A. Budka: „Derby wspominam bardzo miło”

24 października 2021, 09:38 | Autor:

W piątkowy wieczór w RadioWidzew.pl odbyła się audycja „Pilne!”. Jednym z jej gości był uczestnik ostatnich zwycięskich derbów Łodzi przy al. Piłsudskiego, Adrian Budka. Skrzydłowy dołożył wtedy swoją cegiełkę do wygranej, strzelając gola i notując asystę. Teraz wypowiedział się o pojedynku z rywalem zza miedzy.

Budka rozegrał aż siedem spotkań derbowych – do tego na trzech różnych szczeblach. Piłkarz opowiedział o spostrzeżeniach związanych występami w nich w czerwono-biało-czerwonych barwach. „Derby wspominam bardzo miło. Wiadomo, że to są zupełnie inne mecze niż te zwykłe – ligowe. Takie spotkania rządzą się swoimi prawami, jest w nich wiele emocji, zarówno tych boiskowych, jak i pozaboiskowych. Zdobytą bramkę w jednym z starć i w ogóle możliwość wystąpienia w tak wielkim wydarzeniu zawsze bardzo przeżywałem. Pozostało mi to do dziś. Teraz już nie gram w Widzewie, ale śledzę, co się dzieje i wiadomo, mecz jest meczem, lecz dla mnie derby były wyjątkowe, gdyż od dziecka byłem kibicem Widzewa” – przyznał 41-latek.

Jak kiedyś wyglądały przygotowania do takiego meczu? „Trenerzy musieli nas uspokajać i uświadamiać, że derby derbami, ale to jest też mecz tak naprawdę dla nas, czyli zawodników. Musieliśmy się skoncentrować na tym, żeby zagrać dobre spotkanie. Przede wszystkim trzeba było zachować spokój, dobrą koncentrację i po prostu walczyć na boisku, tak jak w normalnym meczu” – zauważył w rozmowie z Maciejem Winczewskim oraz Mariuszem Kluczyńskim.

Skrzydłowy powiedział również kilka słów odnośnie dzisiejszych, już sześćdziesiątych siódmych derbów Łodzi. Kogo upatruje jako faworyta tego pojedynku? „Wydaje mi się, że w niedzielę zobaczymy otwarte spotkanie. Chciałbym bardzo, aby tak było. Chciałbym, żeby RTS wyszedł na boisko i chciał robić swoje. Niech wyjdą po to, by wygrać mecz, ale przy tym nie myśląc za dużo o tym, że to derby. Typuję, że Widzew wygra ten mecz 2:0” – zdradził na koniec Budka.

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x