Przez kłopoty Widzew bardziej medialny

23 kwietnia 2015, 09:25 | Autor:

Widzew_Arka

Widzew był w marcu najbardziej medialnym klubem spośród wszystkich I-ligowców. Łodzianie przebili konkurencję, dystansując m.in. lidera i drugiego ze spadkowiczów z T-Mobile EkstraklasyZagłębie – głównie z powodów problemów organizacyjnych.

Informacja o przewodzeniu w rankingu medialności nie jest więc wcale żadną dobrą informacją. O zespole pisało się przede wszystkim negatywnie. Najpierw ogólnopolskie media rozpisywały się na temat zmagań klubu z zatwierdzeniem stadionu zastępczego w Byczynie, potem o utracie licencji i próbach jej odzyskania, a także o walkowerze, jaki ostatecznie PZPN przyznał Sandecji. W międzyczasie mający walczyć o utrzymanie widzewiacy zainaugurowali rozgrywki gromadząc w zeszłym miesiącu cztery punkty.

Ranking medialności „Polska Piła” prowadzone jest przez „Press-Service Monitoring Mediów” na podstawie monitoringu 1100 tytułów prasy ogólnopolskiej i regionalnej oraz wybranych portali internetowych. Jak wyliczono, na temat Widzewa pojawiło się najwięcej publikacji prasowych i internetowych, łącznie 1229.