Aris i Lechia poza pucharami. W niedzielę gramy!

28 lipca 2022, 21:35 | Autor:

Oczekiwanie na ten wieczór kosztowało kibiców Widzewa Łódź sporo nerwów. Chyba więcej, niż było to konieczne. I Lechia Gdańsk, i Aris Limassol, odpadli bowiem z pucharów – a to oznacza, że niedzielne spotkanie w „Sercu Łodzi” nie powinno być zagrożone.

Jako pierwsi na boisko wyszli Cypryjczycy, którzy udali się w podróż do Azerbejdżanu, aby zmierzyć się ze stołecznym Neftci. Mimo dwubramkowej przewagi, od początku lepiej radzili sobie gospodarze. Do przerwy ekipa z Baku prowadziła jedną bramką, a po przerwie dołożyła dwie, odrabiając stratę z nawiązką i awansując do trzeciej rundy Ligi Konferencji Europy.

Jeszcze gorzej zaczęło się dzisiejsze spotkanie z Rapidem Wiedeń dla Lechii. Gdańszczanie przegrywali już po osiemnastu minutach – najpierw do siatki trafił Nicolas Kuhn, a po chwili z karnego poprawił Marco Grull. Austriacy całkowicie ustawili sobie przebieg zawodów i do 82. minuty gospodarze byli bezradni. Nadzieję przywrócił im Łukasz Zwoliński, lechiści rzucili się do ataku, ale pomimo kilku szans nie wyrównali rezultatu. I również odpadli z rozgrywek.

Te wyniki oznaczają oczywiście, że nie ma podstaw do przełożenia niedzielnego meczu między Widzewem a Lechią. Będzie on rozegrany zgodnie z planem, o godzinie 20:00.

54 komentarzy
Norbert

Do zobaczenia w Sercu Łodzi :)

Mariusz
Odpowiedź do  Norbert

Do zobaczenia oczywiscie :)
Ale ja jeszcze o niedzielnym meczu , nie bedzie to latwy mecz , a naszych grajkow prosze o walke i ambicje pzez 90 minut

Adam

Tak jakby nie było to ich obowiązkiem … Bez komentarza.

Piter

Naprzód Widzew ole ole!!!

Darek
Odpowiedź do  Piter

Jechać z nimi odważnie. Trzeba bezwzględnie wykorzystać ich zmęczenie, załamanie po odpadnięciu z pucharów, narzucić od początku swoje mocne tempo i grać szybko do przodu większą ilością zawodników. TYLKO WIDZEW!!

adam

No i nagrali się w pucharze jak Pogoń

Jojojo
Odpowiedź do  adam

A dlaczego mecz polskiej ligi był uzależniony od tej cypryjskiej drużyny?

Admin
Odpowiedź do  Jojojo
Jojojo
Odpowiedź do  Michał

Dzięki za link. Teraz już wiem. A do tych co minusują to proponuję tabletki na ból tyłka. Jestem kibicem Ruchu, więc na tej stronie nie czytam wszystkich artykułów. Wchodzę tu z czystej sympatii i ciekawości jak Wam idzie. Pozdro i więcej luzu co dla niektórych.

Paweł

Czy ja wiem czy sporo nerwów??? Oglądałem oba nasze mecze i ten dzisiejszy Lechi, jeżeli będziemy grali tak cały czas to bez problemu powtórzymy wynik z dzisiejszego meczu.

kuzy

Jedziemy z cienką Lechią. Dzieciarnia z Wiednia pokazała im miejsce w szeregu…. Antek Panenka, Hans Krankl, Leiner dalej nie pamiętam, ale to był Rapid, a nie obecne przedszkole.

Tomasz 1
Odpowiedź do  kuzy

Keglevits :-)

Jeden mecz wygraliśmy a kolega widzę już ma mocarstwowe zapędy. Spokojnie. Już nie raz dopisywaliśmy sobie 3 punkty. Lechia jak na naszą ligę nie jest taka cienka. Grać trzeba.

kuzy
Odpowiedź do  Rafi

Tylko Rakow na obecną chwilę coś w tej buraczanej lidze znaczy. Jestem pewien że wielu by się zdziwiło gdyby połączyć mecze eks z 1 ligą. Śmiesznie tabela by wyglądała. Tak a propos. Broendby, pokazało moc Pogoni na którą my wyszliśmy zbyt bojaźliwie. Grać bez kompleksów ot wszystko, Pozdro.

Mar

Spokojnie kolego. Dzieciarnia Ojrzynskiego chora na wirusa w Łodzi zrobiła co do nich należało…

roberto
Odpowiedź do  Mar

Widzę, że zawiesiłeś się na tamtym meczu. Już chyba z 10 raz piłujesz tą koroną. Zresetuj się

Dalia

Brawo Nefci, brawo Rapid. Teraz przynajmniej mogę spytać czy ktoś ma kod na sektor A9. Chciałabym iść na swój pierwszy mecz ze znajomymi a im udało się kupić bilety na A9. Może ktoś nie może być na meczu i akurat ma wolny kod na ten sektor. Jeśli tak to zapraszam do kontaktu na e-mail [email protected] pozdrawiam Widzewiacy

Piotr
Odpowiedź do  Dalia

Mam na D. Jeśli jesteś zainteresowana pisz: [email protected]

Joker

i oto chodzi!! gramy rozpędzonym Widzewem!