Futsal: Siódme zwycięstwo widzewiaków!

8 listopada 2021, 16:15 | Autor:

Tuż po zakończeniu meczu pierwszej drużyny Widzewa Łódź z Miedzią Legnica, swoje ligowe spotkanie rozegrali wczoraj futsaliści czerwono-biało-czerwonych. Podopieczni Marcina Stanisławskiego pojechali do Mosiny, gdzie zmierzyli się z ekipą Orlika. I bez żadnych problemów wygrali 5:1 – już po raz siódmy w sezonie!

Tak jak można było przypuszczać, zajmujący pierwsze miejsce w tabeli widzewiacy od samego początku zyskali inicjatywę i szukali swojego pierwszego gola. Wielkopolanie dobrze się jednak bronili, dzięki czemu długo udawało im się zachować czyste konto. Przełom nastąpił dopiero w czternastej minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się niezawodny Michał Marciniak! Gospodarze jeszcze się nawet nie otrząsnęli, a przegrywali już 0:2! Tym razem do siatki trafił Tomasz Gąsior. Pomimo kilku kolejnych szans, więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Po przerwie scenariusz się powtórzył, choć na zerwanie szyków obronnych Orlika nie trzeba było czekać tak długo. Po sześciu minutach udało się to zrobić Danielowi Krawczykowi, który nie zadowolił się jednak tylko jednym golem, bo kilkadziesiąt sekund później dołożył drugiego. Losy zawodów były już przesądzone, lecz drużynę z Mosiny stać było na zadanie honorowego ciosu, gdyż na trzy minuty przed końcem łódzkiego golkipera pokonał Marcin Marcinkowski. Ostatnie słowo należało do przyjezdnych: wynik ustalił Michał Bondarenko.

Podopieczni trenera Stanisławskiego wygrali siódmy mecz w tym sezonie, dzięki czemu z kompletem dwudziestu jeden punktów, a także przewagą dziewięciu „oczek” nad goniącym peletonem prowadzą w ligowej tabeli. W następnej kolejce futsaliści Widzewa podejmować będą w Hali Parkowej zespół Dynamika Toruń. Spotkanie już w niedzielę o godzinie 16:00.

Orlik Mosina – Widzew Łódź 1:5 (0:2)
37′ Marcinkowski – 14′ Marciniak, 15′ Gąsior, 26′, 27′ Krawczyk, 39′ Bondarenko