CLJ U-17: Nieudany wyjazd do Białegostoku

26 października 2021, 15:56 | Autor:

Kolejny mecz Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrali w sobotę juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka pojechali do Białegostoku, gdzie zmierzyli się z tamtejszą Jagiellonią. Niestety, nie będą dobrze wspominać tego spotkania, gdyż przegrali 0:3, a ich sytuacja w tabeli wciąż nie jest najłatwiejsza.

Pierwsze starcie pomiędzy tymi drużynami przyniosło bardzo dużo emocji – czerwono-biało-czerwoni bardzo długo grali w dziesiątkę, ale pokazali olbrzymi charakter, dzięki któremu zwyciężyli 2:1 po bramce Jakuba Zająca w doliczonym czasie. Jak się okazało, była to ich ostatnia dotychczasowa wygrana, bo w następnych kolejkach nie zdobyli kompletu punktów. Przed tygodniem zremisowali z UKS SMS Łódź, zaś teraz musieli uznać wyższość Jagiellonii.

Sobotni pojedynek od początku układał się lepiej dla gospodarzy, którzy prowadzili od siedemnastej minuty po golu Kamila Andrzejkiewicza. Przyjezdni starali się odrobić straty, jednak do przerwy nie zdołali tego zrobić. W drugiej połowie białostoczanie zadali kolejny cios, zaś tym razem stojącego w bramce Jakuba Świątnickiego pokonał Mateusz Kowalski. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wynik ustaliło zaś samobójcze trafienie Filipa Zająca.

Po dziesięciu kolejkach Centralnej Ligi Juniorów U-17, podopieczni trenera Jonczyka zajmują szóste miejsce z dziesięcioma punktami na swoim koncie. O jeden więcej ma piąty UKS SMS, ale tylko o dwa mniej znajdujący się w strefie spadkowej Stomil Olsztyn. W kontekście utrzymania w stawce na rundę wiosenną niezwykle ważny będzie więc następny mecz, kiedy to czerwono-biało-czerwoni będą podejmować ostatnią w tabeli Ząbkovię Ząbki.

CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 3:0 (1:0)
17′ Andrzejkiewicz, 57′ Kowalski, 88′ F. Zając s.