CLJ U-17: Wyjazdowa przegrana widzewiaków

26 września 2022, 15:14 | Autor:

Ani jednego punktu nie udało się zdobyć w miniony weekend reprezentantom Widzewa Łódź w Centralnej Lidze Juniorów U-17. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zagrali na wyjeździe z SMM Wisłą Płock. Niestety, widzewiacy musieli uznać wyższość rywala, przegrywając 1:4.

Jak czytamy na widzew.com, piłkarze Wisły otworzyli wynik już w 11. minucie, po bramce Filipa Rzepkowskiego. Pięć minut później podyktowany został rzut karny dla płocczan i rezultat podwyższył Rafał Rajkowski. Przewagę na boisku mieli gospodarze, ale w 32. minucie czerwono-biało-czerwonym udało się złapać kontakt, bowiem swój strzał na gola zamienił Dawid Musialski. Do przerwy obie ekipy miały swoje okazje, ale wynik 2:1 dla Wisły pozostał bez zmian.

W drugą część świetnie weszli rywale łodzian, ponieważ w kilka minut zdołali podwyższyć swoje prowadzenie. Najpierw, w 49. minucie spotkania, na listę strzelców wpisał się Szymon Leśniewski, a dwie minuty później wynik na 4:1 ustalił Danny Babor. Później obie jedenastki próbowały jeszcze coś zmienić, ale wynik już się nie zmieniał. Jakby tego było mało, to w 80. minucie za zagranie ręką poza polem karnym czerwoną kartką został ukarany Hubert Gabrysiak. Widzew przegrał z Wisłą 1:4. Szansa na rehabilitację już w sobotę – piłkarze RTS podejmą na Łodziance ekipę Korony Kielce.

SSM Wisła Płock – Widzew Łódź 4:1 (2:1)
11′ Rzepkowski, 16′ Rajkowski, 49′ Leśniewski, 51′ Babor – 32′ Musialski