Zapowiedź 27. kolejki I ligi

22 kwietnia 2015, 20:21 | Autor:

I liga

Starcie piątej Arki z drugą w tabeli Wisłą będzie jednym z najciekawszych spotkań 27. kolejki I ligi. Widzewiaków czeka z siódmą Chojniczanką mecz o zachowanie szans na utrzymanie.

Gdynianie, którzy w rundzie wiosennej nie doznali jeszcze ni jednej porażki, błyskawicznie powędrowali w górę tabeli, ale o awansie chyba nie mają już co marzyć. Strata do ich niedzielnego rywala z Płocka wynosi na ten moment 15 punktów i nawet, gdyby gospodarzom udało się wygrać, zbyt wiele w układzie sił jeszcze to nie zmieni.

Na ewentualnej wpadce „Nafciarzy” skorzystać może natomiast Termalica, która w miniony weekend pokonała Miedź i wciąż liczy się w walce o dwie pierwsze lokaty. Zespół z Niecieczy podejmie w sobotę słabo spisujący się wiosną Stomil, więc szansa na zachowanie niewielkiego dystansu do czołówki jest spora.
Lider z Lubina stoczy ciekawy pojedynek w Katowicach. Mimo dopiero 10 pozycji w tabeli, GKS stać na zwycięstwo z każdym w tej lidze, także Zagłębie wcale nie musi czuć się zbyt pewnie przed tym spotkaniem.

Oczy kibiców Widzewa zwrócone będą w nadchodzący weekend nie tylko na Byczynę, ale także na trzy inne stadionu. Na potknięcia rywali liczyć trzeba będzie: w Tychach, gdzie GKS zagra z Wigrami, w Ząbkach, gdzie Dolcan podejmie Pogoń oraz w Nowym Sączu, gdzie Sandecja spotka się z mającą do niej tylko dwa punkty starty Bytovią.

Zestaw par 27. kolejki I ligi:

Sandecja Nowy Sącz – Bytovia Bytów sobota, godz. 17:00
Arka Gdynia – Wisła Płock niedziela, godz. 12:30
GKS Katowice – Zagłębie Lubin sobota, godz. 17:45Dolcan Ząbki – Pogoń Siedlce sobota, godz. 17:00
GKS Tychy – Wigry Suwałki sobota, godz. 13:00
Termalica Nieciecza – Stomil Olsztyn niedziela, godz. 16:30
Widzew Łódź – Chojniczanka Chojnice sobota, godz. 14:00
Olimpia Grudziądz – Chrobry Głogów sobota, godz. 17:00
Miedź Legnica – Flota Świnoujście sobota, godz. 17:00