Widzew znów ma wszystko w swoich rękach

1 maja 2022, 16:55 | Autor:

Po niesamowitej wręcz serii zwycięstw, Arka Gdynia poległa! Mimo prowadzenia do przerwy, podopieczni Ryszarda Tarasieiwcza ulegli Resovii 1:4. A to oznacza, że piłkarze Widzewa Łódź kwestię bezpośredniego awansu do Ekstraklasy znów mają w swoich rękach!

Dzisiejsze spotkanie rozpoczęło się wyjątkowo źle dla gdynian, którzy już od jedenastej minuty musieli radzić sobie w dziesięciu, po czerwonym kartoniku dla Gordana Bunozy. Pomimo to, jeszcze przed przerwą prowadzenie Arce dał Mateusz Kuzimski i wydawało się, że ekipa znad morza ponownie wygra. Nic bardziej mylnego! W drugiej połowie Resovia przypuściła prawdziwy szturm – do siatki trafiali Bartosz Jaroch, Marek Mróz, Bartłomiej Eizenchart oraz Dawid Kubowicz, którzy zapewnili gospodarzom ważny triumf na własnym stadionie.

Z takiego rozstrzygnięcia ucieszyli się w Legnicy, bo Miedź awansowała do Ekstraklasy, ale także w Łodzi! Gdynianie nie powiększyli swojej jednopunktowej przewagi nad Widzewem, a to oznacza, że we wtorek podopieczni Janusza Niedźwiedzia znowu będą mogli znaleźć się w najlepszej dwójce. Warunek będzie oczywisty: zwycięstwo w derbach przy al. Unii.

Subskrybuj
Powiadom o
62 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
62
0
Would love your thoughts, please comment.x