Będą dodatkowe środki na budowę boiska przy Sępiej!

15 września 2021, 20:30 | Autor:

Bardzo dobre wieści dotarły do nas z dzisiejszej sesji Rady Miejskiej! Jednym z punktów obrad było głosowanie nad uchwałą w sprawie zmian w budżecie Miasta Łodzi, w której znalazło się między innymi zwiększenie środków na budowę boiska przy ul. Sępiej. Projekt został przyjęty przez łódzkich radnych większością głosów!

Przypomnijmy, że w rozpisanym tego lata przetargu na wybudowanie wywalczonego w Łódzkim Budżecie Obywatelskim obiektu wzięły udział cztery firmy: Solid-Stet Sp. z o.o. Sp.k., Gardenia Sport Sp. z o.o., TORAKOL Sp. z o.o. oraz ACTIVA Longin Witkowski. Najniższą ofertę złożyła ta trzecia, w kwocie 1 715 850 złotych. Ponieważ jednak miasto przeznaczyło na ten cel tylko 1 390 000 złotych, do zmieszczenia się zabrakło 325 850 złotych.

Wydawało się, że przetarg zostanie unieważniony i rozpisany na nowo, na szczęście magistrat wyszedł z propozycją zwiększenia środków o kwotę 330 tysięcy złotych. Odpowiedni zapis znalazł się w uchwale w sprawie zmian w budżecie Miasta Łodzi, która podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej została poddana pod głosowanie. Za jej przyjęciem opowiedziało się dwudziestu trzech radnych, przeciw było sześciu, z kolei głosu nie oddało jedenastu. To oczywiście oznacza, że projekt został przyjęty i w najbliższym czasie zostanie wcielony w życie.

Co dalej? Wkrótce powinna zostać podpisana umowy z wybranym wykonawcą, zaś ten będzie miał na oddanie boiska do użytku sto dni. Jeżeli więc wszystko pójdzie sprawnie, to obiekt może postawać nawet jeszcze w tym roku, chociaż realnie trzeba zakładać pierwsze miesiące następnego. Miejmy nadzieję, że faktycznie tak będzie, bo blisko cztery lata (projekt zwycięzył w Łódzkim Budżecie Obywatelskim w 2017 roku) oczekiwania to już wystarczająco długo.

Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
38
0
Would love your thoughts, please comment.x