Widzew II Łódź – Termy Uniejów 6:1 (2:1)

6 września 2020, 12:54 | Autor:

Trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu odniosła dziś druga drużyna Widzewa! Choć mecz z Termami Uniejów rozpoczął się od sensacyjnego prowadzenia gości, przez całą resztę spotkania zdecydowanie dominowali łodzianie, którzy ostatecznie wygrali 6:1. Po dwie bramki zdobyli Grzegorz Brochocki i Jakub Szlaski.

W składzie gospodarzy znalazł się tylko jeden zawodnik pierwszej drużyny – Konrad Reszka, który pełnił też rolę kapitana. Resztę wyjściowego zestawienia stanowili gracze rezerw, ze wspomnianym Brochockim na czele. W ataku zagrał młody Damian Związek, a pierwszy raz po kontuzji w jedenastce zaczął Mateusz Malec.

Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla widzewiaków, którzy już w 3. minucie stracili bramkę. W polu karnym sfaulowany został jeden z zawodników z Uniejowa, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Skutecznym egzekutorem okazał się Włodzimierz Nowak. Gospodarze błyskawicznie rzucili się do ataku – dwa razy próbował Mateusz Gołda, jednak najpierw chybił, a chwilę później na posterunku był Jakub Zdych. Skrzydłowy miał swoją szansę jeszcze po prostopadłym podaniu z linii obrony, lecz uderzył w bramkarza.

Zdecydowana przewaga łodzian dość szybko przyniosła na szczęście efekt. W 19. minucie Brochocki otrzymał piłkę przed polem karnym od Gołdy i zdecydował się na strzał, który wpadł w samo okienko bramki uniejowian! Ataki podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego nie ustawały. Kolejną okazję miał Brochocki, któremu po dobrym wejściu w pole karne podawał Konrad Cieślak, w następnej akcji dwóch rywali przedryblował też Malec, ale strzelił zbyt lekko.

Zawodnicy rezerw Widzewa cały czas byli o krok od wyjścia na prowadzenie, jednak brakowało im wykończenia. Jeszcze przed przerwą udało im się dopiąć swego! W polu karnym sfaulowany został Malec, a jedenastkę pewnie wykorzystał Jakub Szlaski, który nie dał szans Zdychowi. W końcówce uderzali również Związek oraz Malec, ale wynik pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

Na drugą połowę gospodarze wyszli z dwiema zmianami w składzie – Dominika Najderka zmienił Krystian Stopa, a Malca Adam Dębiński. Obraz gry cały czas pozostawał taki sam – zdecydowana przewaga czerwono-biało-czerwonych. Ponownie brakowało jednak finalizacji. W pierwszym kwadransie najlepszą okazję miał Gołda, który po dograniu Brochockiego w kontrataku znalazł się w polu karnym, ale niepotrzebnie dryblował i stracił piłkę.

Pierwsza bramka po przerwie w końcu jednak padła. W 61. minucie Związek dość szczęśliwie dograł futbolówkę do Szlaskiego, a ten popędził prawym skrzydłem i pewnym strzałem w długi róg pokonał Zdycha. Siedem minut później było już 4:1! Damian Pokorski uruchomił na lewej stronie Dawida Owczarka, a ten dośrodkował wprost do Związka, który uderzył obok bramkarza. Na tym nie koniec, bo w kolejnej akcji gospodarze jeszcze podwyższyli prowadzenie! Brochocki wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola, podwajając swój dorobek w tym spotkaniu.

Gra toczyła się już niemal wyłącznie na połowie gości. Hat-tricka mógł skompletować Brochocki, ale jego strzał po rajdzie prawą stroną Stopy w tylko sobie znany sposób wybił na róg bramkarz. Po chwili z kornera dośrodkował Szlaski, piłka trafiła do Kamila Drążczyka, a ten podwyższył rezultat na 6:1. Kolejne bramki wydawały się kwestią czasu, lecz łodzianom brakowało skuteczności. Dwóch dogodnych sytuacji nie wykorzystał Brochocki, swoją szansę zmarnował także Pokorski.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:1. Rezerwy Widzewa spisały się bardzo dobrze i pewnie wygrały, przedłużając swoją serię ligowych zwycięstw do trzech. Już w środę podopieczni trenera Grzeszczakowskiego nadrobią zaległości – zmierzą się ze Startem Brzeziny w przełożonym starciu pierwszej kolejki klasy okręgowej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00 na Łodziance.

19′, 69′ Brochocki, 42′ (k), 61′ Szlaski, 68′ Związek, 75′ Drążczyk – 3′ (k) W. Nowak

Reszka – Cieślak, Mamełka, Najderek (46′ Stopa), Owczarek – Szlaski (77′ Przybułek), Owczarczyk, Malec (46′ Dębiński), Brochocki, Gołda (62′ Pokorski) – Związek (71′ Drążczyk)

Rezerwowy: Wojda