meczu z Manchesterem City w 1977 roku, gdy Zbigniew Boniek grał jeszcze z numerem 10. Druga to chyba najsłynniejsza koszulka Widzewa w historii, czyli Citko i sezon 1996/1997. Trykot Włodzimierza Smolarka pochodzi z rewanżu na Anfield Road z Liverpoolem. Zależało nam, żeby jak najlepiej odwzorować każdą z koszulek. Pomógł nam w tym klubowy fotograf Marcin Bryja, które wszystkie skatalogował, za co mu bardzo dziękuję” – powiedział w rozmowie z dziennikarzami.

W jaki sposób sfinansowany został projekt muralu na 110-lecie Widzewa? „Największego wkładu dokonali kibice Widzewa z Radogoszcza. Przeprowadzili oni zbiórkę w gronie znajomych, którzy od lat zamieszkują to osiedle i wspólnie jeżdżą na mecze. Kolejne wsparcie to Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców »Tylko Widzew«, a trzecie – prywatne – to prezes Widzewa Przemysław Klementowski. Bardzo wszystkim dziękujemy, bo dzięki nim udało nam się finansowo spiąć tę inicjatywę” – dowiedzieliśmy się podczas briefingu.

Stolarek wyjawił, że jest bardzo pozytywnie zaskoczony odbiorem akcji. „Prace trwały kilka dni, w ich trakcie nie zabrakło problemów, często przeszkadzała pogoda, ale wszystko udało się szczęśliwie zakończyć. Wierzę, że ten mural przetrwa. Reakcje ludzi, już nawet nie mam na myśli kibiców, tylko zwykłych mieszkańców osiedla, przerosła moje oczekiwania. Wszyscy chętnie przychodzą, fotografują się, tłumaczą dzieciom, co znajduje się na rysunku i do czego w ogóle służy trzepak (śmiech)” – dodał na zakończenie.

Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
4 miesięcy temu

Proszę następnym razem zadbać o otoczenie przy udzielaniu wywiadu. Na tle śmietnika to jak dla mnie już jest za bardzo „swojsko”.

MMM
4 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Najważniejsze, że na śmietniku jest napis Widzew! :)

Krystian
4 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Nie wierzę…. zawsze znajdzie się ktoś kto znajdzie minus….

Piotr
4 miesięcy temu
Reply to  Krystian

@Krystian, dzięki za uwagę. Zapomniałem o najważniejszej rzeczy, czyli pochwalić pomysłodawców i wykonawców, bo mural jest super. Gratulacje!

Andrzej. S
4 miesięcy temu
Reply to  Krystian

Ale kolego to jest akurat pierwsze, co się rzuca w oczy na zdjęciu.
Nie wiem czy tło nie było zamierzone a ten napis za kontenerem specjalnie miał być bohaterem drugiego planu.
Generalnie cała akcja OK.
Brawa dla wykonawców i darczyńców.
Oby mural przetrwał jak najdłużej

East Flatbush
4 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Mural bardzo fajny. Ale foto? Każde inne ujęcie byłoby spoko. Obrobione auto, szyba zaklejona jakby workiem na śmieci, pergola, brrr. Nie to, że narzekam, mural jest kosmiczny

Żenek Martyniuk
4 miesięcy temu
Reply to  East Flatbush

Lodz k…a :)

Widzew-Rapid, byłem tam...
4 miesięcy temu

nie żebym się czepiał, ale oprócz mało estetycznych śmietników w tle jeszcze samochód z folią po wybitej szybie… i jak ta Łódź ma się dobrze kojarzyć?

majcher
4 miesięcy temu

Świetna akcja, oby 110 takich murali na 110 lecie, najlepiej na szkołach w 110 miastach.

Nonsens
4 miesięcy temu

Szkoda że żaden z obecnych kopaczy nigdy takiego nie będzie miał

Arek
4 miesięcy temu

Trzepak i drzewo to budowało prawdziwe relacje. Dzisiaj ekran kompa i telefonu chore

Widzew
4 miesięcy temu

Przemysław Klementowski:)

StaroMiejska Emigracja
4 miesięcy temu

Brawo Radogoszcz!!!

Kamil_
4 miesięcy temu

jak na 110 lat klubu to nie czuje żeby coś się działo wyjątkowego .

Andrzej. S
4 miesięcy temu
Reply to  Kamil_

Takie mamy w klubie standardy.
Ale przecież Pani Prezes chciała wynająć Arenę,tylko źli ludzie jej nie pozwolili.
Tak nią to wstrząsnęło,że zamilkła na amen.

MARIO77
4 miesięcy temu

Pomysł zajebisty,dziękuję tym co zawsze myślą o naszym klubie jego histori i tradycjach i stworzyli z własnych pieniędzy to dzieło jedno tylko bym zmienił w tym pomyśle sądzę ze zamiast Citki powinien być Koniarek ,sorki ale w mej pamięci pozostał niesmak z Citką jak całował herb cwelki i tego mu nie zapomnę a tak wogóle Koniar jest dla mnie większą ikoną RTSu od Citki. Pozdrawiam.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x