CLJ U-17: Bezbramkowy remis widzewiaków

15 października 2022, 15:09 | Autor:

Nie oglądaliśmy bramek w meczu juniorów młodszych, w którym podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego podejmowali Escolę Varsovia. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gości, lecz piłkarze ze stolicy nie potrafili udokumentować tego bramką. W drugiej części obydwa zespoły miały swoje szanse, ale żaden gol nie padł i mecz zakończył się podziałem punktów.

Spotkanie rozpoczęło się z około piętnastominutowym poślizgiem z powodu spóźnienia drużyny gości. To właśnie przyjezdni zyskali w pierwszych minutach przewagę i narzucali wysoki pressing, który zmuszał Eryka Praissa do częstych wybić, oddalających zagrożenie od bramki. W 11. minucie piłkarze ze stolicy mieli świetną okazję. Piłkę głową skierował w stronę bramki Franciszek Dziewicki, ale gęsto ustawiona w polu karnym obrona Widzewa zablokowała to uderzenie. Trzy minuty później powinno być 1:0 dla rywali. Przed fantastyczną okazją strzelecką stanął aktywny od pierwszych minut Franciszek Orłowski, ale wyraźnie spudłował i rezultat pozostał bezbramkowy. W 19. minucie na prawym skrzydle pokazał się z kolei Jakub Leśniewski, który oddał strzał, jednak Praiss był czujny i do straty bramki nie dopuścił. W kolejnych minutach sytuacje mieli też Malec i Brudko. Widzewiacy próbowali atakować, ale dobrze funkcjonował blok obronny gości, a pressing stosowany przez piłkarzy Escoli, bardzo utrudniał łódzkiej drużynie zadanie.

W 27. minucie łodzianie zbudowali klarowną akcję. Błażej Chyszpolski zagrał piłkę w pole karne do Adriana Dziury, ten spróbował przelobować golkipera, lecz sędzia odgwizdał przewinienie w ataku. Mimo pojedynczych szans widzewiaków, swoje ataki wciąż kontynuowała drużyna przyjezdna. W 34. minucie niecelny strzał oddał Leśniewski, a trzy minuty później piłkę w stronę bramki skierował Mikołaj Kłosiński, ale i w tym przypadku od bramki rozpoczynał Praiss. W 40. minucie znów efekt przyniósł skuteczny pressing gości. Piłkę odebrał bramkarzowi Malec – na szczęście nie zdołał w porę złożyć się do strzału i nic z tego nie wyszło. Chwilę później kontratak wyprowadzili czerwono-biało-czerwoni. Piłkę na prawym skrzydle dostał Jakub Jendryka, który dograł w pole do wbiegającego Dziury, ale bramkarz nie bez kłopotów poradził sobie z niebezpieczeństwem. Pierwsza połowa zakończył się bezbramkowym remisem, ale w grze zdecydowanie przeważali goście z Warszawy.

Do drugiej części meczu Widzew podszedł z czterema zmianami w składzie. Na boisku pojawili się Patryk Kwiatkowski, Myszkowski, Groth i Kostrzewiński. Mimo tych roszad wciąż więcej do powiedzenia miała Escola. Ekipa z Mazowsza kilkukrotnie znajdowała się w polu karnym łodzian, lecz niewiele było z tego konkretów. W 54. minucie trener Grzeszczakowski zdecydował się na kolejną roszadę w składzie – Ważnego zastąpił Supczinski. W 60. minucie świetną szansę na otwarcie wyniku miał Adrian Dziura, który po dobrej akcji minimalnie chybił posyłając piłkę obok lewego słupka. W 65. minucie goście przypuścili serię ataków na bramkę Praissa. Strzał oddał Piotr Żołyński, jedna nie udało mu się strzelić pierwszego gola. Dwie minuty później, po wrzutce z rożnego, szanse miał Bartosz Elget, ale czujny był w tej sytuacji bramkarz z Łodzi.

Widzewiacy także szukali szans do strzelenie premierowej bramki w tym meczu. W 65. minucie dobrze akcje wyprowadził Kostrzewiński, a zakończył ją strzałem na prawy słupek Jendryka, jednak gol nie padł. Dla obu zespołów czas mijał nieubłaganie i obie jedenastki chciały strzelić bramkę, która ustaliłaby wynik meczu. W 80. minucie z piłką w polu karnym znalazł się Adrian Dziura i uderzył na bramkę chronioną przez Antoniego Jesienia. Bez powodzenia. Trzy minuty później odpowiedzieć spróbowali przyjezdni, na prawym skrzydle Elgeta zatrzymał arbiter, który uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Oba zespoły próbowały jeszcze atakować, ale wynik już się nie zmienił. Widzew zremisował u siebie z Escolą 0:0.

Widzew Łódź – Escola Varsovia 0:0

Praiss – Jendryka, Florczak (46′ Patryk Kwiatkowski), D. Dziura (75′ Stencel), Paweł Kwiatkowski – Ważny (54′ Supczinski), Żak, Styś (46′ Kostrzewiński) – Chyszpolski (46′ Groth), A. Dziura, Gajewski (46′ Myszkowski)

Rezerwowi: Gabrysiak