Najbliższy rywal – Chojniczanka Chojnice

23 kwietnia 2015, 18:14 | Autor:

Chojniczanka Chojnice będzie najbliższym przeciwnikiem Widzewa w 27. kolejce I ligi. Początek meczu z drużyną prowadzoną przez trenera Mariusza Pawlaka w sobotę o godz. 14:00.

Sylwetka Chojniczanki:

Kadra:
Kadra Chojniczanki tak, jak w większości I-ligowych ekip, pozbawiona jest wielkich nazwisk, a ma w swych szeregach graczy na dorobku, uzupełnionych kilkoma piłkarzami z ekstraklasową przeszłością. W bramce ekipy z Chojnic stoi Rafał Misztal, który ma za sobą krótki epizod w Widzewie (nie zagrał jednak ani razu w pierwszej drużynie). Obroną kieruje doświadczony Przemysłąw Pietruszka, były zawodnik m.in. Pogoni Szczecin. W drugiej linii rządzą mistrz Polski w barwach Śląska Wrocław, Marek Gancarczyk oraz wychowanek RTS, Rafał Grzelak. Wiodącą postacią w ataku siódmej drużyny I ligi jest eks lechita Tomasz Mikołajczak.

Gwiazda:
Najbardziej znanym piłkarzem Chojniczanki jest 31-letni Marek Gancarczyk. Pomocnik w 2012 roku sięgał po mistrzowski tytuł ze Śląskiem Wrocław. W ekstraklasie rozegrał 58 meczów, w których strzelił 6 goli. Za sobą ma również występy w niemieckim klubie trzecioligowym SSV Markranstädt. W Chojnicach gra drugi sezon, w bieżących rozgrywkach wystąpił we wszystkich spotkaniach, zdobył 5 goli, w tym jednego łodzianom, w jesiennym starciu.

Ostatnie 5 meczów:
19.04 IL: Chojniczanka Chojnice
Arka Gdynia 1:1
11.04 IL:
GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice 3:3
04.04 IL: Chojniczanka Chojnice
Sandecja Nowy Sącz 2:1
28.03 IL: Dolcan ZąbkiChojniczanka Chojnice 0:3
21.03 IL: Chojniczanka Chojnice GKS Katowice 1:1

Przewidywana jedenastka:
Misztal – Lisowski, Markowski, Kieruzel, Chyła – Zawistoski, Czerwiński – Niedziela, Grzelak, Gancarczyk – Mikołajczak

Ciekawostki:
* w drużynie Chojniczanki występuje trzech byłych piłkarzy Widzewa: bramkarz Piotr Misztal (krótko był zawodnikiem rezerw), wychowanek RTS, Rafał Grzelak i napastnik Andrzej Rybski. Z kolei w Łodzi grał jeszcze jesienią Adam Duda, wypożyczony w zeszłym sezonie z Lechii Gdańsk właśnie do Chojnic
* sobotnie spotkanie będzie drugim oficjalnym ligowym starciem obu drużyn. W 1981 roku Widzew gościł w Chojnicach w ramach Pucharu Polski – wygrał 2:1 po golach Zbigniewa Bońka i Marka Filipczaka, a jesienią poległ 0:2
* Chojniczanka jest w trójce drużyn, które wiosną nie doznały jeszcze porażki – dwa mecze wygrała i aż pięć zremisowała