Będą kolejne ruchy kadrowe? Możliwe są w obie strony

9 lutego 2024, 20:33 | Autor:

Szefowie Widzewa zrealizowali zakładane plany kadrowe, sprowadzając trzech nowych zawodników. Wygląda jednak na to, że w szatni łodzian tej zimy może dojść jeszcze do kilku zmian. Możliwe są one w obu kierunkach.

Pozyskanie prawego obrońcy i środkowego pomocnika było zaplanowane jeszcze w ubiegłym roku. Ostatecznie wybór padł na Lirima Kastratiego, zakupionego z węgierskiego Ujpestu, a także Noaha Diliberto, który rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę z francuskim RC Lens. Do tej dwójki dołączył jeszcze bramkarz Ivan Krajcirik, który de facto, patrząc pod kątem chronologii, pojawił się przy Piłsudskiego jako pierwszy. Następca Henricha Ravasa miał jednak olbrzymiego pecha, bo na pierwszym treningu doznał kontuzji kolana i będzie gotowy do gry najwcześniej na drugie wiosenne spotkanie.

Kibice uważnie śledzący doniesienia medialne nie powinni spodziewać się żadnych dodatkowych transferów, choć nie można ich także wykluczyć. Dyrektor sportowy Tomasz Wichniarek wielokrotnie podkreślał, że klub jest w stanie sprowadzić jeszcze jednego gracza tej zimy, ale nie musi tego robić za wszelką cenę. Widzewiacy chcą spokojnie śledzić rynek i przystąpić do działania tylko wtedy, gdy będą ku temu atrakcyjne okoliczności. Nieoficjalnie mówi się, że przede wszystkim Wichniarek rozgląda się za wzmocnieniem siły ognia zespołu. W spekulacjach prasowych przewijały się między innymi nazwiska Samuela Shashouy z hiszpańskiego Albacete Balompie, a także Toma Bradshowa z angielskiego Millwall.

Wydaje się, że Wichniarek ma już wytypowanego konkretnego kandydata, ale nie jest przesądzone, że uda mu się sfinalizować transakcję. „Mamy w planie ewentualnie jeszcze jeden ruch transferowy, w zależności od sytuacji na rynku i możliwości pozyskania zawodnika, którego chcemy” – mówił dyrektor sportowy Widzewa w programie „Sport po łódzku” na antenie TVP 3 Łódź. Nie potwierdził jednak, że chodzi właśnie o zawodnika do linii ataku, gdzie występują Imad Rondić i Jordi Sanchez.

Przy Piłsudskiego może dojść także do ruchów wychodzących. Od razu uspokoimy jednak, że nie chodzi o możliwe wyciągnięcie ze składu kluczowych zawodników, a pożegnania z tymi, którzy są daleko od regularnej gry. Chodzi o Huberta Lenarta i Filipa Przybułka, którzy nie przygotowywali się z drużyną na obozach w Antalyi i Uniejowie. Pierwszy trenuje z rezerwami, drugi szuka klubu, w którym mógłby dostawać więcej szans. Przypuszczenia dotyczące tej dwójki potwierdził na piątkowej konferencji prasowej trener łodzian. „Staraliśmy się uświadomić im, że pozostanie w klubie nie jest do końca rozsądne, gdy jest tak duża konkurencja w składzie. Oni są na takim etapie, że potrzebują minut, a ja nie mogę im tego dać” – wyjawił Daniel Myśliwiec.

Kadra Widzewa Łódź – Runda wiosenna 2023/2024

Blisko zespołu jest jeszcze jedna postać, która może trafić do niego na stałe. Chodzi o Wiktora Preussa, który zaliczył oba zgrupowania, wypadając w nich nadspodziewanie dobrze. Okazuje się, że Myśliwiec rozważa dołączenie go do jedynki. „Zabraliśmy go trochę z potrzeby chwili, by zapełnić lukę po kontuzjowanych obrońcach. Zaprezentował się jednak bardzo dobrze, dawał wystarczającą jakość w treningach, więc zastanawiam się nad jego przypadkiem” – powiedział szkoleniowiec Widzewa o 22-latku z rezerw.

Obecnie kadra RTS liczy dwudziestu dziewięciu piłkarzy, uwzględniając Lenarta i Przybułka.

Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
SarevokAnchev
2 miesięcy temu

Już się boję za jaki wór kartofli odda nasz Maestro Przybulka po doświadczeniu z Karaskiem. Po co kontrolować rozwój jak można robić za Janusza biznesu. Kolejne wzmocnienie to najlepiej sprawdzić po tym czy klub go nie wypycha albo czy nie wyszedł dopiero z kliniki.

Bench Warmer
Odpowiedź do  SarevokAnchev
2 miesięcy temu

Przybułek prawdopodobnie odejdzie za darmo, 30 czerwca kończy mu się kontrakt.

