B. Szuba: „W przyszłym roku liczę na worek medali”

9 grudnia 2020, 19:45 | Autor:

W niedzielę tytuł wicemistrza Polski młodzików w boksie zdobył reprezentujący barwy Widzewa Łódź Kamaro Paćkowski. Dzisiaj na antenie klubowej rozgłośni Widzew.FM gościł z kolei trenujący go Bogdan Szuba. Co powiedział o jego podopiecznym, a także o przyszłości widzewskiego boksu?

Zdaniem doświadczonego szkoleniowca, zdobycie drugiego miejsca w kraju to największy sukces osiągnięty w tym roku przez czerwono-biało-czerwonych pięściarzy. „Myślę, że był to największy tegoroczny sukces naszej sekcji. Zaczęliśmy od organizacji turnieju z okazji 110-lecia klubu, a zakończyliśmy zdobyciem medalu. Szkoda, że nie złotego, ale taki jest boks. Pokonaliśmy trzech zawodników, na czwartym się zatrzymaliśmy, przegrywając 1:4. Szkoda, ale tak najwyraźniej musiało być” – powiedział w rozmowie z Marcinem Tarocińskim.

Szuba wierzy w to, że w przyszłości Paćkowski ma szansę zrobić sporą karierę. „Kamaro to młody chłopak, ledwo 14-letni, przed którym jeszcze cała kariera. Walka finałowa dla mnie i większości obserwatorów była bardziej wyrównana niż zdaniem sędziów. W naszej opinii Kamaro był lepszy w pierwszej i trzeciej rundzie, ulegając przeciwnikowi w drugiej. Sędziowie punktowali jednak inaczej” – czytamy na łamach oficjalnej witryny klubowej widzew.com.

W krajowym czempionacie wystąpił również Łukasz Bartuzel, ale nie poszło mu tak dobrze. „Łukasz to mój wychowanek, który na co dzień reprezentuje Widzew Łódź, ale trenujemy również w klubie Jungle Gym. W 1. rundzie trafiliśmy na zawodnika Czarnych Słupsk, bardziej doświadczonego, któremu trudno się było przeciwstawić. Podczas kolejnych dni zawodów organizowałem mu sparingi, w trakcie których Łukasz mierzył się z rywalami z całej Polski i pokazał się z naprawdę dobrej strony” – stwierdził trener widzewskich pięściarzy.

A jakie są plany sekcji na przyszły rok? Szkoleniowiec liczy na sukcesy zwłaszcza podczas Olimpiady Młodzieży. „Od turnieju z okazji 110-lecia na treningi przychodzi dużo chłopaków w wieku szkolnym, a to zawsze marzenie dla trenera, by wychować swoich zawodników. W 2021 roku odbędzie się Olimpiada Młodzieży, na którą będzie przygotowywany Kamaro i wielu innych młodych zawodników. Liczę na worek medali. Oby tylko pandemia nam nie przeszkodziła, bo sportowo może być bardzo dobrze” – dodał na zakończenie Szuba.

Foto: widzew.com

Dodaj komentarz

  Subscribe  
Powiadom o

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress