CLJ U-17: Ważne zwycięstwo widzewiaków

24 kwietnia 2022, 18:00 | Autor:

Drugą część rundy wiosennej w Centralnej Lidze Juniorów U-17 zainaugurowali w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Zawodnicy Łukasza Jonczyka zmierzyli się przy ul. Małachowskiego z MKS Polonią Warszawa i odnieśli niezwykle ważne zwycięstwo 2:1, które wyraźnie polepszyło ich sytuację w tabeli rozgrywek.

W pierwszych siedmiu wiosennych meczach rundy, widzewiacy zgromadzili tylko cztery punkty, choć kilka „oczek” uciekło im w bardzo pechowy sposób. Czerwono-biało-czerwoni z każdym spotkaniem spisywali się jednak z coraz lepszej strony i teraz wreszcie udało im się to zamienić na konkretną zdobycz. Starcie z warszawianami zaczęło się dla gospodarzy znakomicie – już w jedenastej minucie do siatki trafił Adrian Filipiak, a tuż po upływie kwadransa prowadzenie podwyższył Kamil Cybulski. Taka spora zaliczka pozwoliła odpowiednio ustawić przebieg gry.

Jeszcze przed przerwą obie ekipy miały swoje okazje, jednak wynik się już nie zmienił. Przed drugą połową, opiekun warszawian dokonał aż czterech zmian w składzie i całkiem szybko przyniosły one oczekiwany efekt, gdyż w 55. minucie stojącego między słupkami Antoniego Brzózkę pokonał Tymon Kłosowicz. Gracze „Czarnych Koszul” poszukiwali swoich okazji do wyrównania, lecz żadnej nie znaleźli, dzięki czemu to Widzew mógł się cieszyć z wygranej!

Trzy punkty są dla podopiecznych trenera Jonczyka bardzo cenne – co prawda nadal zajmują oni siódme miejsce, czyli pierwsze spadkowe, ale ich strata do szóstych ełkaesiaków zmalała do zaledwie jednego „oczka”. Teraz czerwono-biało-czerwoni będą chcieli utrzymać się na tej bardzo dobrej ścieżce. Kolejna okazja już w sobotę – na Łodziance z Jagiellonią Białystok.

CLJ U-17: Widzew Łódź – MKS Polonia Warszawa 2:1 (2:0)
11′ Filipiak, 16′ Cybulski – 55′ Kłosowicz

Brzózka – Starbała, F. Zając, Faliszewski, Wiernik (90+2′ Ceremus) – Bellanavithanage (75′ Milczarek), Musialski (70′ Madej), Radomski (90+1′ Adrianowski) – Filipiak (86′ Bazler), J. Zając (60′ Blichar), Cybulski

Rezerwowy: Gabrysiak