Dawid
Odpowiedź do  SarevokAnchev
2 miesięcy temu

To akurat nie to samo, przybulek zniknie gdzieś w 1-2 lidze i każdy o nim zapomni, ale mam nadzieję że trener myśliwiec zacznie ogrywać Ignacego Dawida, bo jest w nim i potencjał piłkarski i transferowy

Bula
Odpowiedź do  Dawid
2 miesięcy temu

Jak na razie Karasek też utknął w 1 lidze i nie zawsze gra… No ale nas miał zbawić

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Bula
2 miesięcy temu

CAŁY CZAS GRA PO CO TE PIERDY PISZESZ!
NIE GRAL TYLKO NA POCZATKU SEZONU BO BYŁ KONTUZJOWANY!

Max
Odpowiedź do  zizizuuzzuuu
2 miesięcy temu

To jest tuba propagandy sukcesów Wichniarka. Nie ma sensu z nim dyskutować, pojawia się tylko by za wszelką cenę udowodnić „słuszne” decyzje Wichniarka i zarządzających Widzewem. Nie zagłębiaj się w to co on pisze, bo to w większości bzury

Isamu
2 miesięcy temu

Bradshaw jak najbardziej, to były genialny napadzior dla nas, chłop mocny co umie strzelać, liczby ma bardzo spoko.

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Isamu
2 miesięcy temu

Przeciez on zarabia z 50 tys funtow a ty chcialbys go WIDZEWIE ?!
pewnie Wichniarek jak zawsze mowi kogo obserwował a nawet telefonu do niego nie wykonal…

Bula
Odpowiedź do  Isamu
2 miesięcy temu

Nierealne od początku. Praktycznie nikt z Ekstraklasy nie może konkurować na kontrakty z klubami Championship

Last edited 2 miesięcy temu by Bula
W imię zasad
2 miesięcy temu

Widział ktoś flagę Widzewa w Kotle Czarownic? Bo ich u nas największa i w centralnym punkcie telewizyjnym…

kangur
Odpowiedź do  W imię zasad
2 miesięcy temu

Prawdziwa przyjaźń trwa całe życie i jest na dobre i na złe, te kibicowskie kończą się gdy jedna strona zaczyna mieć niewiele do zaoferowania, tyle w temacie tych „przyjaźni”.

Olo
Odpowiedź do  W imię zasad
2 miesięcy temu

Mała fanatycy

Robert
Odpowiedź do  W imię zasad
2 miesięcy temu

Tak, był nasz baner

Maiki
Odpowiedź do  W imię zasad
2 miesięcy temu

Dopiero w ostatnich minutach meczu zostala odsłonięta

W imię zasad
Odpowiedź do  Maiki
2 miesięcy temu

Noooo, wielkości dwóch liter armii białej gwiazdy

Azia
2 miesięcy temu

Czyli gramy rundę z Cyganem i Silvą na lewej obronie. Obaj elektryczni i niscy, w dodatku jeden woli grać jako pomocnik a drugi łapie kartki i jest stoperem. Przypomnieć Wam jak Wszołek przeskoczył Cygana w jednym meczu z 7 a w kolejnym Silva dał im karnego?

Tommy
Odpowiedź do  Azia
2 miesięcy temu

Silva 1.86 i niski. To ja 1.80 karzeł

Panczak
Odpowiedź do  Azia
2 miesięcy temu

Silva niski i elektryczny? Może i jest wolny i mało dynamiczny ale niski i elektryczny to on napewno nie jest

Konrad73
Odpowiedź do  Azia
2 miesięcy temu

Silva niski? 186 cm. Chciałbyś dwumetrowca?

Michau
Odpowiedź do  Azia
2 miesięcy temu

Luis da Silva ma 186 cm czy to mało??

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Azia
2 miesięcy temu

Dlatego probowany jest tam Preiss z dobrym skutkiem!

Oksymoron
2 miesięcy temu

Znajac zycie, to bedzie tylko jeden ruch – transfer Bartka Pawlowskiego.

Toya
Odpowiedź do  Oksymoron
2 miesięcy temu

Słyszałem że do Albacete ma iść w grudniu.

M. Sarepska
Odpowiedź do  Oksymoron
2 miesięcy temu

Daj se siana. Nie mac

Bench Warmer
2 miesięcy temu

Dziwne, że Wiktor nie został zgłoszony do rozgrywek, to trochę mało profesjonalne, akurat z Jagą mógłby się przydać, nie wiadomo jak poradzą sobie Kastrati i Ciganiks.

Grzesiek
2 miesięcy temu

Jeśli właściciel chce jakąś kasę na Klub wyłożyć, a przypomnę, że od złego dłużnika to się bierze… nawet plewy, i Wichniarek ma przyuważonego kandydata, brać natychmiast w ciemno, póki ciepłe! Pewnie gorzej już nie będzie ani śmieszniej, a… nuż się uda i trafi się coś jak ślepej kurze ziarnko, bo innej możliwości sprowadzenia kogoś wartościowego nie widzę…

Kristo
2 miesięcy temu

I co wynika z tego artykułu. Clickbait

DNK
2 miesięcy temu

Niezatrudnienie napastnika to nie będzie błąd, to będzie wielbłąd.

28
0
Would love your thoughts, please comment.x