CLJ U-17: Remis Widzewa w Warszawie

8 listopada 2021, 18:26 | Autor:

Bardzo ważne spotkanie rozegrali w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podopieczni Łukasza Jonczyka pojechali do Warszawy, gdzie zmierzyli się z tamtejszą MKS Polonią. Goście byli bardzo bliscy zwycięstwa, niestety w końcówce stracili je i tylko zremisowali 2:2, przez co nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Choć faworytami tego meczu byli znajdujący się wyżej w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 gospodarze, po zaledwie sześciu minutach na prowadzenie wyszli czerwono-biało-czerwoni! Golkipera „Czarnych Koszul” pokonał Milan Balzer, otwierając tym samym wynik starcia. Wydawało się, że widzewiacy dowiozą korzystny wynik do przerwy, jednak tuż przed nią warszawianom udało się wyrównać. Na liście strzelców zapisał się Filip Koper i było tylko 1:1.

Tuż po zmianie stron kolejny cios zadali podopieczni trenera Jonczyka! Do siatki trafił Kamil Machałek, dzięki czemu goście znowu znaleźli się w korzystnej sytuacji. Niestety, po raz drugi tego dnia nie byli w stanie utrzymać swego prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego. Na dwanaście minut przed końcem jeden punkt stołecznym graczom zapewnił Antoni Grzelczak.

Juniorzy młodsi mogą żałować, bo gdyby dowieźli zwycięstwo, to opuściliby strefę spadkową, a tak nadal się w niej znajdują. Mają tyle samo punktów, co wyprzedzający ich UKS SMS Łódź, ale gorszy bilans bezpośrednich potyczek oraz jedno spotkanie rozegrane więcej. Do zakończenia rundy jesiennej w CLJ U-17 pozostały jedynie dwie serie gier: w najbliższej łodzianie podejmą liderującą w tabeli Legię Warszawa. Mecz już w sobotę o godzinie 12:30.

CLJ U-17: MKS Polonia Warszawa – Widzew Łódź 2:2 (1:1)
43′ Koper, 78′ Grzelczak – 6′ Bazler, 46′ Machałek