Na Radogoszczu powstał mural z okazji 110-lecia Widzewa!

21 listopada 2020, 12:10 | Autor:

Już za kilka dni, dokładnie 25 listopada, obchodzić będziemy 110. rocznicę założenia Widzewa Łódź. Z tej okazji, kibice czerwono-biało-czerwonych z Radogoszcza wpadli na pomysł stworzenia wyjątkowego muralu na ścianie jednego z bloków na osiedlu. Dzisiaj miała miejsce jego oficjalna premiera!

Jednym z pomysłodawców akcji był dobrze znany w środowisku kibicowskim Arkadiusz Stolarek. „Chcieliśmy pokazać, że małe marzenia kibiców można spełnić. Widzewiacy zamieszkujący osiedle Radogoszcz marzyli o tym, żeby taki mural powstał w miejscu, w którym można byłoby zapoznać się z klubem i jego historią. Chcieliśmy, żeby każdy mógł identyfikować się z tym, co widać na obrazku. Nic nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie prezes spółdzielni, który udzielił nam wsparcia” – przyznał podczas krótkiego briefingu prasowego.

Głos zabrał również wspomniany prezes spółdzielni Radogoszcz Wschód. „Mogę tylko pogratulować pomysłu i jego realizacji. My jako spółdzielnia realizujemy szereg akcji wspólnie z mieszkańcami osiedla, bo chcemy, żeby nam się tutaj dobrze żyło. Gdy przyszli do nas kibice, nie mieliśmy wątpliwości, że jest to dobry pomysł. Byliśmy gotowi na pomoc, ale od koncepcji do realizacji panowie zrobili wszystko samemu, dlatego chciałbym podkreślić ich olbrzymią zasługę. Efekty możemy podziwiać dzisiaj. Mam nadzieję, że zawodnicy będą zostawiać serce na boisku, wyrażając podziękowania za tak wielką miłość” – powiedział Jacek Pawłowski.

Bardzo duży wkład w powstanie muralu miało również Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”. „Chciałbym podziękować Arkowi za to, że zaprosił nas do tego projektu. Z drugiej strony, bardzo dziękuję również prezesowi spółdzielni, dla którego postanowiliśmy przygotować specjalne podziękowania w formie dyplomu. Mam nadzieję, że ta akcja rozpocznie współpracę pomiędzy środowiskiem spółdzielni a środowiskiem kibicowskim, zaś tego typu zaangażowanie w życie osiedla będzie kreowało wizerunek kibica pokazywanego w mediach” – dodał reprezentujący stowarzyszenie Krzysztof Kaczyński.

Mural przedstawia trzech chłopców bawiących się na trzepaku, z których każdy nosi koszulkę innego zasłużonego piłkarza Widzewa Zbigniewa Bońka, Marka Citko i Włodzimierza Smolarka. Warto podkreślić, że wszystkie trykoty zostały dokładnie odwzorowane względem historycznych oryginałów, co było możliwe dzięki wcześniejszemu skatalogowaniu ich przez klubowego fotografa Marcina Bryję. Stolarek podziękował za pomoc również autorowi pierwotnej grafiki Mateuszowi Sipie, który pozwolił na jej wykorzystanie oraz byłemu prezesowi Przemysławowi Klementowskiemu, który wsparł akcję finansowo.

Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x