Podsumowanie meczów Akademii Widzewa (23-24 października)

27 października 2021, 08:30 | Autor:

Kolejny weekend mają za sobą reprezentanci Akademii Widzewa. W sobotę oraz niedzielę na boisku pojawiło się dziesięć młodzieżowych zespołów czterokrotnego mistrza Polski, a aż osiem z nich odniosło zwycięstwa! Dwie drużyny musiały zaś uznać wyższość przeciwników. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania!

Trzy punkty dopisały do swojego konta rezerwy, choć mecz z Pogonią Zduńska Wola wcale nie należał do najłatwiejszych. W pierwszej połowie podopieczni Patryka Czubaka bardzo się męczyli i dopiero po przerwie zaczęli grać dużo lepiej i triumfowali 5:2. Na murawie pierwszy raz od siedmiu miesięcy pojawił się Przemysław Kita, a do tego już w szóstej minucie zdobył bramkę. Pełna relacja TUTAJ. Dwanaście goli strzelili z kolei juniorzy starsi, którzy rozbili na Łodziance SP Widzew 12:0. Do zagwarantowania sobie awansu do Ligi Makroregionalnej U-19 brakuje im wyłącznie jednego „oczka”. Dużo więcej o sobotnim starciu pisaliśmy TUTAJ.

Tak dobrych nastrojów nie mogą mieć juniorzy młodsi, bo w sobotę wrócili z Białegostoku na tarczy, przegrywając z Jagiellonią 0:3, o czym przeczytać można TUTAJ. Na cztery kolejki przed końcem rundy jesiennej zawodnicy Łukasza Jonczyka mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, więc będą musieli się postarać, aby utrzymać miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Drugi z zespołów z bloku B bez trudu wygrał z SAP Andrespolią 5:0.

Problemów nie mieli również trampkarze starsi, którzy odnieśli zwycięstwo nad Widokiem Skierniewice 6:0 i prowadzą w tabeli, choć nie mogą być jeszcze pewni pierwszej pozycji. Z Pilicą Tomaszów Mazowiecki nie zagrała pierwsza drużyna rocznika 2008, z kolei druga pokonała TMRF Widzew 4:1. W bloku D trzy wygrane: z UKS Projektem Akademii MABO 3:2, Łódzkim Klubem Sportowym II 5:0 oraz GLKS Dłutów 11:0. Ciekawe spotkanie toczył Młody Widzew – w potyczce z Łódzką Akademią Futbolu II padło łącznie pięć goli.

Wyniki drużyn Akademii Widzewa (23-24 października):

Widzew II Łódź – Pogoń Zduńska Wola 5:2 (Kita, Mąka, Malec, Tlaga, Goncalves – Okachi, Idzikowski)
U-19: Widzew Łódź – SP Widzew 12:0 (Ciołak x2, Przybułek, Kowasz x2, Gołda x2, Jakubowski, Związek, Saganiak x2, Wojtasik)
CLJ U-17: Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 3:0 (Andrzejkiewicz, Kowalski, F. Zając s.)
U-16: Widzew Łódź – SAP Andrespolia 5:0 (Ważny x2, Jendryka, Dębowski, Pluciński s.)
U-15: Widzew Łódź – Widok Skierniewice 6:0
U-14: Pilica Tomaszów Mazowiecki – Widzew Łódź, mecz przełożony
U-14: TMRF Widzew – Widzew II Łódź 1:4
U-13: UKS Projekt Akademii MABO – Widzew Łódź 2:3
U-13: Łódzki Klub Sportowy II – Widzew II Łódź 0:5
U-12: Widzew II Łódź – GLKS Dłutów 11:0
U-12: Młody Widzew – Łódzka Akademia Futbolu II 2:3