Zdanowska w TV Toya o boiskach dla Widzewa

22 kwietnia 2015, 14:30 | Autor:

zdanowska_umowa

Od dłuższego czasu widzewskie środowisko walczy o wybudowane na wschodniej części miasta ośrodka treningowego, z którego mogliby korzystać piłkarze Widzewa. Nie chodzi oczywiście wyłącznie o seniorów, ale także o setki dzieci, trenujące w różnych grupach młodzieżowych, rozrzuconych teraz po całej Łodzi. Swój autorski plan realizuje od kilku tygodni Rady Rafał Markwant, który zbiera podpisy pod apelem do Hanny Zdanowskiej.

Właśnie będzie gościem dzisiejszego programu „Piłka meczowa” w TV Toya. Tematów podczas rozmowy będzie dużo, ale dyskusja zahaczy szeroko także o kwestie boisk na wschodzie Łodzi. Co w tej sprawie powie Zdanowska? Z tego, co dowiedział się WTM, z ust Prezydent padnie zapewnienie, że Miasto czyni poważne starania, by zaadaptować teren na „Łodziance”, tworząc na nim trzy boiska treningowe. Jeszcze w ubiegłym roku mówił o tym szef łódzkiego sportu, Marek Kondraciuk.

Oprócz tego Zdanowska deklaruje otwarcie chęć budowy boiska, które miałoby posłużyć typowo pierwszemu zespołowi Widzewa. Ma ono zostać ulokowane w bezpośrednim sąsiedztwie nowego stadionu przy Piłsudskiego 138. Gdzie, dowiedziecie się oglądając dzisiejszą „Piłkę meczową”. Początek programu w TV Toya o godz. 18:30.