Pierwszy trening po weekendzie

9 października 2023, 17:55 | Autor:

W ubiegłą sobotę zespół Widzewa Łódź pokona przed własną publicznością mielecką Stal 1:0. Na kolejne ligowe punkty będą musieli poczekać, ponieważ po tym spotkaniu przyszedł czas na kolejną przerwę reprezentacyjną.

Przed podopiecznymi Daniela Myśliwca intensywne dni, w trakcie których odbędą się cztery treningi, zajęcia na siłowni, a tydzień treningowy zamkniemy piątkowym spotkaniem z Koroną. Więcej o planie zajęć czerwono-biało-czerwonych pisaliśmy już dziś w TYM miejscu. Kto zgodnie z planem rozpoczął tydzień treningów?

Tradycyjna rozmowa z trenerem oraz rozgrzewka poprzedziły główne zajęcia. Myśliwiec miał dzisiaj do dyspozycji dziewiętnastu zawodników z pierwszej drużyny oraz czteroosobowe posiłki z rezerw i drużyn juniorskich. W tej grupie znaleźli się: Łukasz Plichta, Taras Kostewski, Jakub Mistygacz oraz Eryk Praiss. Pod okiem trenera Andrzeja Woźniaka ćwiczyli dziś Jakub Szymański, Jan Krzywański oraz wcześniej wspomniani Mistygacz i Praiss, którzy są bramkarzami juniorów Widzewa.

Jeśli chodzi o nieobecnych lub niećwiczących na pełnym obciążeniu, to grupa jest całkiem spora. Zabrakło oczywiście zawodników powołanych do kadr narodowych, czyli Henricha Ravasa, Andrejsa Ciganiksa i Dawida Tkacza. W grupie niedostępnych znaleźli się jeszcze Serafin Szota, Sebastian Kerk i Bartłomiej Pawłowski. Cieszy, że Fran Alvarez ponownie ćwiczył z boku pod okiem fizjoterapeuty, więc jego powrót do zdrowia się przybliża.

Doszło jeszcze do ważnej zmiany w sztabie trenerskim – zaangażowany w pracę przy reprezentacji Polski, Andrzej Kasprzak udał się na zgrupowanie biało-czerwonych. Szkoleniowiec pierwszej drużyny łodzian mógł liczyć na wsparcie Wiktora Wróbla, który jest trenerem przygotowania motorycznego w zespole rezerw. Można przypuszczać, że to właśnie on będzie zastępował Kasprzaka podczas jego obowiązków reprezentacyjnych.

Kadra Widzewa na poniedziałkowym treningu:

Bramkarze
Jan Krzywański, Jakub Mistygacz, Eryk Praiss, Jakub Szymański

Obrońcy
Juan Ibiza, Hubert Lenart, Mato Milos, Fabio Nunes, Luis Silva, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński, Mateusz Żyro

Pomocnicy
Fran Alvarez (indywidualnie), Ignacy Dawid, Marek Hanousek, Antoni Klimek, Dominik Kun, Łukasz Plichta, Filip Przybułek, Juljan Shehu, Ernest Terpiłowski

Napastnicy
Imad Rondić, Jordi Sanchez

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DonJ
8 miesięcy temu

Szkoda, że rozważając zwolnienie Niedźwiedzia nie wstrzymali się z Hansenem. Odstrzelili Norwega, a chwilę po nim zmienili trenera. Myśliwiec mógłby sam ogarnąć Krzyśka, tym bardziej, że ten gra na pozycji Pawłowskiego, zaś Bartkowi kończy się kontrakt. W Jagielloni postanowili dać szansę Hansenowi, najpierw z ławki, a gdy już wpuścili go od 1 minuty z Cracovią to 60 minutowy występ zakończył z dwiema bramkami i asystą. Zobaczymy jak będzie się prezentował w kolejnych spotkaniach, ale ja trzymam za niego kciuki.

defensens
Odpowiedź do  DonJ
8 miesięcy temu

Grał wówczas w Widzewie i nie był w stanie wbić się na stałe do wyjściowego składu. Jednak kto oglądał mecze uważnie, ten mógł dostrzec kilka atutów norweskiego gracza. Rokował na solidnego ligowca. Technicznie prezentował poziom zdecydowanie powyżej średniej ligowej. Miał błysk i dryg. To sprawiało, że można było mieć wobec niego większe oczekiwania niż od przedstawicieli ligowego dżemiku.
https://weszlo.com/2023/10/09/kozacy-badziewiacy-11-kolejka-ekstraklasy/

2
0
Would love your thoughts, please comment.x