Były trener Widzewa objął Lechię

19 września 2022, 19:34 | Autor:

Lechia Gdańsk jest pierwszym klubem w Ekstraklasie, który w tym sezonie postanowił dokonać zmiany trenera. Na dość wczesnym etapie rozgrywek pożegnano Tomasza Kaczmarka i przez pewien czas nie wybrano następcy. Dziś się to zmieniło.

Nowym szkoleniowcem został Marcin Kaczmarek, a więc były opiekun Widzewa. W rozgrywkach 2019/2020 wywalczył on z łodzianami awans do I ligi i był pierwszym po reaktywacji klubu trenerem, który przetrwał na swoim stanowisku pełen sezon. Mimo to ówczesny zarząd, z prezesem Martyną Pajączek na czele, postanowił podziękować mu za dalszą współpracę. Przez kolejny rok Kaczmarek pobierał jednak pensję, ponieważ jego kontrakt wciąż był ważny.

W międzyczasie pełnił on rolę eksperta telewizyjnego w stacji Polsat Sport. Współkomentował mecze I ligi, wielokrotnie odwiedzając przy tym stadion przy Piłsudskiego. Na ławkę trenerską wraca jednak dopiero teraz. Co ciekawe, nie będzie to pierwszy raz, gdy Kaczmarek prowadzi Lechię. W przeszłości był nie tylko jej szkoleniowcem, ale też piłkarzem.

Marcina Kaczmarka czeka trudne zadanie. Po dziesięciu kolejkach gdańska drużyna sensacyjnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i na obecną chwilę jest zagrożona spadkiem. Tajemnicą poliszynela jest to, że będzie musiał usprawnić nie tylko grę tegorocznego pucharowicza, ale też funkcjonowanie szatni biało-zielonych.

Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x