Historyczny punkt ampfutbolistów Widzewa

6 września 2020, 14:25 | Autor:

W sobotę i niedzielę odbył się pierwszy turniej nowego sezonu Amp Futbol Ekstraklasy. W rozgrywkach zadebiutowali zawodnicy Widzewa Łódź, którzy zdobyli swój pierwszy punkt w historii i w końcowej klasyfikacji zajęli czwarte miejsce w tabeli. Najlepsza okazała się Legia Warszawa.

Zmagania w Nowym Targu rozpoczęły się bardzo dobrze dla podopiecznych Rafała Chorążego. W pierwszym meczu widzewiacy mierzyli się z dobrze znanym sobie rywalem – Wartą Poznań. Starcie było bardzo wyrównane, a w trakcie czterdziestu minut regulaminowego czasu gry nie padła w nim żaden gol. Bezbramkowy remis dał łodzianom historyczny punkt w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy!

Niestety, drugi sobotni przeciwnik – Legia Warszawa – okazał się zdecydowanie za silny dla czerwono-biało-czerwonych. „Wojskowi” wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji spotkania, gdy Mateusza Kowalczyka pokonał Jakub Kożuch. Kilka minut później podwyższył Bartosz Łastowski, a w drugiej połowie do siatki trafiali też kolejno Jurij Susz, ponownie Kożuch oraz Bamgbopa Abayomi, dzięki czemu warszawianie wygrali 5:0.

Niedzielne granie rozpoczęło się dla widzewiaków pojedynkiem z Husarią Kraków. Faworyzowany zespół długo nie był jednak w stanie przełamać defensywy drużyny trenera Chorążego. W końcu jednak im się udało, gdy na listę strzelców wpisał się Kamil Grygiel. Kilka minut później drugą bramkę dla zawodników z Małopolski zdobył Krystian Kapłon, a rezultat ustalił samobójczym trafieniem Damian Wieczorek.

Ostatni mecz z Podbeskidziem Kuloodpornymi Bielsko-Biała był dla ampfutbolistów Widzewa szansą na zdobycie pierwszej bramki w historii swoich dotychczasowych występów. Niestety, pomimo bardzo dużych ambicji nie udało im się tego zrobić. Przeciwnicy nie mieli zbyt wielu problemów z odniesieniem zwycięstwa. Dały im je dwa gole Mateusza Kabały oraz po jednym Piotra Mizery i Szymona Ganszczyka.

Widzewiacy zajęli w końcowej klasyfikacji imprezy czwarte miejsce – dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili bowiem Wartę. Najlepsza w stawce okazała się Legia, która w decydującej potyczce w dramatycznych okolicznościach wygrała z Husarią. Podium zamknęli Kuloodporni Podbeskidzie. Następny turniej Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się w weekend 3-4 października w Bielsku-Białej.

Wyniki turnieju:

sobota, 5 września

Husaria Kraków – Warta Poznań 7:0 (Adamczyk, Kapłon x3, Świercz, Ślusarczyk, Grygiel)
Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Legia Warszawa 0:1 (Susz)
Widzew Łódź – Warta Poznań 0:0
Husaria Kraków – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 2:0 (Łubiarz, Kapłon)
Widzew Łódź – Legia Warszawa 0:5 (Kożuch x2, Łastowski, Susz, Abayomi)

niedziela, 6 września

Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 2:1 (Kabała, Dobkowski – Warakomski)
Husaria Kraków – Widzew Łódź 3:0 (Grygiel, Kapłon, Wieczorek s.)
Warta Poznań – Legia Warszawa 0:5 (Kożuch, Susz, Łastowski x2, Sokoł)
Widzew Łódź – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 0:4 (Kabała x2, Mizera, Ganszczyk)
Husaria Kraków – Legia Warszawa 1:2 (Adamczyk – Świercz s., Kożuch)