Budowa boiska przy Sępiej dobiegła końca (foto)

1 maja 2022, 10:45 | Autor:

Prawie pięć lat po tym, gdy projekt boiska przy ul. Sępiej został przegłosowany w Łódzkim Budżecie Obywatelskim, jego budowa dobiegła końca! Przeciągająca się inwestycja wreszcie znalazła finał. Pozostaje mieć nadzieję, że już w najbliższym czasie z obiektu będą mogli zacząć korzystać najmłodsi gracze Akademii Widzewa.

Inicjatywa, którą poparło niespełna sześć tysięcy mieszkańców Łodzi, wygrała głosowanie pod koniec 2017 roku. Samo boisko miało powstać w ciągu kilkunastu miesięcy, jednak budowa co rusz napotkała kolejne problemy – od konieczności przebudowania ciepłociągu, przez wycinkę chwastów i samosiejek, aż po… zabezpieczenie oraz przeniesienie populacji ślimaka winniczka, żyjącego na tym terenie. W pewnym momencie wydawało się nawet, że nic z tego nie będzie, zwłaszcza że prezydent Hanna Zdanowska, w związku z rozpoczynającą się wtedy epidemią koronawirusa, zablokowała środki na ten projekt. Ostatecznie, kiedy sytuacja się unormowała, temat powrócił, za to w połowie zeszłego roku Urząd Miasta Łodzi rozpisał kolejny przetarg.

Jego zwycięzcą okazała się firma Torakol, która przystąpiła do prac jesienią. Budowa znów się nieco przedłużyła (przez warunki atmosferyczne nie można było ułożyć trawy), lecz wreszcie znalazła finał – do jej oficjalnego zakończenia pozostały jedynie majowe odbiory. Co dokładnie wybudowano przy ul. Sępiej? Przede wszystkim, jedno większe boisko, o wymiarach 75×55 metrów, a także, położone wszerz, dwa mniejsze. Obiekt wyłożony jest sztuczną nawierzchnią i został wyposażony w bramki, piłkochwyty oraz ławki rezerwowych. Cały teren został również ogrodzony i oświetlony. Dzięki temu zajęcia będą mogły odbywać się tam nawet po zmierzchu.

>>> ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘCIOWĄ Z BOISKA PRZY SĘPIEJ

Przypomnijmy, że z boiska mają korzystać najmłodsze drużyny Akademii Widzewa, a także będąca w planach sekcja piłki nożnej dziewcząt. Kiedy widzewiacy będą mogli tam wejść po raz pierwszy? Na to pytanie odpowiedzi na ten moment nie znamy – już kilkukrotnie zarząd klubu podnosił temat, że nie został wybrany operator tego terenu, co uniemożliwia poczynienie jakichkolwiek planów. Niestety, nawet gdy już to się stanie, przy ul. Sępiej prawdopodobnie nie będzie można rozgrywać meczów – a to przez zbyt bliską odległość ławek rezerwowych od linii bocznej. Obiekt najprawdopodobniej pozostanie zatem wyłącznie treningowy, z czego i tak trzeba się cieszyć, ponieważ dzięki niemu Łodzianka – szczególnie zimą – zostanie odciążona.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maradona
2 lat temu

Szok że krzesełka na ławkach zrobili czerwone. Myślałem, że zrobią nam psikusa z białymi ;)

Marcin
2 lat temu

Brak choćby baraku gdzie młodzi adepci mogliby się choćby przebrać zrobić siku obmyć się, jak to zwykle na Widzewie po taniosci

W&R
2 lat temu

Treningi na sztucznej trawie prowadzą do kalectwa! Kiedy to ktoś zrozumie! Po co komu ten kontuzjogenny twór którym o tak Widzew nie będzie zarządzać, trzeba było parkingi zbudować bo bez nich nie ma szans na rozbudowę stadionu

mcmurphy
2 lat temu

Dobrze, że w końcu wybudowali. Ale jestem ciekawy kto tak zaprojektował położenie ławki rezerwowych przy samej linii i bramek zbyt blisko ogrodzenia. Przecież to jest bubel i pośmiewisko.

Darek
2 lat temu

Wciąż liczymy się w bezpośredniej walce o awans. Gdyby jednak nie daj Boże Arka nas wyprzedziła to chociaż półfinał barażu 26.05 gramy na pewno u siebie i trzeba zdobyć min. 3 miejsce, żeby grać u siebie finał 29.05.

Łukasz
Odpowiedź do  Darek
2 lat temu

Arka już nas wyprzedziła…

Piotr
2 lat temu

Nie można rozgrywać meczów, ale ławki rezerwowych zrobione. Kabaret

Mr. X
2 lat temu

No to teraz kolej na hale dla koszykarek pomiędzy Sępią a parkingiem przy stadionie.

Dario
2 lat temu

Po prostu nie do wiary ! Arka prowadzi , grając w 10 ,w meczu , w którym nie powinna nawet … remisować. Inna sprawa, że my sami nie potrafiliśmy sobie pomóc, a teraz oglądamy się na innych. Dziwnie ten mecz przebiega, Resovia wygląda jakby…skrzywdzić Arki nie chciała (a może to tylko moje subiektywne odczucie)…

Kibic
2 lat temu

Ławki rezerwowych nie można było w polu karnym zrobić , tylko bez sensu na lini autowej ?!

Dario
2 lat temu

!!!! Wszystko w naszych nogach !!! Tylko Widzew !! 3:1 prowadzi Resovia ! Trener reaguje na sytuację na boisku (w przeciwieństwie do Niedźwiedzia) !!!

BEKA
2 lat temu

no i pięknie…
jeszcze tylko jakieś pomieszczenie dla ćwiczących vel szatnia/toaleta , a na zimę balon i będzie ELEGANCKO :)

Derek
2 lat temu

Jak zwykle bubel szkoda

13
0
Would love your thoughts, please comment.x