CLJ U-19: Nieznaczna przegrana z Wisłą

10 października 2023, 13:03 | Autor:

Nie udało się juniorom starszym Widzewa Łódź powtórzyć sukcesu sprzed tygodnia. Po zwycięstwie z Sandecją Nowy Sącz podopieczni Łukasza Jonczyka udali się na południe kraju, gdzie zmierzyli się z krakowską Wisłą. Niestety, o wyniku meczu przesądziły bramki strzelone w pierwszej połowie. Gospodarze ostatecznie wygrali 2:1 i łodzianie wrócili do domu bez punktów.

Do starcia z Wisłą drużyna przystąpiła z kilkoma nowościami w wyjściowej jedenastce. Na murawie od początku grali choćby Piotr Gajewski, Jakub Loręcki oraz Krzysztof Supera. Zajęli oni miejsca Kajetana Radomskiego, Leona Madeja oraz Tarasa Kostewskiego, którzy zostali desygnowani do drużyny rezerw.

Mecz rozpoczął się dla widzewiaków bardzo niekorzystnie. Już w drugiej minucie na prowadzenie wyszli reprezentanci Białej Gwiazdy, a do bramki trafił Jakub Nowiński. Niestety po nieco ponad dwudziestu minutach podopieczni trenera Jonczyka przegrywali już dwiema bramkami po celnym uderzeniu Wiktora Benedyktowicza. Tym razem RTS zdołał szybko odpowiedzieć i w 28. minucie gola kontaktowego strzelił Jakub Zając. Do końca meczu Widzew starał się wyrównać jednak do przerwy wynik się nie zmienił.

Do drugiej części meczu czerwono-biało-czerwoni przystąpili bez zmian w składzie. Widzewiacy chcieli za wszelką cenę wyrównać rezultat zawodów. Kapitalna okazja nadarzyła się do tego kilka minut po wznowieniu gry. Wówczas sędzia podyktował jedenastkę dla gości, a z piłką na jedenastym metrze stanął Mateusz Wołoszyn. Niestety, bramkarz Wisły wyczuł zamiary napastnika i obronił tę próbę. Niestety, pozostała część meczu nie przyniosła upragnionej bramki.

Widzew przegrał w delegacji z krakowską Wisłą 1:2. Następne spotkanie o punkty już w niedzielę. O godz. 12:00 widzewiacy zagrają na Łodziance z Rakowem Częstochowa

Wisła Kraków – Widzew Łódź 2:1 (2:1)
2′ Nowiński, 24′ Benedyktowicz – 28′ Zając