Budowa ruszy po weekendzie majowym

21 kwietnia 2015, 13:45 | Autor:

stadion

Wykonawca przetargu na budowę nowego stadionu Widzewa w ciągu dwóch tygodni powinien rozpocząć proces stawiania nowych trybun. Jak powiedział WTM Wojciech Pater, „Mosty” zamierzają rozpocząć właściwą budowę zaraz po długim majowym weekendzie.

Prezes zaznaczył jednak, że początek prac nie będzie aż tak efektywny, jakby oczekiwali kibice. „Będziemy musieli wykonać jeszcze kilka działań przygotowawczych, wykopać otwory, wykonać zbrojenia. Pierwszy miesiąc budowy, to zazwyczaj nic ciekawego dla ciekawskich oczu. Dopiero później będzie można oglądać efektowne powstawanie trybun” – mówi nam.

Pater dodał, że harmonogram nie zmienia się, trybuny będą powstawały dookoła, odwrotnie do ruchu wskazówek zegara. „Zaczynamy budowę od trybuny zachodniej, dalej trybuna południowa, wschodnia i na końcu trybuna północna” – mówi. „Z tą ostatnią nie będzie żadnych problemów. Mamy już zgodę od Miasta na roboty przy maszcie wysokiego napięcia, jesteśmy na etapie wyboru podwykonawcy, który tą „sto dziesiątkę” puści dołem. Ofert mamy ok. 20, wkrótce zgłoszę wybraną firmę do UMŁ i w ciągu 14 dni dostaniemy akceptację” – dodaje.

Przypomnijmy, że nowy stadion ma być ukończony najpóźniej w listopadzie 2016 roku i pomieści 18 tysięcy kibiców. Inwestycja, wraz z infrastrukturą drogową, kosztować będzie ok. 138 milionów złotych.