Adam Radwański piłkarzem Widzewa!

8 stycznia 2019, 16:07 | Autor:

Choć sprawa nieco się przedłużyła, temat udało się pomyślnie doprowadzić do końca. Po przejściu testów medycznych w ubiegłym, Adam Radwański podpisał dziś kontrakt z Widzewem – poinformowała oficjalna strona Wisły Płock.

Dla Radwańskiego to powrót do Widzewa. Po raz pierwszy trafił do niego podczas przerwy zimowej w sezonie 2016/2017. Przy al. Piłsudskiego spędził dwie rundy, przebywając na wypożyczeniu z Wisły Płock. W tym czasie rozegrał w III lidze 32 mecze, w których trzykrotnie trafił do siatki. Dobra postawa sprawiła, że piłkarzem zainteresował się Raków Częstochowa i to tam przeniósł się pod koniec 2017 roku.

O ile początek pobytu pomocnika w I lidze był udany, to jesienią stracił on miejsce w jedenastce. W minionej rundzie wystąpił w 17 meczach, lecz tylko czterokrotnie wyszedł w podstawowym składzie. Wypożyczenie do Częstochowy zostało skrócone, a skorzystał z tego Widzew. Klub z al. Piłsudskiego nie chciał jednak ponownie wypożyczać gracza, tylko pozyskał go na zasadzie transferu definitywnego, na co przystali w Płocku.

Adam Radwański spędzi w Łodzi najbliższe dwa i pół roku, z możliwością przedłużenia umowy o kolejny rok – dodała widzew.com. Wiosną wciąż będzie posiadał status młodzieżowca, a zatem bardzo rozszerzy pole wyboru trenera Radosława Mroczkowskiego. Wzmocni też rywalizację w środku pola. 20-latek jest nominalną „ósemką” i może być wykorzystywany zarówno do zadań defensywnych, jak i przy konstruowaniu akcji w ofensywie.

Co ciekawe, Wisła zastrzegła sobie możliwość ponownego sprowadzenia zawodnika za określoną kwotę. Nie została ona jednak ujawniona. Nowy widzewiak ma występować z numerem 8, który jesienią nosił na plecach Sebastian Kamiński.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x