CLJ U-15: Jeden punkt widzewiaków

30 kwietnia 2022, 13:40 | Autor:

Kolejne spotkanie Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrali w sobotnie popołudnie trampkarze Widzewa Łódź. Podopieczni Tomasza Kmiecika mierzyli się z trzecim w tabeli AKS SMS Łódź i choć przez większość czasu mieli mniej z gry, na pięć minut przed końcem wyszli na prowadzenie! Niestety – rywal zdołał jeszcze wyrównać i mecz zakończył się rezultatem 1:1. Dla gospodarzy był to czwarty punkt w rundzie.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali goście, którzy bardzo szybko mogli objąć prowadzenie. Już w trzeciej minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główką przymierzył Filip Bartnik, lecz trafił tylko w słupek. Z dystansu nad poprzeczką szczęścia spróbował z kolei Kacper Szyszko. W międzyczasie, po stronie gospodarzy, z akcją prawym skrzydłem wyszedł Maciej Walada, ale wrzutkę w pole karne przeciął bramkarz AKS SMS. Niezmiennie przeważała jednak ekipa z ul. Milionowej, częściej utrzymywała się przy piłce i była również bliżej otworzenia rezultatu.

W 20. minucie lewym skrzydłem pobiegł Daniel Gryzio, ale został zatrzymany przez obrońcę. Po dorzuceniu z rogu, główkował jeszcze Antoni Ziółkowski, jednak chybił. W odpowiedzi, piętką tuż obok słupka przycelował Bartnik. Futbolówkę częściej kontrolowali przyjezdni, lecz samo spotkanie momentami się wyrównywało, a i Widzew szukał swoich okazji. Czerwono-biało-czerwonym brakowało niestety więcej konkretów w ostatniej fazie akcji, więc o żadnym większym zagrożeniu w polu karnym AKS SMS nie było mowy. W samej końcówce pierwszej połowy, kilka okazji mieli jeszcze goście, natomiast wynik do przerwy nie uległ żadnej zmianie.

Przed zmianą stron, u gospodarzy zaszła jedna roszada w składzie, za to u gości – dwie. Obraz meczu pozostawał bardzo podobny. Przyjezdni trzykrotnie wykonywali rzuty wolne – najpierw, po niezłym dośrodkowaniu, okazji nie wykorzystał jeden z napastników, po chwili, i strzałach Adriana Żulewskiego i Mateusza Owsińskiego z około trzydziestu metrów, futbolówka wędrowała wysoko nad poprzeczką. Cały czas aktywny był Bartnik. Po jego odbiorze, czujnie obronił Antoni Stępień, po momencie i kolejnej szansie – wyręczył go zaś jeden z obrońców.

Trener Kmiecik dokonał kolejnych zmian – i to właśnie dwóch rezerwowych stworzyło sobie dobrą okazję w 63. minucie. Jakub Kolęda odzyskał piłkę i dograł do Kacpra Kucińskiego, ale ten przegrał pojedynek z bramkarzem. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później, do futbolówki dopadł Krzysztof Supera, lecz posłał ją o kilka centymetrów obok słupka. Wrzutkę Piotra Gajewskiego na gola mógł zamienić też Michał Bucki, jednak uderzył zbyt lekko. Tak czy inaczej, to były najlepsze momenty widzewiaków w tym meczu. I na pięć minut przed końcem zaowocowały one bramką! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, golkiper gości piąstkował zbyt lekko, zaś do siatki trafił Kuciński! Niestety, gospodarzom nie udało się utrzymać prowadzenia do końca, gdyż cztery minuty później głową na 1:1 wyrównał Żulewski. W doliczonym czasie oba zespoły miały jeszcze szanse, natomiast wynik remisowy nie uległ zmianie. Czerwono-biało-czerwoni zdobyli czwarty punkt w CLJ U-15, a za tydzień grać będą z Escolą Varsovia.

CLJ U-15: Widzew Łódź – AKS SMS Łódź 1:1 (0:0)
75′ Kuciński – 79′ Żulewski

Stępień – Gajewski, Skopiński, Ziółkowski, Karmazyn – Michułka (61′ Kolęda), Bezat (80′ Brzeziński), Loręcki (49′ Kuciński) – Walada, Supera, Gryzio (41′ Bucki)

Rezerwowi: Morze – Grobel, Miksa