Urodziny Rafała Kubiaka

20 listopada 2023, 08:59 | Autor:

Dziś 46. urodziny obchodzi Rafał Kubiak, były piłkarz i wychowanek Widzewa Łódź, który w swoim CV ma zdobycie najważniejszego trofeum w polskim futbolu. Z tej okazji życzymy mu zdrowia, uśmiechu i wszelkiej pomyślności!

Kubiak urodził się w Łodzi, a swoje pierwsze kroki skierował na Piłsudskiego. W sezonie 1994/1995 pukał do drzwi pierwszego zespołu, ale musiał zadowolić się grą w juniorach. Wyróżniał się w młodzieżowej drużynie, sięgając z nią po wicemistrzostwo Polski. Rok później zadebiutował w „jedynce”, w wygranym 2:0 meczu Ekstraklasy z Amiką Wronki. W całych rozgrywkach wystąpił w dwunastu spotkaniach, na koniec ciesząc się z tytułu mistrza kraju.

Nie zyskał jednak zbyt dużego uznania w oczach Franciszka Smudy, który wysłał młodego pomocnika na wypożyczenie do Ceramiki Opoczno. Po powrocie do klubu nadal brakowało dla Kubiaka  miejsca w kadrze, dlatego znów trafiał do innych zespołów, m.in. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski czy Unii Skierniewice. Po raz trzeci pojawił się w RTS w 2001 roku, ale skończyło się na jedynie dwóch występach.

Dalsze losy Rafała Kubiaka wiązały go z kilkoma klubami z województwa łódzkiego lub mazowieckiego. Przygodę z piłką zakończył przed siedmioma laty w Żyrardowiance Żyrardów.

Wszystkiego najlepszego!

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
5
0
Would love your thoughts, please comment.x