Trzy drużyny z kompletem punktów po dwóch kolejkach

6 września 2020, 17:50 | Autor:

Sześć meczów 2. kolejki I ligi rozegrano w piątek, sobotę i niedzielę. Zwycięstwa odniosły Arka Gdynia, Termalica Nieciecza i Górnik Łęczna, którzy w dwóch dotychczasowych spotkaniach zgromadzili komplet punktów. Trzy starcia przełożone zostały na 16 września z powodu powołań do reprezentacji.

Już w piątek odbyło się starcie Arki z Puszczą Niepołomice. Faworytami byli gospodarze i do przerwy to oni prowadzili 1:0 po bramce Juliusza Letniowskiego. W drugiej połowie do głosu doszli podopieczni Tomasza Tułacza, którzy dwukrotnie wyrównywali wynik. Ostatnie słowo należało jednak do gdynian, a trzy punkty oraz utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli zapewnił im Mateusz Młyński.

Niespodziewanym wiceliderem został Górnik, który po raz drugi w tym sezonie wygrał, w dodatku znów bez straty gola! Łęcznianie zwyciężyli na własnym boisku Resovię po trafieniach Adriana Cierpki i Bartosza Śpiączki. Komplet punktów ma również Termalica, ale „Słonie” ponownie triumfowały bardzo skromnie, bo 1:0. Nowy zespół Adama Radwańskiego zostawił w pokonanym polu Sandecję Nowy Sącz.

Ciekawy przebieg miało sobotnie spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a GKS Jastrzębie. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0, ale zawodnicy z Górnego Śląska byli w stanie doprowadzić do remisu. W samej końcówce trzy „oczka” kielczanom dał jednak Emile Thiakane. Bramek długo nie oglądaliśmy w starciu Zagłębia Sosnowiec z GKS Tychy, jednak w ostatnim kwadransie drużyna Krzysztofa Dębka rozstrzelała rywala 3:0.

Świadkami sporej niespodzianki byliśmy w Bełchatowie, gdzie zmagający się z problemami finansowymi GKS mierzył się z faworyzowaną Miedzią Legnica. Przez większość czasu to przyjezdni przeważali i tylko dobra dyspozycja Pawła Lenarcika zapobiegła strzelenia przez nich kilku goli. Swoją szansę wykorzystali za to „Brunatni”, którzy wygrali dzięki bramce Łukasza Wrońskiego po przerwie.

Druga seria gier dokończona zostanie 16 września. Najciekawiej zapowiadają się oczywiście 65. Derby Łodzi pomiędzy Widzewem a ŁKS. Poza tym, Chrobry Głogów zmierzy się z Radomiakiem Radom, a Stomil Olsztyn z Odrą Opole.

Mecze 2. kolejki I ligi:

piątek, 4 września

Arka Gdynia – Puszcza Niepołomice 3:2 (Letniowski, Jankowski, Młyński – Tomalski, Radionow)