LM U-19: Wysoka wygrana widzewiaków

1 maja 2022, 08:30 | Autor:

Kolejny krok w stronę awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-19 zrobili w sobotę juniorzy starsi Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego wybrali się do Białegostoku, aby zmierzyć się z tamtejszym MOSP. Bez problemów wygrali 5:0 i przynajmniej na kilka dni wrócili na fotel lidera tabeli Ligi Makroregionalnej U-19.

Widzewiacy byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania, bo ich rywal w rundzie wiosennej zgromadził tylko sześć punktów. Od samego początku dała się zauważyć duża przewaga gości, jak i większa kultura gry. Na pierwszą bramkę nie musieliśmy długo czekać – czerwono-biało-czerwoni objęli prowadzenie w siódmej minucie, gdy stojącego między słupkami gospodarzy Kacpra Radziszewskiego pokonał Mateusz Gołda. Mogło się wydawać, że worek z golami rozwiązał się na dobre, lecz w pierwszej połowie żaden więcej nie padł. Było zatem „tylko” 1:0.

Łodzianie rozkręcili się tuż po przerwie! Po zaledwie dwóch minutach gry, rezultat podwyższył Jakub Juchacz. Białostoczanie jeszcze się nie otrząsnęli, a przegrywali już 0:3! Tym razem do siatki trafił Damian Związek. Trener Grzeszczakowski dokonał pierwszych tego dnia zmian i wpuścił na boisko kilku świeżych zawodników, którzy jeszcze podkręcili tempo. A to szybko zaowocowało następnymi golami! Na dwadzieścia minut przed końcem, dublet ustrzelił Gołda, zaś kilka chwil później wynik na 5:0 ustalił właśnie jeden z rezerwowych, Mateusz Saganiak.

Juniorzy starsi Widzewa wygrali czwarty raz z rzędu i w tabeli LM U-19 mają dwadzieścia jeden punktów. O jeden mniej zgromadził GKS Bełchatów, a o dwa Escola Varsovia, która swoje spotkanie w ramach tej kolejki rozegra dopiero w środę. I to właśnie z warszawianami zmierzą się za tydzień piłkarze z al. Piłsudskiego. Ten mecz może zdecydować nawet o tym, kto awansuje do CLJ U-19, gdyż to te dwie drużyny wydają się głównymi faworytami do tego.

LM U-19: MOSP Białystok – Widzew Łódź 0:5 (0:1)
7′, 70′ Gołda, 47′ Juchacz, 53′ Związek, 78′ Saganiak