Certyfikat na Łodziance wystawiony

10 lutego 2024, 10:06 | Autor:

Dobiegła końca inwestycja, związana z remontem sztucznego boiska na Łodziance. Warunkiem odbioru inwestycji było uzyskanie odpowiedniego certyfikatu. Nie było z tym żadnych problemów.

Pierwotnie wymiana sztucznej trawy na boisku na Łodziance miała zakończyć się do połowy grudnia zeszłego roku. Z powodów proceduralnych a także warunków pogodowych, termin oddania inwestycji przesunął się na koniec stycznia bieżącego roku.

Warunkiem odbioru inwestycji, wykonanej przez katowicką firmę Interhall, było uzyskanie powykonawczego certyfikatu FIFA Quality. Po instalacji sztucznej murawy, jej zasypaniu piaskiem kwarcowym i granulatem gumowym, w ostatni poniedziałek stycznia na boisku stawił się laborant z niemieckiego laboratorium LLS.

W trakcie dnia, przedstawiciel akredytowanego przez FIFA laboratorium, badał wiele parametrów piłkarskich, jak tzw. toczność piłki, jej pionowe odbicie czy amortyzację wstrząsów. Dzięki dobrze wykonanej inwestycji, nie było żadnych problemów z przejściem badań. Oficjalnie certyfikat FIFA Quality (czyli dla boisk treningowych) został wystawiony 6 lutego – ustalił WTM. Będzie on obowiązywał przez następne trzy lata i po tym czasie MOSiR zdecyduje, czy chce ponownie zbadać boisko i go przedłużyć na kolejny okres.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
17 dni temu

Niech budją to boisko kolo stadionu…bo to jest wazniejsze..bedą mieli gdzie treniwać zima

zizizuuzzuuu
Odpowiedź do  Waldi
17 dni temu

Dopiero latem zaczna budowaca skoncza za rok…

Kamil_
Odpowiedź do  Waldi
17 dni temu

Raczej nie masz racji bo obok stadionu będzie boisko naturalne które zimą nie będzie użytkowane . Taki mamy klimat :)

Last edited 17 dni temu by Kamil_
3
0
Would love your thoughts, please comment.x