CLJ U-19: Przełamanie w Gdyni!

20 listopada 2023, 16:30 | Autor:

Długo wyczekiwanym zwycięstwem zakończył się niedzielny mecz juniorów starszych Widzewa Łódź. Łodzianie po wyrównanej pierwszej połowie prowadzili na wyjeździe z Arką Gdynia 1:0. Widzewiacy spisali się dobrze również w drugiej odsłonie i po dołożeniu dwóch bramek mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:0. To pierwsza wyjazdowa wygrana reprezentantów RTS w tych rozgrywkach.

Jak czytamy na łamach oficjalnej witryny, lepiej w to spotkanie weszła Arka. Gdynianie od początku dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się zagrozić bramce bronionej tego dnia przez Antoniego Brzózkę. Blisko nieszczęścia było w 16. minucie, wtedy bowiem od straty gola czerwono-biało-czerwonych uratował słupek. Z biegiem czasu spotkanie zaczęło się coraz bardziej wyrównywać. Goście nie byli w stanie stworzyć sobie jednak okazji, która dałaby zmianę wyniku. Na szczęście w 37. minucie impas przełamał Jakub Welter, który pokonał bramkarza i dał widzewiakom prowadzenie. W końcówce mogło być 1:1, ale sytuację sam na sam świetnie wybronił Brzózka.

Po zmianie stron to zespół z Łodzi odważniej poczynał sobie na placu gry. Nie udawało się jednak skutecznie wykańczać szans i rezultat się nie zmieniał. Blisko było w 65. minucie. Jak czytamy na widzew.com, przed szansą stanął wtedy Mateusz Wołoszyn, ale i tym razem wynik konfrontacji nie uległ zmianie. W kolejnych minutach w obu zespołach do gry wchodzili nowi zawodnicy. Ekipa z Gdyni próbowała natomiast wyrównać, jednak żadna z prób nie przynosiła efektu. W 83. prowadzenie podwyższył Widzew i nas listę strzelców znów wpisał się Welter. To uspokoiło przebieg meczu, ale nie był to koniec strzelania. W szóstej minucie doliczonego czasu bramkę zdobył jeszcze wprowadzony kilka minut wcześniej Adrian Filipiak. W ostatnich minutach Arkowcy musieli grać w osłabieniu, gdyż za drugie żółtko wyleciał Bartosz Walczak.

Wynik meczu już się nie zmienił. Juniorzy starsi wygrali na wyjeździe z Arką Gdynia 3:0, przerywając jednocześnie serię sześciu spotkań bez zwycięstwa. Następna gra o punkty czeka czerwono-biało-czerwonych już 25 listopada. W pierwszym meczu rundy rewanżowej widzewiacy zagrają na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

Arka Gdynia – Widzew Łódź 0:3 (0:1)
37′, 83′ Welter, 90+6′ Filipiak