U-19: Dwucyfrowa wygrana widzewiaków

23 października 2021, 11:45 | Autor:

Juniorzy starsi Widzewa Łódź są już bardzo bliscy awansu do Ligi Makroregionalnej U-19! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego odnieśli dziś kolejne zwycięstwo w I lidze wojewódzkiej – w rozegranym przed południem na terenie Łodzianki meczu nie mieli żadnych problemów z pokonaniem ekipy Szkółki Piłkarskiej Widzew 12:0!

Od samego początku bardzo dużą przewagę zyskali gospodarze i już po kilkudziesięciu sekundach umieścili piłkę w siatce. Niestety, przy podaniu Filipa Przybułka Bartłomiej Ciołak był na spalonym, więc gol nie mógł zostać uznany. W odpowiedzi, celnie uderzył Sławomir Makowski, ale na posterunku był Kacper Kwiatkowski. Widzewiacy dominowali, lecz brakowało im dokładności, w efekcie czego na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 19. minuty. Po prostopadłym dograniu, sam na sam z Alanem Różyckim wyszedł Ciołak, minął go i mimo próby interwencji obrońcy otworzył wynik. Sześć minut później ten sam gracz podwyższył rezultat! Tym razem skrzydłowy popisał się świetną indywidualną akcją.

Przewaga podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego była olbrzymia, więc kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Bardzo bliski szczęścia był Przybułek, ale jego strzał z dystansu o centymetry minął słupek. Co nie udało mu się wtedy, wyszło w 38. minucie! Kacper Kaliński uruchomił na lewym skrzydle Marcela Przybylskiego, ten podał do środka, gdzie sfaulowany został Mateusz Gołda. Sędzia wskazał na jedenasty metr boiska, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się właśnie Przybułek. Tuż przed przerwą czerwono-biało-czerwonym udało się strzelić jeszcze jednego gola: celne dogranie z bocznej strefy boiska Przybylskiego wykorzystał Patryk Kowasz. Po pierwszej połowie pojedynku było zatem 4:0 dla gospodarzy.

W przerwie szkoleniowiec łodzian dokonał w składzie trzech zmian, wpuszczając do gry Piotra Klajnerta, Szymona Szymczaka i Mateusza Saganiaka. Już po chwili wynik podwyższyć powinien Damian Związek, ale przegrał pojedynek sam na sam z Różyckim. Na piątą bramkę nie trzeba było jednak długo czekać! W 48. minucie do protokołu sędziowskiego wpisał się Gołda, efektownym lobem pokonując golkipera. Po chwili skrzydłowy wykorzystał niefrasobliwość defensywy, przejął bezpańską piłkę i został sfaulowany w polu karnym, a jedenastkę na szóstego gola zamienił Kowasz. Jeszcze przed upływem godziny widzewiacy wygrywali już 7:0! Dośrodkowanie Gołdy ze skrzydła do siatki wpakował Kamil Jakubowski.

Na murawie pojawili się kolejni zmiennicy, ale podopiecznym trenera Grzeszczakowskiego nie było mało! W 63. minucie, po ładnej drużynowej akcji, asystę Przybułka wykorzystał Związek. Cztery minuty później dziewiątą bramkę zdobył Saganiak, tym razem po podaniu Gołdy. Dwucyfrowy wynik zagwarantował sam Gołda, umieszczając piłkę w okienku po świetnie wykonanym rzucie wolnym. Skrzydłowy miał jeszcze dwie szanse na skompletowanie hat-tricka, ale najpierw chybił o centymetry, a po chwili przegrał pojedynek z bramkarzem. Na pięć minut przed końcem swój udział w meczu podkreślił Marcel Wojtasik, zaś wynik na 12:0 ustalił Saganiak. Juniorzy starsi Widzewa utrzymali się na prowadzeniu w tabeli. Już za tydzień zagrają z GKS Bełchatów – co najmniej jeden punkt zapewni im awans do LM U-19.

U-19: Widzew Łódź – SP Widzew 12:0 (4:0)
19′, 25′ Ciołak, 38′ (k) Przybułek, 45′, 49′ (k) Kowasz, 48′, 80′ Gołda, 58′ Jakubowski, 63′ Związek, 67′, 89′ Saganiak, 85′ Wojtasik

Kwiatkowski – Jakubowski, Wszołek (46′ Klajnert), Kaliński, Przybylski (46′ Szymczak) – Związek, Służałek (56′ Bindulski), Przybułek – Gołda, Kowasz (58′ Wojtasik), Ciołak (46′ Saganiak)

Rezerwowy: Buczkowski