Batrovic zawieszony tylko w III lidze

26 listopada 2013, 20:56 | Autor:

Veljko_Batrovic

Dobre wieści dotarły dziś z Warszawy. Komisja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, która w bieżącym półroczu zarządza rozgrywkami III ligi łódzko-mazowieckiej, zawiesiła Veljko Batrovica tylko na tym właśnie szczeblu.

Batrovic w minioną niedzielę wystąpił w meczu rezerw Widzewa z Wartą Sieradz. W 65 minucie gry zobaczył czerwoną kartkę za ostry faul na jednym z rywali i wyleciał z boiska. Pewnym było więc zawieszenie Czarnogórca na co najmniej jedno spotkanie w rozgrywkach III ligi, ale rozpatrujący jego sprawę MZPN miał wszelkie narzędzia, aby rozszerzyć karę dla zawodnika na wszystkie szczeble rozgrywkowe w Polsce. Gdyby tak się stało, to pomocnik nie mógłby grać też w pierwszym zespole dopóki nie odbędzie banicji. Co ciekawe, gdyby Batrovica zawieszono na więcej niż jedno spotkanie, to czekałaby go pauza aż do wiosny, bowiem za tydzień III liga kończy tegoroczne zmagania.

Na szczęście czarny scenariusz nie sprawdził się. Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie zakwalifikował przewinienia widzewiaka, jako szczególnie niebezpiecznego. Oznacza to, że Veljko Batrovic nie będzie mógł zagrać w sobotnim meczu drugiej drużyny w Otwocku, ale w pierwszej, w Kielcach, już tak.