Miedź i Korona straciły punkty

23 października 2021, 14:35 | Autor:

Nieźle rozpoczęła się czternasta kolejka dla piłkarzy Widzewa Łódź. Już w dwóch pierwszych meczach na murawie pojawiły się bowiem drużyny zajmujące obecnie drugie oraz trzecie miejsce w tabeli, czyli Miedź Legnica oraz Korona Kielce. I obie straciły punkty!

Legniczanie udali się do Głogowa, gdzie w niezwykle prestiżowym starciu mierzyli się z Chrobrym. Początek należał do gospodarzy, a bliski otwarcia wyniku był Mavroudis Bougaidis, ale obił tylko poprzeczkę i do przerwy żadna bramka nie padła. W drugiej połowie lepiej spisywali się już przyjezdni, jednak im również nie dopisywało szczęście – w słupek trafili Patryk Makuch oraz Jurich Carolina. Ostateczne rezultatu nikomu się zmienić nie udało.

Zrównać się punktami z Miedzią mogła Korona, ale i ona nie wykorzystała tej szansy! Choć kielczanie toczyli bój z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli Górnikiem Polkowice, po czterdziestu pięciu minutach przegrywali z nim 0:1, bo w doliczonym czasie na listę strzelców wpisał się Mateusz Piątkowski. Goście wzięli sprawy w swoje ręce dopiero w ostatnim kwadransie, kiedy to piłkę do siatki wpakowali Adrian Danek i Jakub Łukowski, jednak tuż przed kończącym gwizdkiem sędziego jeden punkt dał polkowickiej ekipie Kajetan Szmyt.

Na ten moment Widzew ma więc cztery punkty przewagi nad drugą Miedzią oraz sześć nad trzecią Koroną, ale jutro – oczywiście w przypadku odniesienia zwycięstwa w 67. Derbach Łodzi – dystans nad goniącymi przeciwnikami może się jeszcze bardzo powiększyć.