Były trener Widzewa w sztabie Manchesteru City!

24 marca 2014, 21:51 | Autor:

Andrzej_Krzyształowicz

Andrzej Krzyształowicz, były trener bramkarzy w łódzkim Widzewie, osiągnął wielki, zawodowy sukces. Polak dołączył właśnie do sztabu szkoleniowego angielskiego giganta, Manchesteru City!

43-letni obecnie Krzyształowicz ma za sobą długoletnią karierę piłkarską, stał między słupkami takich zespołów, jak m.in. BKS Stal Bielsko-Biała, Stomil Olsztyn, czy Legia Warszawa. Pod koniec kariery wyjechał na Cypr, gdzie z APOEL Nikozja sięgnął po puchar tego kraju. Ostatnim jego klubem był Górnik Łęczna, gdzie został trenerem bramkarzy.

W czerwcu 2008 Andrzej Krzyształowicz dołączył do sztabu szkoleniowego Widzewa. Do Łodzi ściągał go wówczas Waldemar Fornalik, wypełniając lukę po zwolnionym kilka miesięcy wcześniej Józefie Młynarczyku. Krzyształowicz pracował przy Piłsudskiego z takimi bramkarzami, jak Bartosz Fabiniak, Bartosz Kaniecki, czy Maciej Mielcarz.
Po trzech latach, będąc wtedy członkiem sztabu Czesława Michniewicza, odszedł z klubu. W Widzewie postawiono wówczas na bardziej ekonomicznych szkoleniowców, na czele których stanął Radosław Mroczkowski.

Następnie były bramkarz zajmował się szkoleniem młodzieży, w Łodzi i Warszawie, a w styczniu 2013 roku został trenerem golkiperów w egzotycznej Arabii Saudyjskiej. Do Al-Ittifaq zabrał go ze sobą Maciej Skorża.
Wczoraj gruchnęła wiadomość, że Andrzej Krzyształowicz został członkiem sztabu szkoleniowego Manchesteru City. Będzie odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy w Akademii Piłkarskiej angielskiego klubu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress