J. Wrąbel: „Brakowało wykończenia”

8 listopada 2021, 08:30 | Autor:

W niedzielne popołudnie Widzew Łódź przy dopingu ponad siedemnastu tysięcy kibiców zremisował w hicie kolejki z Miedzią Legnica 1:1. Piłkarzem tego starcia wybrany został bramkarz czerwono-biało-czerwonych, Jakub Wrąbel, który kilka razy chronił swoich kolegów od straty gola. Co mówił w pomeczowym wywiadzie?

„Serce Łodzi” cały czas pozostaje niezdobyte, a duża w tym zasługa golkipera Widzewa, którego śmiało można nazwać bohaterem wczorajszego spotkania. Jak je ocenił? „Przez całą drugą połowę mieliśmy przewagę na boisku. Brakowało wykończenia, dostawienia nogi, chociażby przy sytuacji Bartka Guzdka. Kiedy Daniel Tanżyna dostał czerwoną kartkę, to Miedź chciała przycisnąć, ale na szczęście udało nam się dowieźć ten punkt” – podsumował 25-latek.

Pojedynek lidera z wiceliderem był prawdziwą wizytówką I ligi. Zawody były bardzo otwarte oraz wyrównane, a remis jest raczej sprawiedliwym wynikiem. „Wydaję mi się, że to spotkanie było dobrą reklamą pierwszej ligi. Obie strony stworzyły sobie dużo sytuacji. Mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Każdy mógł oczywiście przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale trzeba szanować ten punkt, zwłaszcza że wszyscy pod nami zremisowali lub przegrali, dzięki czemu sytuacja na górze tabeli się nie zmieniła” – ocenił na gorąco widzewiak.

Od remisu w derbach Łodzi mówiło się o tym, że podopiecznych Janusza Niedźwiedzia złapał lekki dołek, a i sam Wrąbel jest w słabej formie. Mimo zwycięstwa nad GKS Jastrzębie, to mecz z Miedzią miał pokazać, w jakiej dyspozycji są poszczególni piłkarze. Golkiper wyszedł z niego obronną ręką. „Forma drużyny jest na dobrym poziomie. Dalej trzymamy tę pierwszą lokatę. Ostatnio przydarzył mi się błąd, za to tym razem pomogłem zespołowi. Liczę, że ta forma zostanie na wysokim poziomie” – przyznał w rozmowie z Pauliną Czarnotą-Bojarską.

Błędy oraz straty goli są wpisane w zawód golkipera, a jego praca nie należy do zbyt łatwych. Trzeba mieć więc bardzo silną psychikę. „Taka już to pozycja. Gdy ja popełnię jakiś błąd, to prawdopodobnie wpadnie bramka. Taki jest ten zawód. To kocham i to robię” – dodał Wrąbel.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x