Rezerwy Widzewa z najlepszą ofensywą w lidze

30 kwietnia 2022, 21:00 | Autor:

Już po raz jedenasty z rzędu zwyciężyły dzisiaj rezerwy Widzewa Łódź! Chociaż podopieczni Patryka Czubaka w tabeli IV ligi zajmują drugie miejsce, pod względem zdobytych bramek nie mają sobie równych. W klasyfikacji strzelców prowadzi za to Daniel Mąka.

Widzewiacy niezmiennie tracą osiem punktów do liderującej Warty Sieradz. Ekipa Marcina Węglewskiego jest bezbłędna, ale w kilku starciach miała całkiem duże kłopoty. Czerwono-biało-czerwoni z reguły wygrywają pewniej, dzięki czemu wysunęli się na pierwsze miejsce w liczbie strzelonych goli. Na ten moment, drużyna z al. Piłsudskiego ma ich na swoim koncie osiemdziesiąt dwa (ponad trzy na mecz), czyli o pięć więcej niż Warta oraz RKS Radomsko.

A spora w tym zasługa również wspomnianego Mąki, który już dwadzieścia trzy razy trafiał do siatki! Obchodzący dzisiaj urodziny kapitan, przeciwko Stali Głowno dwukrotnie wpisał się do protokołu sędziowskiego i samodzielnie prowadzi w klasyfikacji strzelców IV ligi. Pomocnik odskoczył mającemu dwadzieścia jeden bramek Norbertowi Dregierowi z Orkana Buczek. Chrapkę na tytuł najlepszego snajpera nadal ma także Kamil Odolak z RKS (szesnaście goli).

Kto jeszcze zdobywał bramki dla Widzewa? Dziewięć (wyłącznie w samej rundzie jesiennej) ma Mateusz Malec, ale dorobku już nie poprawi. Pięć – Kamil Tlaga i Daniel Villanueva, za to po cztery – Dawid Owczarek, Damian Pokorski i Robert Prochownik. Na liście są w sumie dwadzieścia trzy nazwiska – dokładnie tyle samo, co pierwszym zespole.

Strzelcy goli w rezerwach Widzewa:

23 – Daniel Mąka
9 – Mateusz Malec
5 – Kamil Tlaga, Daniel Villanueva
4 – Dawid Owczarek, Damian Pokorski, Robert Prochownik
3 – Daniel Chwałowski, Filip Zawadzki
2 – Mateusz Gołda, Ricardo Goncalves, Robert Kowalczyk, Damian Skrzeczkowski, Damian Związek
1 – Piotr Bartłoszewski, Adam Dębiński, Patryk Glicner, Jakub Juchacz, Przemysław Kita, Hubert Lenart, Łukasz Plichta, Filip Przybułek, Dawid Telestak

Najlepsi strzelcy w IV lidze:

23Daniel Mąka (Widzew)
21 – Norbert Dregier (Orkan)
16 – Kamil Odolak (RKS)
14 – Adrian Malicki (Polonia), Wiktor Płaneta (Warta)
12 – Igor Świątkiewicz (Włókniarz)
11 – Sebastian Miśkowiec (RKS), Sebastian Radzio (Warta)
10 – Tomasz Bąkowicz (Omega), Łukasz Chojecki (Warta), Michał Fabijański (Zryw), Krystian Smolarek (LKS), Mateusz Śliwka (Skalnik)

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
zxc
2 lat temu

Brawo Daniel

Bula
2 lat temu

Daniel pełen profesjonalizm. My mamy problemy ze skutecznością, dać Mąke na jeden mecz xD

Waldic4
2 lat temu

W 1 zespole by się przydał na derby

Zuzia
2 lat temu

Mąka do 1

Mkmkk
2 lat temu

A w l drużynie lipa

Dani
2 lat temu

Czemu w innych klubach jak ktoś się wyróżnia w drugiej drużynie to wskakuje do pierwszej u nas to nie działa Mąka strzela jak na zawołanie na te ostatnie mecze mogli by go włączyć do 1 ale przecież mamy super napastników w pierwszej wiec Mąka nie potrzebny ehhhh szkoda strzępić języka RTS

6
0
Would love your thoughts, please comment.x