Pomagamy ratować życie Oliwki!

26 listopada 2013, 19:25 | Autor:

Oliwka

Skontaktowały się z nami osoby, które proszą nas o pomoc w rozpowszechnieniu akcji wspierania ciężko chorej Oliwki z Kalisza. Wcześniej wspólnie zbieraliśmy korki dla małego Mikołaja, dziś apelujemy o ratowanie życia dziewczynki!

„Oliwia urodziła się z wadą wrodzoną – „malformacją żyły Galena”, czyli obustronnymi naczyniakami zlokalizowanymi na poziomie obszaru centralnego obu wzgórz. Wada ta powoduje zmiany zanikowe w mózgu z poważnymi neurologicznymi skutkami oraz nadciśnienie żylne, które może powodować zmiany niedokrwienne. Lekarze w Polsce nie chcą podjąć się leczenia jej przypadku, potrzebna jest kuracja za granicą i operacja ratująca życie.
Oliwii nie chcą leczyć w Polsce i zrobili błąd, że kazali czekać. Gdyby mama chorej dziewczynki wiedziała o tym szybciej, byłyby one 7 miesięcy „do przodu”. Jest jednak klinika w Nowym Jorku, która podejmie się leczenia. Zabieg nie jest łatwy i oczywiście, jak zawsze, jest ryzyko. Ale oni są najlepsi, lepszych od nich nie ma!” – piszą do nas organizatorzy akcji.

W pomoc Oliwii zaangażowała się fundacja „Się pomaga”. W imię hasła „wszystkie ręce na pokład” wspólnymi siłami zbierane są pieniążki na leczenie dziewczynki. Potrzebna kwota, to 250 tys. zł. Wpłacać ją można na specjalne subkonto poprzez stronę internetową fundacji. Na koncie znajduje się już ponad 10 tys. zł.

Gorąco zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania leczenia małej Oliwii oraz polubienia specjalnego profilu na Facebooku poświęconego akcji charytatywnej! Znajdziecie go TUTAJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress