23 marca 2014, 21:30 | Autor:

Łukasz_Staroń

Przedstawiamy cotygodniowy raport na temat piłkarzy Widzewa wypożyczonych do innych klubów. Oto, co w minionym tygodniu wydarzało się u ósemki widzewiaków „na zesłaniu”:

Bartłomiej Pawłowski:
Nie zmienia się sytuacja Bartłomieja Pawłowskiego, który ponownie nie znalazł się w kadrze meczowej Malagi. Jego hiszpański zespół niespodziewanie zwyciężył w Vigo z miejscową Celtą i awansował w tabeli Primera Division i jedno oczko. Przewaga nad strefą spadkową wynosi obecnie 5 punktów.

Tomasz Kowalski:
Kowalski nie może póki co wskoczyć do pierwszej jedenastki Arki. Miejsce na prawej stronie należy w tej fazie sezonu do byłego widzewiaka, Adriana Budki, a „Kowalowi” pozostaje rola dublera. W sobotę na murawie pojawił się dopiero w 84 minucie, zmieniając właśnie Budkę. Gdynianie wygrali trzeci mecz na wiosnę i wykorzystując remis Bełchatowa w Katowicach, wskoczyła na drugie miejsce.

Łukasz Staroń:
Po dwóch zwycięstwa z rzędu Puszcza tym razem podzieliła się punktami. Co ważne, w bezbramkowym meczu z Termalicą w Niecieczy w zespole gości zadebiutował Łukasz Staroń. „Stary” wybiegł w pierwszym składzie i na boisku przebywał do 77 minuty.
Remis sprawił, że niepołomiczanie spadli w tabeli z miejsca 10 na 11.

David Kwiek:
Kwiek ponownie wybiegł w pierwszym składzie brzeszczan, ale tym razem nie dotrwał do ostatniego gwizdka. Pomocnik został zmieniony w 79 minucie meczu. Okocimski przegrał na swoim boisku 0:1 z Miedzią Legnica i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsca traci 3 punkty.

Michał Jonczyk:
Zakończyła się dobra passa lublinian i widzewiaka. Po dwóch wygranych Motor doznał porażki w meczu wyjazdowym z Wigrami Suwałki 1:2. Michał Jonczyk zagrał od pierwszej minuty, ale tym razem zaliczył gorszy występ. Obejrzał żółtą kartkę i został zmieniony w 58 minucie. Co ciekawe honorowego gola dla gości strzelił eks widzewiak, Mateusz Broź.

Maciej Krakowiak:
Powodów do zadowolenia nie miał też Maciej Krakowiak. Bramkarz wpuścił dwa gole, a jego Odra do zera przegrała wyjazdowy mecz z Ruchem w Zdzieszowicach i spadła na 16 miejsce w tabeli II ligi zachodniej. Sytuacja opolan jest trudna, do bezpiecznej lokaty tracą oni już 7 punktów.

Damian Ceglarz:
Ważne zwycięstwo odniósł w Rzeszowie Pelikan, który 1:0 pokonał Stal. Łowiczanie tym samym awansowali na 9 miejsce i tylko dwa punkty dzielą ich od bezpiecznej lokaty. Damian Ceglarz cały czas leczy kontuzję i znajduje się poza kadrą Pelikana.

Mikołaj Zwoliński:
Pomocnika zabrakło w sobotnim meczu na warszawskim Targówku, gdzie Sokół przegrał 0:1 z tamtejszym GKP. Aleksandrowie spadli na 16 miejsce w tabeli i na ten moment są w IV lidze.