Chrobry też zremisował z rywalem z Ekstraklasy

7 września 2020, 08:44 | Autor:

Już za cztery dni piłkarze Widzewa Łódź zmierzą się w meczu 3. kolejki I ligi z Chrobrym Głogów. Obie drużyny w weekend pauzowały, a przerwę wykorzystały na sprawdzenie formy z rywalami z Ekstraklasy. Zawodnicy z Dolnego Śląska zremisowali z Zagłębiem Lubin 1:1.

Ligowe spotkanie podopiecznych Ivana Djurdjevicia zostało przełożone z powodu powołania do reprezentacji Polski do lat 19 podstawowego bramkarza Kacpra Bieszczada. Pod jego nieobecność, głogowianie zagrali w piątek z zespołem z Lubina. Pierwsza połowa należała do „Miedziowych”, ale defensywa Chrobrego dzielnie się broniła i skapitulowała dopiero w samej końcówce, gdy Adama Makuchowskiego pokonał Łukasz Poręba.

W drugiej części role się odwróciły – to piłkarze z Głogowa mieli więcej okazji do zdobycia bramki. Próbowali Damian Kowalczyk, Patryk Bryła czy Maksymilian Banaszewski, długo nie mogli jednak trafić do siatki. Udało się to dopiero na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego. Banaszewski został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił Oliver Praznovsky, który ustalił tym samym wynik meczu.

Chrobry zremisował w dobrym stylu z przeciwnikiem z Ekstraklasy, ale – podobnie jak Widzew – wcale nie miał samych powodów do radości. Tuż po zmianie stron w pojedynku główkowym ucierpiał bowiem Przemysław Stolc, który musiał zostać przewieziony do szpitala. Na razie nie wiemy, czy uraz wyeliminuje prawego obrońcę głogowskiej drużyny z gry w czwartkowym spotkaniu I ligi.

W sparingu z Zagłębiem trener Djurdjević postanowił dać zagrać zarówno piłkarzom pierwszego składu, jak i zmiennikom. Podstawowi zawodnicy w większości pojawili się na boisku po przerwie, co pokazuje, że pomimo wpadki z Koroną Kielce w premierowej serii gier głogowianie są w dobrej dyspozycji. Widzewiaków czeka więc niełatwa przeprawa.

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów 1:1 (1:0)
45′ Poręba – 82′ (k) Praznovsky

Zagłębie:
Forenc (61′ Bielikow) – Wójcicki (61′ Chodyna), Simić (61′ Jończy), Reese (61′ Kruk), Bartolewski (61′ Balić) – Sypek (61′ Bednarczyk), Żubrowski (61′ Baszkirow), Poręba, Starzyński (61′ Czuban), Szysz – Mraz (61′ Sirk)

Chrobry:
Makuchowski – Ilków-Gołąb (46′ Ratajczak), Juraszek (46′ Praznovsky), Michalec, Stolc (60′ Antochów) – Bryła (75′ zawodnik testowany), Cywka, Kolenc (46′ Banaszewski), Machaj (46′ Mandrysz), Piła (46′ Ziemann) – Lebedyński (46′ Kowalczyk)

Sędzia: Marek Opaliński (Lubin)